fbpx

Google Reklamları (Google Ads)

  Project Description

  Google Reklamları (Google Ads)

  Google reklamları ile ürün veya hizmetlerinizi arama yapan potansiyel müşteri adaylarınızın karşısına sizi aradıkları anda çıkartalım ister misiniz? Google reklamları ürün veya hizmetlerinizi doğru zamanda doğru kişilere gösterebilmenin en kolay yoludur.

  Etkileşim Olmazsa Ödeme Yapmazsınız

  Google reklamlarınıza tıklama olmaz, telefon araması yapılmaz, uygulamanız indirilmez ise size her hangi ücretlendirme yansıtılmaz.

  Google Reklamları Sizin Bütçenize Göre Düzenlenir

  Google reklamları sizin belirleyeceğiniz bütçelere göre optimize edilebilmektedir. İsterseniz 100 lira isterseniz 100bin liralık reklam kampanyaları hazırlayabiliriz.

  Google ADS yönetimi

  SEOLOG olarak Google Partner programında yer alan dijital pazarlama ve SEO ajansı olarak hizmetlerimiz arasında müşterilerimizin çevrim içi reklamlarının oluşturulması, takip edilmesi ve raporlanmasıda bulunmaktadır.
  Bir çok dijital ajansın aksine SEO'mu SEM'mi sorusunun cevabı bizim için kesinlikle ikisi birliktedir.
  İnternet kullanıcılarının her konuda araştırmaları ilk olarak Google ile başlar ve Google reklamları ile sizinle alakalı ürün veya hizmetleri arayan kişileri aradıkları anda yakalama imkanına sahip olursunuz. Üstelik Google reklamları hem masa üstü hem de mobil cihazlarda tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

  Google ADS Reklamları

  GOOGLE ADS REKLAMLARI SİZE NELER KAZANDIRIR?

  Arama motoru reklamcılığı günümüzde yapılan yatırım miktarının ve öneminin oldukça arttığı dijital pazarlamanın olmazsa olmazlarındandır. Tüm arama motorlarının reklam hizmeti olsa da tüm dünya en büyük reklam harcamasını Google'a yapmaktadır. Arama motoru pazarındaki payının büyüklüğü yanında ürün ve hizmet aramalarının neredeyse tamamının ilk çıkış noktasının Google olması da bunun tuzu biberidir.

  Google Reklamları (Google Ads) seo2 dots group

  Neden Google Reklamı ?

  Neden Google Reklamları

  Google reklamları ürün ve hizmetlerinize benzer aramalar yapan kullanıcılarınıza ulaşabilmenin en kolay yoludur. İster yerel bir işletme olun, ister uluslararası ürün ve hizmetlerinizi dijitalde daha çok insana ulaştırmak istiyorsanız Google reklamlarını kullanmanız gerekir.

  İşletmelerin, markaların ilk hedefi en düşük maliyetler ile hedef kitleleri içinden en çok kullanıcıya erişebilmektir. Hedef kitleye erişmenin farklı yolları olsa bile en ekonomik ve kolay olanı tabi ki internet reklamcılığıdır.

  Arama motoru reklamları, sosyal medya reklamları, farklı dijital reklam mecraları seçenekler içinde olsa bile en çok kişiye erişebilmenizi sağlayacak reklam çeşidi arama motoru reklamlarıdır. Tüm büyük arama motorlarının reklam seçenekleri bulunur. Ancak en fazla ziyaret ve arama, arama motoru pazarının lideri olan Google’dadır.

  Diğer yandan sosyal medya kullanıcıları mecraya göre değişiklik göstermektedir. Her sosyal medya sitesinin (Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin vb. gibi) kullanıcısı farklıdır. Yani Facebook’a verdiğiniz bir reklam ile Twitter kullanıcılarına erişemezsiniz.

  Halbuki tüm bu kullanıcılar bir arama yapacakları zaman Google’a girerler. Bunları göz önüne aldığımızda potansiyel müşterilerinize en doğru zamanda yani ürün ve hizmetlerinize yakın aramalar yaptıkları anda, en ekonomik şekilde erişebilmenin yolu Google reklamlarıdır.

  Google reklamları sayesinde görünürlüğünüz ile marka bilinirliğiniz artar. Potansiyel müşterilerinize, hedef kitleye ulaşabilmeniz kolaylaşır. Site ziyaretçi sayınızdaki artışa bağlı olarak kullanıcı memnuniyetini sağlayabilirseniz organik arama sonuçlarınızdaki sıralamanız yükselir.

  Arama motoru reklamcılığı (SEM), arama motoru optimizasyonu (SEO) birbirlerinin rakibi gibi gözükse bile aslında ikisi de aynı amaca hizmet eder, arama motoru kullanıcılarını potansiyel müşterileriniz haline getirebilmek… Google reklamlarında ödeme yaptığınız sürece gözükürsünüz ve reklamları kestiğiniz an kullanıcılar bir daha sizi bulamaz. SEO’da ise yapılacak iyi bir çalışma ile ücret ödeyerek kazandığınız kullanıcıları bedava yakalayabilirsiniz.

  SEM sayesinde SEO hedeflerinize daha kısa sürede ulaşabilirken, SEO ile kazandığınız sıralamalar sizin TBM (Tıklama başı maliyet)’lerinizi düşürür.

  Özet olarak SEM’mi SEO’mu değil imkanınız varsa her ikisini aynı anda yaptırmak en doğrusudur.

  Google reklamları arama ağı reklamları olarak bilinse de aslında ihtiyaçlara yönelik reklam türleri bulunur.

  Google Ads temel olarak 3 reklam türü ile çalışır.

  1. Arama Ağı: En çok kullanılan reklam türüdür. Özet olarak sizin belirlediğiniz web siteniz ile alakalı kelimeler ve bunların benzerlerinde aramalar gerçekleştiğinde reklamlarınız kullanıcılara aram sonuç sayfasında görüntülenir.
  2. Görüntülü Reklam Ağı: Reklamlar görsel (Banner) biçimde hazırlanır ve Google reklamlarını yayınlayan web siteleri yada uygulamalarda gösterilir.
  3. Video Reklamları: Video reklamları Youtube üzerinden ilerler. Youtube’da gösterilen videolardan önce veya aralarda izleyicilere gösteriler. Bu reklamlar ortalama 6 veya 15 saniyelik videolardan oluşur.

  Yukarıdaki reklamlar dışında alışveriş, uygulama gibi alternatif reklam seçenekleri de mevcuttur. Bu sayede Google reklamlarından ihtiyacınız olanı seçerek kampanyalarınızdan en düşük bütçeyle en verimli sonucu alabilirsiniz.

  Google reklamları standart bir maliyet yerine sizin belirleyeceğiniz bütçeleri kullanır. Bu sayede kampanya bütçelerinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Günlük 5-10 liralık reklamlardan 5-10bin liralık reklamlara kadar bütçeyi reklam veren belirler.

  Alternatif reklam seçeneklerine karşın Google reklamlarını istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu tamamen size bırakılmış bir seçenektir.

  SİZİN İÇİN NELER YAPIYORUZ?

  GOOGLE REKLAM YÖNETİMİ

  SEOLOG olarak dijital dünyada Google Reklam Yönetimi hizmetimiz ile işletmenizin ölçeğine ne olursa olsun, hedeflerinize, amaçlarınıza uygun stratejiler ile ihtiyacınıza uygun kampanyalar hazırlayarak reklam hesabınızın a'dan z'ye yönetimini yapıyoruz. Reklam bütçenizden en verimli şekilde yararlanabilmeniz adına sizin için çalışıyoruz.

  Google Ads Panel
  • Reklam hesabı kurulumu
  • Anahtar kelime araştırması
  • Google Ads kampanyaları kurgulama
  • A/B testi ve tasarımı
  • PPC optimizasyonu
  • Yeniden pazarlama kitleleri oluşturma
  • Rakiplerin analizi
  • Görüntülü reklamlar oluşturma
  • Düzenli raporlama
  • Dönüşüm oranının kalitesinin arttırılması
  • Özel kitlelerin belirlenmesi
  • Negatif anahtar kelimelerin belirlenmesi ve takibi
  • Reklam yerleşim ayarları ve hariç tutma
  • Lokasyon bazlı hedefleme
  • Zaman planlaması
  • Diğer Google hizmetleri ile entegrasyon
  • Alışveriş reklamlarının kurulması
  • Ödeme hesabı yönetimi
  • Yatırım getirisinin arttırılması
  • Reklam uzantılarının eklenmesi
  Google Ads Arama Ağı

  Google Arama Ağı Reklamları

  Google arama ağı reklamları ile belirlediğiniz arama terimlerinde organik sonuçların üzerinde çıkarsınız.

  • Hedef kitlenizin karşına tamda arama yaptıkları anda çıkarsınız
  • Organik arama sonuçlarının üzerinde çıkarsınız
  • SEO çalışmaları organik aramalarda sizi yükseltene kadar geride olduğunuz arama terimlerinde rakiplerinizin üstünde çıkarsınız
  • Rakiplerinizin kelimelerinde reklam verebilirsiniz
  • Organik sonuçlarda üst sıralarda yer alsanız bile kullanıcıları kaçırmamak için reklam verebilirsiniz
  Google Ads Arama Ağı

  Google Görüntülü (Display) Reklamlar

  Google arama ağı reklamları ile belirlediğiniz arama terimlerinde organik sonuçların üzerinde çıkarsınız.

  • Hedef kitlenizin karşına tamda arama yaptıkları anda çıkarsınız
  • Organik arama sonuçlarının üzerinde çıkarsınız
  • SEO çalışmaları organik aramalarda sizi yükseltene kadar geride olduğunuz arama terimlerinde rakiplerinizin üstünde çıkarsınız
  • Rakiplerinizin kelimelerinde reklam verebilirsiniz
  • Organik sonuçlarda üst sıralarda yer alsanız bile kullanıcıları kaçırmamak için reklam verebilirsiniz
  Google Reklamları (Google Ads) seo2 dots group

  Google Ads Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Google Reklamları hakkında sık sorulan soruları bu bölümde bulabilirsiniz.

  SEOLOG SEO Yazılımı ile ÜCRETSİZ SEO Analizi

  Arama Motoru Optimizasyonunu Otomatik Olarak Sağlayan SEO Yazılımımız ile Bugün Tanışın

  Güncel SEO Teknikleri & İç SEO Analizi & Dış SEO Analizi & Rakip Analizi & Anahtar Kelime Analizi & Google Sıra Takibi & Ücretsiz Raporlama ve Çok Daha Fazlası