Seolog Foother Logo

Orijinal Sosyal Medya Sayfaları

Orijinal Sosyal Medya Sayfaları Önemi

Pek çok işletme, pazarlama kanallarını dijitale yönlendirdi. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan pazarlama son dönemde önem kazandı. Marka ve işletmeler sosyal medya hesaplarından sadece satış yapmıyor. Aynı zamanda müşteri ve kullanıcıları için içerikler üretiyor, paylaşımlar yapıyor. Bu aşamada takipçi sayısı hayli önem kazanıyor. Bazen fazla sayı için bot takipçiler satın alınabiliyor. Ancak bu marka imajına destekten çok, köstek oluyor. Çünkü Orijinal Sosyal Medya Sayfaları ayırt edilebiliyor. Kullanıcıların gerçek mi yoksa bot mu olduğu anlaşılabiliyor.

Sosyal Medya Sayfaları ve Arama Motorları Bağlantılı Mı?

Sosyal Medya arama motoru optimizasyonları ile bağlantısı önemli bir konudur. Google dahil, bütün arama motorları sosyal medya üzerindeki paylaşımları da arama sonuçlarında gösteriyor. Ancak bu sonuçlar birçok kriterden geçtikten sonra sonuçlar ekranına gelebiliyor. Çünkü arama motorları hem kullanıcıları hem de paylaşımları denetliyor.

Bu aynı zamanda markanın taklit edilmesinin de önüne geçiyor. Çünkü kötü niyetli kullanıcılar, sosyal medyada taklitçiliğin sınırlarını zorluyor. Bu kandırmacayı ortadan kaldırmak da arama motorlarına düşüyor. Bu araçlar, Orijinal Sosyal Medya Sayfaları ayırt edebiliyor. Bu durum dolandırıcılığı önlüyor ama işletmelere de sorumluluk yüklüyor. Çünkü sosyal medya hesapları kadar takipçilerin de gerçek olması gerekiyor. Botların tespit edildiği hesaplar arama kriterlerinden geçemiyor. Bulunmanın çok önemli olduğu internet dünyasında bu da dezavantajlı konuma düşürüyor. Bu nedenle, iyi bir SEO çalışması yapılırken, sosyal medya hesaplarının da çalışmaya dahil edilmesi son derece önemlidir.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir