fbpx

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

  Project Description

  SEO (Search Engine Optimization)

  Konusunda uzman ekibimiz bilgi ve tecrübesini yapay zeka teknolojimiz ile çalışan SEO yazılımımız ile birleştirerek sizlere profesyonel SEO hizmeti sunmaktadır.

  Kısaca SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

  Biz SEO'ya kısaca ``Googleca konuşabilmek`` diyoruz. Google ile aynı dili konuşabilirseniz hem onu çok iyi anlarsınız hem de kendinizi ona çok iyi anlatabilirsiniz.

  Hizmetlerimizin Temelinde SEO Var

  Her marka, işletme aynı SEO hizmetlerine ihtiyaç duymaz. Bulunduğu sektör ve hedef kitlesi SEO stratejisinin temelini oluşturur.

  Seo Arama Motoru Optimizasyonu

  SEOLOG olarak verdiğimiz bütün hizmetler, müşterilerimizin web sitelerinden elde ettiği gelirleri arttırmak üzerine kurulu oldu. Bu bağlamda müşterilerimizin başarı hikayelerinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Sunduğumuz tüm hizmetlerin temelinde SEO var. Fakat bu herkesin aynı SEO hizmetlerine ihtiyacı olduğu anlamına gelmez. Güvenilir uzmanlarımız ile ihtiyaçlarınıza uygun doğru planları ve stratejileri sunuyoruz.

  Web sitelerinin arama motorlarında yükselebilmesi için yapay zeka teknolojisi ile çalışan SEO araçlarımızı kullanıyoruz. Türkiye’nin en kapsamlı ve ücretsiz SEO Paneli ile entegre bir şekilde çalışan yapay zeka teknolojimiz beyaz şapka SEO tekniklerine uygun, güncel Google SEO kriterlerini karşılayacak alt yapıdadır. SEO panelimiz, sitenizin teknik SEO raporunu hazırlar, Google’da kaçıncı sıradayım sorusunun cevabını veren anahtar kelime sıra bulucu ile günlük olarak sıralamanızı listeler.

  Yeni Başlayanlar İçin SEO

  SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU) NEDİR?

  İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin ilk harflerinden türetilen SEO teriminin Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu’dur. SEO ile amaç bir web sitesinin daha fazla ziyaret çekebilmesini sağlamaktır. Bunu sağlayabilmek için en büyük trafik kaynağı olan arama motorları hedeflenir ve web siteniz için tüm iyileştirme çalışmaları yapılarak organik trafiğin yükselmesi hedeflenir. Kullanıcı deneyimi için yapılan çalışmalar ile gelen ziyaretçilerin aradıklarını bulabilmeleri ve kalıcı olmaları sağlanır.

  Site İçi SEO ÇalışmalarıSite içi SEO çalışmalarında web sitesinin Googlebotları ile aynı dili konuşabilecekleri hale gelmesini sağlamak dışında, sitenin yazılımsal ve tasarımsal olarakta detaylı analizi yapılarak bir yol haritası çıkarılır.

  Site içi SEO çalışmalarımız sitenize “Googleca Konuşmayı Öğretmek” üzerine kurulmuştur.

  Sitenize Googleca konuşmayı öğretebilmek için hazırladığımız SEO kontrol listemiz ile web sitenizin yaklaşık 200+ konu başlığında kontrolü yapılır. Bu kontrol sonrası sitenizin teknik SEO açısından eksiklikleri giderilir.

  Mevcut içerikler tek tek ele alınarak özgünlüğü, kullanıcılara faydası ve kullanıcıların arama niyeti dikkate alınarak düzenlenir.

  Anahtar kelime ve rakip analizi dikkate alınarak kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarak kaliteli yeni içerikler oluşturulur.

  Site içi SEO arama motorlarının özellikle Google’ın web sitenizi daha iyi anlamasına ve kullanıcılarınızın web sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlamaya kadar bir çok faktörü içermektedir.

  Site Dışı SEO ÇalışmalarıSite dışı SEO çalışmalarımız organik, kaliteli ve özellikle çalışma yaptığımız projenin kategorisine uygun olarak ilerlemektedir.

  Site dışı SEO (Off-Page SEO) SEO çalışmaları web sitelerinin, markaların itibarını ve bilinirliğini arttırmak için yapılması gereken çalışmalardır. İşin temelinde backlink çalışmaları yatmaktadır ancak bu çalışmalar belli bir planda ve hedefe yönelik olmalıdır. Aksi durumda yapılan dış SEO çalışmaları geri dönülemez hataların oluşmasına sebep verebilecek durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bazı durumlarda bu cezalar arama sonuçlarından çıkarılmaya kadar gidebilir.

  Site dışı SEO çalışmalarımızda öncelikle mevcut SEO araçlarımız dışında bilinen ünlü SEO araçları ile yaptığımız incelemeler sonunda oluşan SEO raporu ile yol haritamızı çıkarıyoruz. Bu raporda mevcut durum ile rakiplerin durumu karşılaştırılarak yapılması gerekenlerler öncelikli ve az öncelikli olarak listeleniyor. Buda dış SEO çalışmalarının temeli oluşturuyor ve SEO uzmanlarımız ile yapay zeka teknoloji ile çalışıp projeye özel linkleme yapan SEO yazılımımız devreye giriyor.

  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) seo2 dots group

  Neden SEO Yaptırmalısınız?

  Günümüzde internet hayatımızdaki en önemli güçtür. Herhangi bir bilginin doğruluğunu sorguladığımız internet geleneksel ticaret yöntemlerinin evrim geçirerek online platformlara geçiş sağlamasını tetikleyen oldukça önemli olan teknolojik güçtür. Bu yüzden ürün ya da hizmetler ile alakalı fikirleri, istedikleri hedef kitlesine ulaştırmak isteyen bireylerin internet dünyasında yer alması oldukça önemli bir konudur. Bu sebepten ötürü her sektörden her firmanın internet dünyasında yer alması gerekiyor. Kurulması gereken internet sitesinin trafiğini pozitif etkilemesine, sizleri hedeflediğiniz kitleye ulaştırmasına ve arama motorlarında olması gereken kaliteye sahip olmasına dikkat etme oldukça önemlidir.

  İnternet sitelerinin arama motorlarına göre düzenlenmesi, arama motorlarına uygun biçimde pazarlama stratejisi üretmesi oldukça önemlidir. SEO hizmetlerini yaparken arama motorlarına uygun kriterlerde SEO çalışmalarının yapılmaması dijital platformlardaki başarısızlıkların sebepleri olarak görülmektedir. Hizmetlerini ve ürünlerini internet dünyasında sergilemek isteyen kurum ve firmaların SEO hizmeti alması oldukça önemlidir. Bu yüzden seçecekleri SEO ajansı hakkında detaylı bilgi almaları ve doğru firmayla çalışmaları hedefledikleri süreden önce başarılı olmalarını sağlayacaktır.

  SEO çalışmaları firmaların internet sitelerindeki sıralamaları da ön plana çıkmasını ve birçok firmanın bu konuda yüksek bir rekabet içerisine girmesini sağlamıştır. Google gibi arama motorlarında görünür olmanız gerekiyor. Bu tarz platformlarda görünür olmayan firmaların sektörde ciddi kayıp yaşaması muhtemeldir.

  SEO'ya İhtiyaç Duyulmasının Sebebi Nedir?

  Web sitenize yapılacak düzenli SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmalarının size neler kazandıracağını biliyor musunuz?

  Neden SEO Yaptırmalısınız?

  Arama motorlarına verilen reklamlar ile üstlerde çıkmanız olukça basit ve hızlıdır. Fakat reklamlar ile üst sıralarda çıkmanız reklam ücreti ödediğiniz sürece devam eder.

  Diğer taraftan başarılı SEO çalışmalarında elde edilen sıralamalar yüksek oranda kalıcıdır.

  Organik arama sonuçlarında ne kadar yukarıda olursanız bu hedef anahtar kelimenizin aranma hacmine bağlı olarak daha fazla görünürlük ve daha fazla ücretsiz ziyaretçinin web sitenize gelmesi anlamına gelir.

  Yapılan SEO çalışmaları potansiyel müşterilerinizi hedeflemektedir. Özellikle hedef kitlenize özgün yapılan çalışmalar sayesinde web sitenize gelen ziyaretçiler zamanla müşteriniz haline gelir. Ürünleriniz ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyorsanız SEO çalışmaları mutlaka yapılmalıdır.

  SEO çalışmaları ile artan organik trafik yani arama motorlarından gelen ziyaretçi sayısının artışı ürünlerinizin veya hizmetlerinizin daha fazla kişiye ulaşması anlamına gelmektedir. Buda marka bilinirliğiniz dikkate alındığında her açıdan ticari olarak daha fazla büyümek anlamına gelmektedir.

  İnternetten hizmet veya ürün alma adımları çok büyük oranda halen arama motorları ile başlamaktadır. Arama motorları içinde büyük pay bilindiği gibi Google’dadır. Kullanıcılar bir ürün veya hizmet almak istediklerinde bunu Google’a yazar ve aramaya başlar. Kullanıcılar dikkate alındığında reklamlardan sonraki arama sonuçları her zaman güven veren sitelerdir. Çünkü çevrimiçi kullanıcılar bir sitenin üstte olmasının dürüst, işini doğru yapan bir firma/kurum duygusu uyandırır.

  Organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak sizden sonra gelen rakipleriniz için bir kamçı görevi görür. Bir çok rakip firma sizi geçebilmek için çalışmalar yapar ve genelde yapılan en büyük hata sizi taklit etmeleri olur. Taklit eden değil taklit edilen olabilmek için SEO çalışmaları ile arama motorlarında üst sıralarda yer almayı sağlayabilirsiniz.

  Bizim İçin Ne Söylediler?

  Verdiğimiz bütün hizmetler, müşterilerimizin web sitelerinden elde ettiği gelirleri arttırmak üzerine kurulu oldu. Çalıştığımız bazı müşterilerimiz bizim için neler söyledi?

  SEO HİZMETLERİMİZ

  SEO Fiyatları

  Aylık ekonomik SEO fiyatları ile hizmet vermekteyiz. Starter SEO Paketimiz rekabeti yüksek olmayan düşük rekabetli sektörler veya mevcut konumunu korumak isteyenlerin tercih edebileceği bir hizmettir. Yapay zeka ile çalışan SEO yazılımımızı kullanarak yükselmek istediğiniz anahtar kelimeleri kendiniz organize edebilirsiniz.
  Rekabetin daha yüksek olduğu sektörlerde daha derinlemesine çalışmaların yapılması gerekmektedir. Pro SEO Paketimiz rekabetin yüksek olduğu sektörlerde yükselmeyi garantilemek için hazırlanmıştır. Bu paketimizde yapa zeka SEO yazılımımızın yanına konusunda uzman SEO uzmanlarımızda dahil olarak tüm süreci kontrol altında tutmaktadır.

  STARTER SEOStarter SEO Paketimiz rekabeti yüksek olmayan düşük rekabetli sektörler veya mevcut konumunu korumak isteyenlerin tercih edebileceği bir hizmettir. Yapay zeka ile çalışan SEO yazılımımızı kullanarak yükselmek istediğiniz anahtar kelimeleri kendiniz organize edebilirsiniz.

  • SEO yazılımı ile kontrol
  • Sınırsız anahtar kelime ekleme
  • Günlük sıralama raporu
  • Site analizi
  STARTER SEO DETAYLI İNCELEME

  ADVANCED SEOAdvanced SEO paketimiz çok yüksek rekabetin olduğu dijital pazarlamanın bir çok alt dalını kapsayan ileri seviye SEO paketimizdir.

  Advanced SEO çok geniş kapsamlı analizleri ve çalışmaları içeren SEO hizmetimizdir. Yapılan iyileştirmeler dışında marka itibarınızı ve sitenizin otoritesini arttıracak bir çok işlem manuel olarak SEO uzmanlarımız tarafından çok hızlı ve yoğun şekilde yapılmaktadır. Advanced SEO paketimiz ile site içi teknik, site dışı, sektörel, rakip, anahtar kelime, görsel, meta, kodlama analizleri gibi bir çok kontrol çok kısa sürede hazırlanıp sorunlar giderilmektedir.

  ADVANCED SEO DETAYLI İNCELEME
  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) seo2 dots group

  SEO Hakkında Sık Sorulan Sorular

  SEO yani arama motoru optimizasyonu doğru ellerde bir başarı hikayesine dönüşebilirken yanlış yapılacak bir çalışma tüm web sitesini markayı geri dönülemez noktalara getirebilmektedir. Bu risk bilindiğinden dolayı SEO firması veya ajansı seçerken ince eleyip sık dokumak her zaman sizin faydanıza olacaktır.

  Yukarıdaki bahsettiğimiz risk yüzünden bir çok endişeye sahip olabilirsiniz. Bunda da çok haklısınız. Sitenize yapacağınız maddi yatırım dışında harcayacağınız zamanda cabası.

  Tüm bunları dikkate alarak SEO yolculuğunuzda size faydası olmasını umduğumuz bilmeniz gereken ve bize en çok sorulan soruları sizler için derledik.

  SEO yolculuğunuzda yanınızda olmak dileğiyle...

  SEOLOG SEO paketlerinin tümünde SEO yazılımımız tarafından sağlanan otomatik olarak sağlanan geri linkler bulunur. Pro SEO paketimizde ise yazılımımız dışında SEO uzmanlarımız tarafından düzenli doğal backlinkler oluşturulur. SEO uzmanlarımızın oluşturduğu doğal linklerin tümü manuel olarak yapılmaktadır. Oluşturulacak geri bağlantılar aylık 100 ile 2000 arasındadır. Bu bizden aldığınız SEO paketine ve sektörünüzün rekabetine göre değişiklik göstermektedir.
  Bu konuda direkt olarak şu paketi satın alın dememiz doğru olmaz. Bizimle iletişime geçip ihtiyaçlarınızı belirleyerek birlikte karar vermemiz en doğrusu olacaktır.
  SEO uzun vadede getirisi yüksek olan bir yatırımdır. SEO yatırımlarının geri dönüşü %700'lere kadar çıkabilmektedir. Başarılı SEO çalışmaları raporlar, analizler, planlama gibi bir çok adımı kapsamaktadır. Diğer yandan hedef anahtar kelimelerde sizin için yapılan analizler rakipleriniz içinde yapıldığını unutmamalısınız. Rakiplerinizin önüne geçebilmek için onlardan daha iyi olmak, organik aramalardan gelen kullanıcıları sitenizde tutabilmek, markanızın dijital dünyada aranabilmesini sağlamak gereklidir. Tüm bunları yaparken sürecin doğal olarak ilerlemesi gerekmektedir. Yukarıdaki sebeplere benzer sebeplerden dolayı SEO çalışmaları genelde 3-6 aylık süreçlerde tamamlanır. Zorlu sektörlerde ise bu süre 1 yılı bulabilir.
  SEO'nun reklamlara göre en büyük farkı aslında kazanılan sıralamaların kalıcılığıdır. Reklamlarda arama sonuçlarındaki yeriniz reklam ücretini ödediğiniz sürece sabittir. Reklamları kesmeniz durumunda arama sonuçlarında gözükmezsiniz. Eğer sıralama sonuçlarında yerinizden memnunsanız ve kalıcılığını garantilemek istiyorsanız Starter SEO paketimizi tercih edebilirsiniz.
  Her anahtar kelime için yükselme şansı vardır. Yükselmek istediğiniz anahtar kelimeyi ve web sitenizin adresini bize bildirirseniz bu sorunuzu daha kesin cevaplar verebiliriz. Sitenizin mevcut durumu, rakipler, içerikleriniz gibi onlarca farklı kriteri analiz etmeden size cevap vermemiz doğru olmayacaktır.
  Yeni site sahiplerinin SEO çalışması yapması günümüzde kesinlikle bir zorunluluktur. Hatta yeni açılan sitenizin iç SEO kontrolünün projenizin başında yapılması ileride yaşayabilecek sorunlarla karşılaşmadan çözülmesini sağlar. Özet olarak yeni sitelerin SEO yapması günümüzde lüks değil kesinlikle bir ihtiyaçtır.
  SEO çalışmaları her sektör, her proje için farklı disiplinler ve planlamalar gerektirmektedir. Diğer yandan hedef kitle ve hedef ülke gibi faktörlerde devreye girince daha karmaşıklaşmaktadır. Bu kriterler bilinmeden direkt bir SEO fiyatı vermek hem bizim hem müşterilerimiz tarafından doğru olmayacaktır. Buna rağmen çok farklı sektörlere SEO hizmeti vermekteyiz ve hizmetlerimizi olabildiğince ekonomik tutmaya çalıştık. SEO ücretlerimiz hakkında en kesin fiyatı müşteri temsilcilerimizin ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra vermesi daha uygun olacaktır. Bu sebeplerden bizimle irtibata geçerek SEO teklifi almanızı tavsiye ediyor.
  SEO (Arama motoru optimizasyonu) ve SEM (Arama motoru reklamları) arasındaki fark bir çok kişinin merak ettiği bir sorudur. SEO organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmek için yapılan işlemlerken, SEM ücret ödenerek arama motorlarının reklam alanlarında çıkmak için kullanılan yöntemlerdir. Yatırım getirisi olarak baktığımızda SEO reklam vermeye göre daha karlı bir yatırımdır. Şöyle ki SEO ile kazandığınız sıralamalar ve organik trafik SEO çalışması yaptırmasanız da genelde kalıcı olur ve size kazandırmaya devam eder. Reklamlarda ise yerinizi kaybetmemek için sürekli arama motorlarına ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Not: Bilmelisiniz ki dijitalde en başarılı projeler SEO ve SEM'in aynı anda yapıldığı projelerdir. SEO ve SEM'in aynı yapılmasını kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Örneğin organik arama ile gelen bir kullanıcı sitenizden ayrılsa bile reklamlarınız ile sürekli onun karşısına çıkabilirsiniz.
  SEO'da avantaj kazanmak için hem projelerimizi hem projelerdeki rakipleri çok iyi analiz etmek gereklidir. Bu sebeple herkesin kullanımına açık olan kendi araçlarımız olan SEO Paneli ve SEO Analiz yazılımız başta olmak üzere bir çok araçtan faydalanmaktayız. Ahrefs, Deepcrawl, Semrush, Screaming Frog başta olmak üzere 20+ tool ile farklı analizler ve raporlamalar alıyoruz. Unutmayın SEOLOG SEO yazılımları herkesin kullanabileceği ücretsiz SEO araçlarıdır.
  İhracat yapmak isteyen ürünlerini hizmetlerini dünyaya açmak isteyen işletmeler için olmazsa olmaz olan Uluslararası SEO çalışmaları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. SEOLOG olarak dünyanın önde gelen SEO firmalarından biri olan SEMALT'ın Türkiye Distribütörüyüz ve uluslararası SEO çalışmalarında yaklaşık 130'dan fazla ülkeye hizmet veriyoruz. Uluslararası SEO çalışmalarında projeye Ukrayna, Çekya, Amerika ve Vietnam ofislerimizde dahil olmaktadır.
  Doğru yapılan SEO çalışmaları organik trafikte sağladığı artış yanında marka bilinirliliği ve sitenizin otoritesinin de artmasını sağlar. Diğer taraftan çok iyi bildiğimiz bir şey varsa o da bize sadece ziyaretçi sayınızın artması için ödeme yapmadığınızdır. Yaptığınız yatırım aslında gelirlerinizin artması içindir ve bizde müşterilerimize bu bilinçte hizmet vermekteyiz. Hedeflemelerimiz sadece ziyaretçi sayısını arttırmak değil potansiyel müşterileri sitenize çekebilmek üzerine kuruludur. Bu hedefle ilerleyen SEO çalışmaları satışlarınızı arttıracaktır.
  SEO uzmanı veya SEO ajansı seçerken olsun dikkat etmeniz gerekenler hakkında hazırladığımız yazıyı SEO Blog sayfamızda bulabilirsiniz.
  SEO çalışmaları yapılırken kullanılan tekniklere beyaz, siyah ve gri şapka SEO olarak 3'e ayrılmıştır. Beyaz şapka SEO çalışmaları arama motoru yönergeleri ile SEO uzmanlarından yapmalarını istediği tekniklerdir. Arama motorları bu konuda SEO uzmanlarının beyaz şapka SEO tekniklerini kullanmalarını aksi taktirde ceza alabileceklerini belirtir. Siyah şapka SEO teknikleri ise arama motoru yönergeleri ile yasaklanmış çalışmalardır. Kullanılacak siyah şapka SEO tekniklerinin arama motoru botları veya manuel inceleme sonucu fark edilmesi durumunda web sitelerinin özellikle Google arama sonuçlarından çıkarılmasına kadar giden cezalar alabilmektedir. Seolog olarak projelerimizin tamamında arama motorlarının belirttiği yönergeleri dikkate alarak beyaz şapka SEO tekniklerini kullanmaktayız.
  Cevap çok basit! Tabi ki SEO yaptırmalısınız. SEO'nun gelişimi ve tarihini anlamak yerine geleceğe odaklanabilirsek SEO'nun önemini çok daha iyi anlayabiliriz. Yaşadığımız pandemi süreci bize çok iyi bir şekilde gösterdi ki çevrim içi dünyada ne kadar güçlüyseniz ve hedeflenen anahtar kelimelerde 1. sayfada yer alıyorsanız müşteri derdiniz olmaz. Uzun uzun neden SEO yaptırmalıyım? Konusunu burada açıklamayacağız ancak bilmelisiniz ki SEO firmanız/markanız/sizin için geleceğe yatırımdır ve başarılı SEO çalışmaları uzun vadede arama motoru reklamları ile kıyaslandığında çok büyük getiriye sahiptir. Geleceğe yatırım için mutlaka dijital pazarlamadan ve dijital pazarlamanın en önemli alt dalı olan SEO'dan faydalanmalısınız.
  Herkes kendi web sitesinin SEO'sunu tabiki de yapabilir. Bunda her hangi bir engel yoktur. Tek sıkıntı SEO'nun zaman alan bir süreç olmasıdır. Yükselmek istediğiniz sektör, anahtar kelime ve rakip analizine göre süre belki 3 ay belki 1 yıl sürebilir. Bunu mutlaka göze almakta fayda vardır. Benim zamanım var ve kendi SEO çalışmalarımı kendim yapacağım kararını verdiyseniz size ilk tavsiyemiz SEO çalışmalarını yaparken mutlaka kulaktan duyma teknikler ile değil arama motorlarının belirlediği web master yönergelerini öğrenerek işe başlamanız olacaktır. Bu yönergelerden sonra nasıl ve hangi araçları kullanarak yapabileceğinizi öğrenerek yolunuza devam edebilirsiniz. Sitemiz altında bulunan SEOLOG SEO Blog sayfamızda bir çok konuda hazırladığımız SEO makalelerimizi bulabilirsiniz.
  E-ticaret siteleri için tabiki SEO çalışmaları yapmaktayız. Fakat bilmelisiniz ki e-ticaret sektörü rekabet açısından oldukça sıkıntılı bir sektördür. Özellikle büyük alışveriş siteleri, pazar yerleri zaten kendi aralarında çok büyük bütçeler ile rekabet ederken aralarına girerek sıyrılmaya çalışmak kendine özgü çalışmalar yapılmasını gerektirir. Bir diğer sıkıntıda kullanılan alış veriş sitesi yazılımlarıdır. Bu e-ticaret yazılımları paket olarak satıldığından kodlara müdahele etme olanağı kısıtlıdır. Bu tarz sorunlar olsa bile Seolog olarak e-ticaret sitelerine SEO hizmeti vermekteyiz. E-ticaret siteleri için SEO çalışmalarında en az 6 aylık sözleşme yapmaktayız.
  Günümüz arama motorları yapay zeka teknolojileri ile çalışır ve sıralama sonuçlarını etkileyen bir çok kriteri dikkate alırlar. Son gelişmeler ile birlikte arama motoru sıralamalarına kullanıcıların arama niyeti, alaka düzeyi, satın alma eğilimi ve rekabet gücü gibi kriterlerde eklendi. Bu gibi sebepleri göz önüne alınca anahtar kelime araştırmaları SEO çalışmalarında çok önemli rol tutar ve gerçekten iyi analiz yapılmalıdır. Seolog olarak, SEO yazılımımızın siteniz ile alaka kurduğu kelimeler + sizden aldığımız kelimeler + rakip analizi ile bulunan kelimeler ve bazı anahtar kelime araçları ile bulduğumuz tüm anahtar kelimeleri bir havuzda toplayarak analiz yapmaktayız.
  Google arama motoru yönergelerine uymayan, siyah şapka SEO tekniklerini kullanan sitelere cezalar verebilmektedir. Bu cezalar bazı zamanlarda Googlebot tarafından bazı durumlarda ise işi web sitelerini incelemek olan Google çalışanları tarafından verilmektedir. Google tarafından ceza almış web sitelerinin cezalarını kaldırmak için gerekli çalışmaları yapmaktayız. Fakat bu cezaların kalkma süresinin cezanın türü ile alakalı olduğunu bilmenizde fayda var.
  Bağlantı oluşturma SEO çalışmalarının olmazsa olmazlarından olan kriterlerdendir. Eskiden Google algoritması web sitene gelen bağlantı sayısını dikkate almaktaydı. Ancak Google Penguin güncellemesinden sonra gelen bağlantının kalitesi, kullanıcıların bu bağlantılar ile sitenize gelip gelmediği, bağlantı veren sitenin sektörünüz ile alakalı olup olmadığı gibi farklı kriterleri de dikkate almaya başladı. Yani bağlantı oluşturma (Backlink alma) konusunda daha dikkatli olmak gereklidir. Seolog SEO yazılımı anahtar kelime sıralaması, rakip analizi dışında yapay zeka teknolojisi le planlı ve bir şekilde backlink oluşturmaktadır. Siteniz ile alakalı sektörlerden bulunan dünya çapında partner sitelerimizden hedef anahtar kelimelerinizi ve hedef sayfanızı kullanarak geri linkler oluşturmaktadır. Partner sitelerimizden oluşturulan backlinkler tamamen Google yönergelerine uygun şekilde yapılmaktadır. Diğer yandan SEO çalışmalarında dış linkler dışında sitelerin iç linkleri de kontrol edilip oluşturulan link haritasına göre gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. (Pro SEO ve üstü paketlerimizde geçerlidir.)
  SEO çalışmaları yaptığımız web sitelerinin kod yapısı güncel algoritmalara uymuyorsa ister istemez sitenin kodlarında değişiklikler yapmamız gerekmektedir. Genelde sadece kodlara müdahale edip düzeltebildiğimiz sitelerde tasarımsal olarak ekstra bir çalışma yapmamıza gerek kalmamaktadır. Fakat tasarımı son kullanıcıyı etkileyen veya farklı mobil cihazlarda uyumsuzluğa sebep oluyorsa bu durumda tasarımlara müdahale etmek zorunda kalabilmekteyiz. Bu tarz siteleri en baştan yeni bir ara yüz ile yenilemekte seçenek olarak müşterilerimize sunmaktayız. Konusunda uzman web tasarım ekibimiz en kısa sürede web sitesini tasarlayarak yayına almaktadır. Yayına alınan site SEO uzmanlarımıza teslim edilir ve gerekli süreç başlar. Diğer yandan yapılması gereken değişiklikleri kendi ekibiniz tarafından yapılmasını isterseniz de bizim tarafımızdan sorun olmaz.

  SEO Blog & SEO Haber

  SEOLOG SEO blog sayfalarımızda uzmanlarımız tarafından hazırlanan SEO makalelerimizi bulabilirsiniz. SEO öğrenmek için bir çok konu, öneri ve SEO ipuçlarını blog sayfalarımızda bulabilirsiniz.

  SEOLOG SEO Yazılımı ile ÜCRETSİZ SEO Analizi

  Arama Motoru Optimizasyonunu Otomatik Olarak Sağlayan SEO Yazılımımız ile Bugün Tanışın

  Güncel SEO Teknikleri & İç SEO Analizi & Dış SEO Analizi & Rakip Analizi & Anahtar Kelime Analizi & Google Sıra Takibi & Ücretsiz Raporlama ve Çok Daha Fazlası