fbpx

SEO Sık Sorulan Sorular

SEOLOG SEO paketlerinin tümünde SEO yazılımımız tarafından sağlanan otomatik olarak sağlanan geri linkler bulunur. Pro SEO paketimizde ise yazılımımız dışında SEO uzmanlarımız tarafından düzenli doğal backlinkler oluşturulur. SEO uzmanlarımızın oluşturduğu doğal linklerin tümü manuel olarak yapılmaktadır. Oluşturulacak geri bağlantılar aylık 100 ile 2000 arasındadır. Bu bizden aldığınız SEO paketine ve sektörünüzün rekabetine göre değişiklik göstermektedir.
Bu konuda direkt olarak şu paketi satın alın dememiz doğru olmaz. Bizimle iletişime geçip ihtiyaçlarınızı belirleyerek birlikte karar vermemiz en doğrusu olacaktır.
SEO uzun vadede getirisi yüksek olan bir yatırımdır. SEO yatırımlarının geri dönüşü %700'lere kadar çıkabilmektedir. Başarılı SEO çalışmaları raporlar, analizler, planlama gibi bir çok adımı kapsamaktadır. Diğer yandan hedef anahtar kelimelerde sizin için yapılan analizler rakipleriniz içinde yapıldığını unutmamalısınız. Rakiplerinizin önüne geçebilmek için onlardan daha iyi olmak, organik aramalardan gelen kullanıcıları sitenizde tutabilmek, markanızın dijital dünyada aranabilmesini sağlamak gereklidir. Tüm bunları yaparken sürecin doğal olarak ilerlemesi gerekmektedir. Yukarıdaki sebeplere benzer sebeplerden dolayı SEO çalışmaları genelde 3-6 aylık süreçlerde tamamlanır. Zorlu sektörlerde ise bu süre 1 yılı bulabilir.
SEO'nun reklamlara göre en büyük farkı aslında kazanılan sıralamaların kalıcılığıdır. Reklamlarda arama sonuçlarındaki yeriniz reklam ücretini ödediğiniz sürece sabittir. Reklamları kesmeniz durumunda arama sonuçlarında gözükmezsiniz. Eğer sıralama sonuçlarında yerinizden memnunsanız ve kalıcılığını garantilemek istiyorsanız Starter SEO paketimizi tercih edebilirsiniz.
Her anahtar kelime için yükselme şansı vardır. Yükselmek istediğiniz anahtar kelimeyi ve web sitenizin adresini bize bildirirseniz bu sorunuzu daha kesin cevaplar verebiliriz. Sitenizin mevcut durumu, rakipler, içerikleriniz gibi onlarca farklı kriteri analiz etmeden size cevap vermemiz doğru olmayacaktır.
Yeni site sahiplerinin SEO çalışması yapması günümüzde kesinlikle bir zorunluluktur. Hatta yeni açılan sitenizin iç SEO kontrolünün projenizin başında yapılması ileride yaşayabilecek sorunlarla karşılaşmadan çözülmesini sağlar. Özet olarak yeni sitelerin SEO yapması günümüzde lüks değil kesinlikle bir ihtiyaçtır.
SEO çalışmaları her sektör, her proje için farklı disiplinler ve planlamalar gerektirmektedir. Diğer yandan hedef kitle ve hedef ülke gibi faktörlerde devreye girince daha karmaşıklaşmaktadır. Bu kriterler bilinmeden direkt bir SEO fiyatı vermek hem bizim hem müşterilerimiz tarafından doğru olmayacaktır. Buna rağmen çok farklı sektörlere SEO hizmeti vermekteyiz ve hizmetlerimizi olabildiğince ekonomik tutmaya çalıştık. SEO ücretlerimiz hakkında en kesin fiyatı müşteri temsilcilerimizin ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra vermesi daha uygun olacaktır. Bu sebeplerden bizimle irtibata geçerek SEO teklifi almanızı tavsiye ediyor.
SEO (Arama motoru optimizasyonu) ve SEM (Arama motoru reklamları) arasındaki fark bir çok kişinin merak ettiği bir sorudur. SEO organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmek için yapılan işlemlerken, SEM ücret ödenerek arama motorlarının reklam alanlarında çıkmak için kullanılan yöntemlerdir. Yatırım getirisi olarak baktığımızda SEO reklam vermeye göre daha karlı bir yatırımdır. Şöyle ki SEO ile kazandığınız sıralamalar ve organik trafik SEO çalışması yaptırmasanız da genelde kalıcı olur ve size kazandırmaya devam eder. Reklamlarda ise yerinizi kaybetmemek için sürekli arama motorlarına ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Not: Bilmelisiniz ki dijitalde en başarılı projeler SEO ve SEM'in aynı anda yapıldığı projelerdir. SEO ve SEM'in aynı yapılmasını kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Örneğin organik arama ile gelen bir kullanıcı sitenizden ayrılsa bile reklamlarınız ile sürekli onun karşısına çıkabilirsiniz.
SEO'da avantaj kazanmak için hem projelerimizi hem projelerdeki rakipleri çok iyi analiz etmek gereklidir. Bu sebeple herkesin kullanımına açık olan kendi araçlarımız olan SEO Paneli ve SEO Analiz yazılımız başta olmak üzere bir çok araçtan faydalanmaktayız. Ahrefs, Deepcrawl, Semrush, Screaming Frog başta olmak üzere 20+ tool ile farklı analizler ve raporlamalar alıyoruz. Unutmayın SEOLOG SEO yazılımları herkesin kullanabileceği ücretsiz SEO araçlarıdır.
İhracat yapmak isteyen ürünlerini hizmetlerini dünyaya açmak isteyen işletmeler için olmazsa olmaz olan Uluslararası SEO çalışmaları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. SEOLOG olarak dünyanın önde gelen SEO firmalarından biri olan SEMALT'ın Türkiye Distribütörüyüz ve uluslararası SEO çalışmalarında yaklaşık 130'dan fazla ülkeye hizmet veriyoruz. Uluslararası SEO çalışmalarında projeye Ukrayna, Çekya, Amerika ve Vietnam ofislerimizde dahil olmaktadır.

SEOLOG SEO Yazılımı ile ÜCRETSİZ SEO Analizi

Arama Motoru Optimizasyonunu Otomatik Olarak Sağlayan SEO Yazılımımız ile Bugün Tanışın

Güncel SEO Teknikleri & İç SEO Analizi & Dış SEO Analizi & Rakip Analizi & Anahtar Kelime Analizi & Google Sıra Takibi & Ücretsiz Raporlama ve Çok Daha Fazlası