Seolog Foother Logo

Aramayı Yapan Kullanıcının Konumu

Aramayı Yapan Kullanıcının Konumu Nedir?

arama motorları, kişiselleştirilen hizmetler sunmakta son derece başarılılar. Kullanıcının neye ilgi duyduğu, nelerle ilgilendiği sürekli kayıt altında tutuluyor. Öğrenmeye açık yapay zekalar bu bilgileri harmanlayıp en kısa yoldan bilgiye ulaşılmasını sağlıyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de aramayı yapan kullanıcının konumu olmaktadır. Çünkü bu arama faktörlerindeki birçok şeyi değiştirebiliyor. Çünkü Google, Ankara’da kombi tamircisi arayan birine İstanbul’daki bir tamircinin sunulmasının anlamsızlığını biliyor. Bu nedenle kullanıcının konumu, arama sonuçlarının listelenmesinde en önemli faktörlerden biridir.

Aramayı Yapan Kullanıcının Konumu Neden Önemlidir?

Bu durum, özellikle işletme sahipleri için de son derece önemli bir avantaj sağlıyor. Bölgede bulunan hedef kitleye ulaşmanın anahtarlarından birini açıyor. Doğru çalışmaları yaptığınızda bölgenizde sizi arayanların kolayca ulaşabildiği bir konuma gelebilirsiniz. Doğru çalışma için de pek çok kriterin içinden konu yine anahtar kelimelere geliyor. Çünkü anahtar kelime, çalışmanın yönünü de belirliyor. Aramayı yapan kullanıcının konumu, yakınlarda ve ulaşılmak istenen hedef kitle için çok önemlidir.
Organik bulunma için doğru anahtar kelimeleri, doğru lokasyon bilgileriyle harmanladığınızda bulunma hayli kolaylaşıyor. Fakat bunun yanında Google Benim İşletmem’e kaydolmak da son derece önemli. Özellikle lokasyona dayalı arama sonuçlarında harita üzerinde görünmek ancak bu yolla mümkün oluyor. Bu sayede işletmeye ulaşmak isteyenler, nokta atışı sonuca ulaşabiliyor. Bu nedenle aramayı yapan kullanıcının konumu dikkat edilmesi gereken önemli optimizasyon kriterlerinden biridir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir