fbpx

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Klasik tanımı yapacak olursak SEO İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir terimdir. Türkçe anlamı ise arama motoru optimizasyonudur. Bir çok kişi telefuz ederken CEO ile karıştırmaktadır. CEO Sio, SEO ise Esiyo olarak telafuz edilir. SEO’nun Türkiye’de bir diğer anlamı da Sakarya Eczacılar Odası’nın kısaltması olmasıdır.

Bize göre SEO “Googleca konuşabilmektir.”

SEO, web sitelerini arama motorlarının istediği yönergelere uygun hale getirip, arama motorlarından daha fazla trafik çekebilmek için yapılan tüm işlemleri kapsar. Arama motorları özellikle Google’dan daha fazla ziyaretçi kazanabilmek için tabiki arama sonuçlarında üst sıralarda hatta ilk sırada çıkmak gereklidir. Bunu reklam ile başarsanız bile kullanıcıların %70’i arama sonuçlarında reklamları atlayıp organik sonuçlara tıklamaktadır. Yani bir arama terimi için reklam verseniz bile ortalama 100 kişiden 70’i reklamınıza tıklamaz.

Seo Nedir? Sorusuna daha detaylı yanıt bulamk için SEOLOG SEO Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SEOLOG SEO Yazılımı ile ÜCRETSİZ SEO Analizi

Arama Motoru Optimizasyonunu Otomatik Olarak Sağlayan SEO Yazılımımız ile Bugün Tanışın

Güncel SEO Teknikleri & İç SEO Analizi & Dış SEO Analizi & Rakip Analizi & Anahtar Kelime Analizi & Google Sıra Takibi & Ücretsiz Raporlama ve Çok Daha Fazlası