fbpx

FAQs

Frequently Asked Questions


Günümüz arama motorları yapay zeka teknolojileri ile çalışır ve sıralama sonuçlarını etkileyen bir çok kriteri dikkate alırlar. Son gelişmeler ile birlikte arama motoru sıralamalarına kullanıcıların arama niyeti, alaka düzeyi, satın alma eğilimi ve rekabet gücü gibi kriterlerde eklendi. Bu gibi sebepleri göz önüne alınca anahtar kelime araştırmaları SEO çalışmalarında çok önemli rol tutar ve gerçekten iyi analiz yapılmalıdır. Seolog olarak, SEO yazılımımızın siteniz ile alaka kurduğu kelimeler + sizden aldığımız kelimeler + rakip analizi ile bulunan kelimeler ve bazı anahtar kelime araçları ile bulduğumuz tüm anahtar kelimeleri bir havuzda toplayarak analiz yapmaktayız.
Bağlantı oluşturma SEO çalışmalarının olmazsa olmazlarından olan kriterlerdendir. Eskiden Google algoritması web sitene gelen bağlantı sayısını dikkate almaktaydı. Ancak Google Penguin güncellemesinden sonra gelen bağlantının kalitesi, kullanıcıların bu bağlantılar ile sitenize gelip gelmediği, bağlantı veren sitenin sektörünüz ile alakalı olup olmadığı gibi farklı kriterleri de dikkate almaya başladı. Yani bağlantı oluşturma (Backlink alma) konusunda daha dikkatli olmak gereklidir. Seolog SEO yazılımı anahtar kelime sıralaması, rakip analizi dışında yapay zeka teknolojisi le planlı ve bir şekilde backlink oluşturmaktadır. Siteniz ile alakalı sektörlerden bulunan dünya çapında partner sitelerimizden hedef anahtar kelimelerinizi ve hedef sayfanızı kullanarak geri linkler oluşturmaktadır. Partner sitelerimizden oluşturulan backlinkler tamamen Google yönergelerine uygun şekilde yapılmaktadır. Diğer yandan SEO çalışmalarında dış linkler dışında sitelerin iç linkleri de kontrol edilip oluşturulan link haritasına göre gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. (Pro SEO ve üstü paketlerimizde geçerlidir.)
E-ticaret siteleri için tabiki SEO çalışmaları yapmaktayız. Fakat bilmelisiniz ki e-ticaret sektörü rekabet açısından oldukça sıkıntılı bir sektördür. Özellikle büyük alışveriş siteleri, pazar yerleri zaten kendi aralarında çok büyük bütçeler ile rekabet ederken aralarına girerek sıyrılmaya çalışmak kendine özgü çalışmalar yapılmasını gerektirir. Bir diğer sıkıntıda kullanılan alış veriş sitesi yazılımlarıdır. Bu e-ticaret yazılımları paket olarak satıldığından kodlara müdahele etme olanağı kısıtlıdır. Bu tarz sorunlar olsa bile Seolog olarak e-ticaret sitelerine SEO hizmeti vermekteyiz. E-ticaret siteleri için SEO çalışmalarında en az 6 aylık sözleşme yapmaktayız.
SEO'nun reklamlara göre en büyük farkı aslında kazanılan sıralamaların kalıcılığıdır. Reklamlarda arama sonuçlarındaki yeriniz reklam ücretini ödediğiniz sürece sabittir. Reklamları kesmeniz durumunda arama sonuçlarında gözükmezsiniz. Eğer sıralama sonuçlarında yerinizden memnunsanız ve kalıcılığını garantilemek istiyorsanız Starter SEO paketimizi tercih edebilirsiniz.
Google arama motoru yönergelerine uymayan, siyah şapka SEO tekniklerini kullanan sitelere cezalar verebilmektedir. Bu cezalar bazı zamanlarda Googlebot tarafından bazı durumlarda ise işi web sitelerini incelemek olan Google çalışanları tarafından verilmektedir. Google tarafından ceza almış web sitelerinin cezalarını kaldırmak için gerekli çalışmaları yapmaktayız. Fakat bu cezaların kalkma süresinin cezanın türü ile alakalı olduğunu bilmenizde fayda var.
Bu konuda direkt olarak şu paketi satın alın dememiz doğru olmaz. Bizimle iletişime geçip ihtiyaçlarınızı belirleyerek birlikte karar vermemiz en doğrusu olacaktır.
SEO çalışmaları yapılırken kullanılan tekniklere beyaz, siyah ve gri şapka SEO olarak 3'e ayrılmıştır. Beyaz şapka SEO çalışmaları arama motoru yönergeleri ile SEO uzmanlarından yapmalarını istediği tekniklerdir. Arama motorları bu konuda SEO uzmanlarının beyaz şapka SEO tekniklerini kullanmalarını aksi taktirde ceza alabileceklerini belirtir. Siyah şapka SEO teknikleri ise arama motoru yönergeleri ile yasaklanmış çalışmalardır. Kullanılacak siyah şapka SEO tekniklerinin arama motoru botları veya manuel inceleme sonucu fark edilmesi durumunda web sitelerinin özellikle Google arama sonuçlarından çıkarılmasına kadar giden cezalar alabilmektedir. Seolog olarak projelerimizin tamamında arama motorlarının belirttiği yönergeleri dikkate alarak beyaz şapka SEO tekniklerini kullanmaktayız.
Her anahtar kelime için yükselme şansı vardır. Yükselmek istediğiniz anahtar kelimeyi ve web sitenizin adresini bize bildirirseniz bu sorunuzu daha kesin cevaplar verebiliriz. Sitenizin mevcut durumu, rakipler, içerikleriniz gibi onlarca farklı kriteri analiz etmeden size cevap vermemiz doğru olmayacaktır.
SEOLOG olarak İstanbul merkezli olmamıza karşı farklı Türkiye dışında farklı ülkelerden projelerinde yönetimini sağlamaktayız. İstanbul Güneşli'deki merkez ofisimiz dışında Beşiktaş Fulya ofisimizde bulunmaktadır. Türkiye dışında Çekya Brno, İran ve Ukrayna Kiev'de de ofislerimiz mevcuttur.
SEO paketlerimizde anahtar kelime sınırlaması yoktur. SEO çalışmasının bir kaç anahtar kelimeye odaklanması kesinlikle doğru değildir.

SEOLOG SEO Yazılımı ile ÜCRETSİZ SEO Analizi

Arama Motoru Optimizasyonunu Otomatik Olarak Sağlayan SEO Yazılımımız ile Bugün Tanışın

Güncel SEO Teknikleri & İç SEO Analizi & Dış SEO Analizi & Rakip Analizi & Anahtar Kelime Analizi & Google Sıra Takibi & Ücretsiz Raporlama ve Çok Daha Fazlası