SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Link Oluşturma

Link Oluşturma

Link Oluşturma

Link Oluşturma, birçok küçük işletme arama motorlarında üst sıralarda yer almak için SEO stratejilerini kullanmaktadır. SEO uygulamalarında link oluşturma da önemli bir yer tutmaktadır.

Web sitesi yaptıktan sonra internet sayfanıza ziyaretçi gelmesini bekleyemezsiniz. Dijital pazarlama da hedef kullanıcılara ulaşmanın farklı yolları yer alıyor. İnternet adresleri nitelikli bir içeriğe sahip ise link oluşturmanın tanımını iyi bilmek gerekiyor. Link oluşturma pratikleri SEO gelişimine de önemli bir katkıda bulunuyor.

Link Oluşturma Nedir?

Link oluşturma nedir? İnternet adresleri arama motorlarında üst sıralarda yer almak için diğer web sitelerinden link almasına link oluşturma adı verilir. Arama motorları internet adreslerinin görüntü ve kalitesinden daha çok sayısal istatistik değerlerine önem verir. Bu yüzden link alımlarının güvenilir bir siteden sağlanması gerekir. İnternet adresinin arama motorlarında itibar sahibi olabilmesi bu konuya dikkat etmesi önemlidir.

Linkler Neden Değerli?

Google, sahip olduğunuz içeriklerinizin farklı web sitelerinde link verildiğini görmesi durumunda, markanıza çok daha fazla saygı duyacaktır. Ancak burada botların asıl önem verdiği konu link sayısı değildir. Linklerin ne kadar etkili olduğudur.

Farklı bağlantılar üzerinden tıklanan internet adresi kullanıcıların takdirini kazanmış demektir. Bu durum internet adresinizin üst sıralara çıkmasını sağlar.

Nasıl Bir Başlangıç Yapılmalı?

Link ortaklığı kuracağınız siteleri seçmeniz son derece önemlidir. Siteleri bulduktan sonra mutlaka irtibata geçmeniz gerekir. Forum siteleri bu konuda sizlere büyük avantajlar sağlar.

Riskli Link Oluşturma Taktikleri

Geçtiğimiz dönemlerde link oluşturma bir çok siteye link verme olarak anılıyordu. Google güncelleme sonrasında bu uygulamaların tamamı riskli SEO stratejisi anlamına gelmeye başladı. Eğer link oluşturma taktiğiniz gereksiz stratejilerden oluşuyorsa Google ceza verebilir. Fazla sayıda link eklemek sitenizin sıralamasına kısa vadede destek olsa da uzun vade de aynı etkiyi sunmamaktadır.

Sadece Sitenin Ana Sayfasını Düşünmeyin

Link oluşturma yaparken ana sayfa ve diğer ilgili içeriklere önem göstermeniz gerekir. Eğer aldığınız linkler yoğun miktarda ana sayfanıza yönlendiriliyorsa link oluşturma gerekli etkiyi sizlere sunamaz. Etkileşimi yüksek sayfalara link eklemek internet adresinizin daha fazla dönüşüm almasını sağlar.Bu nedenle kaliteli içeriklerin yer aldığı sayfalardan daha fazla link almaya özen göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form