SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Semalt Türkiye

SEOLOG SEO Ajansı SEMALT'ın Türkiye Franchise Ortağıdır

SEMALT, dünya çapında hizmet veren ve farklı ülkelerde ofisleri bulunan dünyanın önde gelen SEO firmalarından biridir. SEOLOG SEO Ajansı olarak SEMALT firmasının dünya çapındaki 4 Franchise ortağından biriyiz.

SEMALT

SEMALT firması özellikle son 5 yılda oldukça popüler olan dünyaca ünlü SEO ajansıdır. Bir çok ülkede ofisi bulunan firmanın ana ofisi Ukrayna’nın başkenti Kiev’dedir. Firmanın en büyük özelliği kendine ait sıra bulucusu ve backlink altyapısıdır. Firma sahiplerinin yazılımcı kökenleri ile kendilerine özel hazırladıkları backlink alt yapısı oldukça iyi ve firmanın başarısının sırrıdır.

Bununla birlikte özellikle ücretsiz Google sıra bulucusu, site analiz aracı bir çok SEO uzmanı tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca firma tüm dillerde uluslararası SEO çalışması yapabilmektedir. Türkçe desteği de bulunan firmanın Türkiye’deki kullanıcı sayısı son yıllarda gözle görülür şekilde artmaktadır.

SEOLOG Semalt Türkiye Franchise Ortağıdır.

SEMALT SEO Hizmetleri

Firmanın ücretli hizmetleri bulunmaktadır. Genel olarak irdelemek gerekirse 3 adet ana SEO hizmeti bulunmaktadır.

Autoseo
Fullseo

Sistem daha çok e-ticaret ve hizmet veren sitelerin sıralamalarını yükseltmek üzerine kurulu. Özellikle kopya içeriğe sahip blog ve haber sitelerine pek uygun değil. Yaptığımız denemelerde bunu gözlemledik.

Bununla birlikte özellikle ücretsiz Google sıra bulucusu, site analiz aracı bir çok SEO uzmanı tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca firma tüm dillerde uluslararası SEO çalışması yapabilmektedir. Türkçe desteği de bulunan firmanın Türkiye’deki kullanıcı sayısı son yıllarda gözle görülür şekilde artmaktadır.

SEOLOG Semalt Türkiye Franchise Ortağıdır.

AUTOSEO

AUTOSEO otomatik bir linkleme aracıdır ve Semalt altyapısı kullanarak yapılıyor. Genelde küçük işletmelerin ve bütçesi sınırlı müşterilerin tercih ettiği bir ürün. Otoritesi yüksek olan, ilk sayfada anahtar kelimeleri olan sitelerde verim verebilir ancak aranma hacmi yüksek ve rekabetin yoğun olduğu anahtar kelimelerde fazla gelişim sağlamıyor. Bir kaç web sitesi denememizde açıkçası özellikle aranma hacmi yüksek kelimelerde bir adım ileri gidemedik.

Aranma hacmi az, uzun kuyruklu kelimelerde ise oldukça iyi sonuçlar aldık. Örneğin “İstanbul Tenteci” kelimesinde Autoseo paketi ile ilk sıraya çıkabildik. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken konu var ki o da sitenizin teknik SEO çalışmalarının tam ve site hızının iyi olması. Yani sadece Semalt’tan hizmet almak yeterli değildir.

FULLSEO

FULLSEO, firmanın esas SEO çalışmalarını yaptığı ürünüdür. İç SEO bildiğiniz gibi SEO çalışmalarında büyük önem taşımaktadır. Çalışmalarda tam bu noktada başlıyorlar. 100 anahtar kelime ve üzerinde ilk 10 ve ilk 3 yapabilecek bir ürün. Bu konuda hem Türkiye’den hem Amerika’dan ciddi referansları var.

Site içeriğine göre fiyatlar değişmektedir. Semalt SEO fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEMALT Hakkında

SEMALT ürün değerlendirmelerini yaptıktan sonra gelelim Semalt hakkında sıkça sorulan sorulara…

SEMALT Backlinleri

Semalt Backlinkleri Türkiye’de kullanılan tanıtım yazısı footer vs gibi bir tekniğe sahip değildir. Bu konuda sadece kendi altyapılarını kullanıyorlar. Domain analizi yaptığınızda kesinlikle Ahrefs –Semrush – Majestic gibi toollar tespit edemiyor. Sadece Google Search Console da gelen bazı bağlantıları görebiliyorsunuz. Bağlantılar tekerlek mantığı ile çalışıp her saniye birbirini yeniliyor.

Çalışmayı bıraktıktan sonra siteniz yükselebilir yada düşebilir bu konuda bir yorum yapmak doğru olmaz ki bu her SEO firması için geçerlidir. Ancak backlinkler kesinlikle Google bazlı bir filtreleme veya ceza söz konusu değildir açıklaması yapmaktadır.

SEMALT Spam mı ?

Semalt ünlü bir yazılım firması olduğu için kendine özgü pazarlama ve analiz teknikleri mevcuttur. Bu teknikler bazıları için spam olarak gözükse de aslında kendilerine özgü bir sistemleri mevcuttur.  Özellikle Google Analytics üzerinden sitelere yaptıkları ziyaretler… Fakat aslında firmanın botları siteleri data toplamak için ziyaret ederler. Ayrıca bu bir reklam taktiğidir. Çünkü site sahipleri site analizlerinde Semalt ismini görürler. Zira Semrush gibi firmalarda aslında bu şekilde çalışırlar. Analytics üzerinden kendilerini gösterip bir şekilde kendi reklamlarını yapmış olurlar. Burada ki sıkıntı bazı site sahiplerinin bu ziyaretleri istememesinden kaynaklanır.

Ülkemizde de bu konu ile ilgili olarak 2014 yılında açılmış çeşitli konular mevcut. Firmanın bu konuda yapmış olduğu bir açıklaması mevcut. Rahatsız olan web siteleri olursa  firma botlarının ziyaret etmemesi için geri bildirim yapması yeterlidir.

Botu Engelleme, oldukça basittir. Semalt.net adresine girip sitenizin adresini yazarsanız 30 dakika içinde web siteniz firmanın veri tabanından silinir ve botları bir daha sizi rahatsız etmez.

SEMALT Hakkında

İnternette araştırma yaptığımızda diğer SEO firmaları gibi Semalt ile ilgili olan şikayetler mevcuttur. Buna karşılık globalde Trustpilot’da aldığı skorlar ve yorumlarda oldukça yüksektir. Fakat bizi ilgilendiren Türkiye’deki durumlarıdır. Gelelim Türkiye’deki durumlarının nasıl olduğuna;

Öncelikle firma ile yaptığımız görüşmelerde kesinlikle herhangi bir sıralama garantisi yada tek bir anahtar kelimede 1. olacağız gibi gerçeklikten uzak vaatler vermiyorlar. İnternette bulunan şikayetlerin hiçbiri gerçekliği yansıtmayan, Semalt ile çalışmamış veya çalıştığını ispatlayamamış sahte yorumlardır şeklinde bir açıklama yapmaktadırlar. 

Semalt’ın hizmetlerinden yararlanmak için Türkiye Franchise Ortağı SEOLOG SEO Ajansı ile irtibata geçebilirsiniz.

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form