Seolog Foother Logo

Arama Motorları Hakkında İpuçları

Arama Motorları Hakkında İpuçları

Arama Motorları Nelere Dikkat Eder?

arama motorları internet için vazgeçilmez unsurlar olmak ile beraber her geçen gün kendini daha da geliştirmektedir.

arama motorları hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiş durumdadır. Öyle ki merak edilen hemen her konuyu oradan öğrenmeye başladık. Günlük hayatın her anında her konuyu bizlere saniyeler içerisinde getirmesiyle sürekli olarak kullanmaya devam ediyoruz.

Bunun yanında arama motorları hakkında ipuçları da bulunmaktadır. Bunlar herhangi bir aramayı daha iyi nasıl yapabilirim konusunda bizlere yol göstermektedir. Örneğin Google içerisinde sadece kelime arama bulunmamaktadır. Bu aramalar ise şöyle sıralanabilir.

  • Genel ifade ile arama
  • Hesap Makinesi
  • Uçak Uçuş Bilgi ve Fiyatları
  • Ölçü Birimi Dönüştürücü
  • Döviz Hesaplama
  • Hava Durumu Öğrenme

Genel İfade ile Arama

Sorgulama mantığının en temelinde olan bir kuraldır. * ifadesi özellikle veri tabanı sorgularında çok fazla kullanılmaktadır. Yine arama motorlarında da kullanılabilir. Unutulan yer için kullanabilirsiniz.

Hesap Makinesi

Arama motorlarında aralarına matematiksel işaret koyarak hesaplama yapmak mümkündür. Bunun için rakamların arasına matematik işaretleri eklemek yeterli olur.

Uçak Uçuş Bilgi ve Fiyatları

flightsfrom Ankara

flightsfrom Ankara to İstanbul

Bu şekilde arama yaparak uçuş hakkında her şey ekranınıza gelecektir. Bu arama ile kısa süre içerisinde istediğiniz uçuş hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ölçü Birimi Dönüştürücü

Ölçü birimleri arasında hesap yapmak çoğu zaman zorlamaktadır. Özellikle uluslararası alanda farklı ölçülerin kullanılması birbirine dönüştürme işlemini zorlaştırmaktadır. Bu nedenle arama motorları kolaylık sağlamaktadır.

1 Litre = galon

Döviz Hesaplama

Para birimleri arasında dönüştürme işlemini de arama motorları bizlere sunmaktadır. Bunun için yapılması gereken sadece iki para birimi arasına = işareti koymak.

Hava Durumu Öğrenme

Arama motorları bizlere hava durumu ile de ilgili bilgi vermektir. Bunun için ise yapılması gereken weather terimini kullanmak. Saniyeler içinde bilgileri göndermekte.

weather: Bodrum

weather: İzmir

Daha Fazla İpucu

Arama motorları ipucu konusu daha fazla şekilde kullanılabilir. Burada bu konuları bilmek ve uygulamak bunun yanında ihtiyaç duymak gerekmektedir. İhtiyaç duyulan hemen her konuyu bizlere sunan arama motorları her geçen gün daha da fazla hayatımıza girmektedir.

Kaynaklar:https://tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:Arama_motorlar%C4%B1

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir