SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Arama Motorları Hakkında İpuçları

Arama Motorları Hakkında İpuçları

Arama Motorları Hakkında İpuçları

Arama Motorları Nelere Dikkat Eder?

Arama motorları internet için vazgeçilmez unsurlar olmak ile beraber her geçen gün kendini daha da geliştirmektedir.

Arama motorları hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiş durumdadır. Öyle ki merak edilen hemen her konuyu oradan öğrenmeye başladık. Günlük hayatın her anında her konuyu bizlere saniyeler içerisinde getirmesiyle sürekli olarak kullanmaya devam ediyoruz.

Bunun yanında arama motorları hakkında ipuçları da bulunmaktadır. Bunlar herhangi bir aramayı daha iyi nasıl yapabilirim konusunda bizlere yol göstermektedir. Örneğin Google içerisinde sadece kelime arama bulunmamaktadır. Bu aramalar ise şöyle sıralanabilir.

  • Genel ifade ile arama
  • Hesap makinesi
  • Uçak uçuş bilgi ve fiyatları
  • Ölçü birimi dönüştürücü
  • Döviz hesaplama
  • Hava durumu öğrenme

Genel İfade ile Arama

Sorgulama mantığının en temelinde olan bir kuraldır. * ifadesi özellikle veri tabanı sorgularında çok fazla kullanılmaktadır. Yine arama motorlarında da kullanılabilir. Unutulan yer için kullanabilirsiniz.

Hesap Makinesi

Arama motorlarında aralarına matematiksel işaret koyarak hesaplama yapmak mümkündür. Bunun için rakamların arasına matematik işaretleri eklemek yeterli olur.

Uçak Uçuş Bilgi ve Fiyatları

flightsfrom Ankara

flightsfrom Ankara to İstanbul

Bu şekilde arama yaparak uçuş hakkında her şey ekranınıza gelecektir. Bu arama ile kısa süre içerisinde istediğiniz uçuş hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ölçü Birimi Dönüştürücü

Ölçü birimleri arasında hesap yapmak çoğu zaman zorlamaktadır. Özellikle uluslararası alanda farklı ölçülerin kullanılması birbirine dönüştürme işlemini zorlaştırmaktadır. Bu nedenle arama motorları kolaylık sağlamaktadır.

1 Litre = galon

Döviz Hesaplama

Para birimleri arasında dönüştürme işlemini de arama motorları bizlere sunmaktadır. Bunun için yapılması gereken sadece iki para birimi arasına = işareti koymak.

Hava Durumu Öğrenme

Arama motorları bizlere hava durumu ile de ilgili bilgi vermektir. Bunun için ise yapılması gereken weather terimini kullanmak. Saniyeler içinde bilgileri göndermekte.

weather: Bodrum

weather: İzmir

Daha Fazla İpucu

Arama motorları ipucu konusu daha fazla şekilde kullanılabilir. Burada bu konuları bilmek ve uygulamak bunun yanında ihtiyaç duymak gerekmektedir. İhtiyaç duyulan hemen her konuyu bizlere sunan arama motorları her geçen gün daha da fazla hayatımıza girmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form