Seolog Foother Logo

Giden Link

İnternet adresinize kaliteli giden linklere (bağlantı) sahip olmanın neden önemli olduğunu biliyor musunuz? Giden linkler ve dış link aynı anlamdadır.

Google’ın yeni güncellemesi sonrasında giden bağlantıların önemini anlamanıza yardımcı olmak için SEOLOG sitemizde sizlere bir yazı hazırladık.

Giden Link Nedir?

Giden bağlantılar, internet adresinizin başka bir alanı göstermesidir. Bu uygulamaya ise dış link verme adı verilir. İlgili alanlara bağlantı oluşturmanız durumunda adresinizin güvenilirliğini de kanıtlamış olursunuz.

Bağlantılara Dikkat Edin

İnternet sahipleri ziyaretçilerinin ayrılacağını düşünerek dış bağlantılar vermekten kaçınmaktadır. Bloğunuzdaki alakalı internet adreslerine bağlantı oluşturmaya başladığınız zaman arama motorlarına bilgi vermiş olursunuz. Blogunuzla benzerlik gösteren diğer bloglar ile bağlantı kurmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece hedeflenen ziyaretçileri daha fazla sitenize çekebilirsiniz.

Karşılıklı Backlinkler Kullanmayın

İki yönlü/karşılıklı backlinklerden kaçınmanız gerekir. Herhangi bir alana bağlantı verirken bunun özel bir Blog ağına dahil olmalısınız. Google, güncelleme sonrasında tüm blog ağlarını kaldırmaya başlamıştır.

Harici Bağlantı Vermeyin

Birden fazla giden bağlantıya sahip olmak okuyucularınızın bakış açısını değiştirebilir. Bu yüzden bağlantı metni ile dahili bağlantı kurarken uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Paylaştığınız içeriklerin yararlı olduğundan emin olmalısınız.

WordPress kullanıyorsanız Rank Math eklentisi sayesinde sayfalarınızdan çıkan site içi ve site dışı bağlantılarınızı kolayca yönetebilirsiniz.

Bağlantı Kime Verilir?

Bağlantı kurmak için izleyebileceğiniz birçok strateji yer almaktadır. Bizim önerimiz, makalenizde bir referans vermek istediğiniz zaman güvenilir siteleri tercih etmenizdir. Giden bağlantılar oluşturmak için Seolog olarak önerimiz;

  • Sitenize değer katan sayfalara bağlantı verin.
  • Güvenilir alan adı yetkisine sahip makalelere bağlantı verin.

SEO sürekli değişen ve gelişen bir konudur. Her link, arama motorlarındaki güven oyudur. Yani arama motoru optimizasyonu sürekli olarak yenilik talep etmektedir. Bir SEO çalışmasının birbirinden farklı unsurları bulunur. Hepsi birbirine bağlıdır. SEO çalışmalarını gerçekleştirmeden önce bağlantıların ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir.

Arama motoru algoritmalarında kullanılan 200’den fazla sıralama faktörü bulunuyor. Giden linkler SEO’nun en önemli parçalarından bir tanesidir. Sitelerinizi tasarlarken SEOLOG olarak mutlaka giden bağlantılara önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynaklar:

WordPress.org

https://tr.semrush.com/analytics/backlinks/

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir