SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Aramayı Yapan Kullanıcının Konumu

Aramayı Yapan Kullanıcının Konumu

Aramayı Yapan Kullanıcının Konumu Nedir?

Arama motorları, kişiselleştirilen hizmetler sunmakta son derece başarılılar. Kullanıcının neye ilgi duyduğu, nelerle ilgilendiği sürekli kayıt altında tutuluyor. Öğrenmeye açık yapay zekalar bu bilgileri harmanlayıp en kısa yoldan bilgiye ulaşılmasını sağlıyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de aramayı yapan kullanıcının konumu olmaktadır. Çünkü bu arama faktörlerindeki birçok şeyi değiştirebiliyor. Çünkü Google, Ankara’da kombi tamircisi arayan birine İstanbul’daki bir tamircinin sunulmasının anlamsızlığını biliyor. Bu nedenle kullanıcının konumu, arama sonuçlarının listelenmesinde en önemli faktörlerden biridir.

Aramayı Yapan Kullanıcının Konumu Neden Önemlidir?

Bu durum, özellikle işletme sahipleri için de son derece önemli bir avantaj sağlıyor. Bölgede bulunan hedef kitleye ulaşmanın anahtarlarından birini açıyor. Doğru çalışmaları yaptığınızda bölgenizde sizi arayanların kolayca ulaşabildiği bir konuma gelebilirsiniz. Doğru çalışma için de pek çok kriterin içinden konu yine anahtar kelimelere geliyor. Çünkü anahtar kelime, çalışmanın yönünü de belirliyor. Aramayı yapan kullanıcının konumu, yakınlarda ve ulaşılmak istenen hedef kitle için çok önemlidir.
Organik bulunma için doğru anahtar kelimeleri, doğru lokasyon bilgileriyle harmanladığınızda bulunma hayli kolaylaşıyor. Fakat bunun yanında Google Benim İşletmem’e kaydolmak da son derece önemli. Özellikle lokasyona dayalı arama sonuçlarında harita üzerinde görünmek ancak bu yolla mümkün oluyor. Bu sayede işletmeye ulaşmak isteyenler, nokta atışı sonuca ulaşabiliyor. Bu nedenle aramayı yapan kullanıcının konumu dikkat edilmesi gereken önemli optimizasyon kriterlerinden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form