SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Giden Link

Giden Link ( Dış Link )

İnternet adresinize kaliteli giden linklere (bağlantı) sahip olmanın neden önemli olduğunu biliyor musunuz? Giden linkler ve dış link aynı anlamdadır.

Google’ın yeni güncellemesi sonrasında giden bağlantıların önemini anlamanıza yardımcı olmak için Seolog sitemizde sizlere bir yazı hazırladık.

Giden Link Nedir?

Giden bağlantılar, internet adresinizin başka bir alanı göstermesidir. Bu uygulamaya ise dış link verme adı verilir. İlgili alanlara bağlantı oluşturmanız durumunda adresinizin güvenilirliğini de kanıtlamış olursunuz.

Bağlantılara Dikkat Edin

İnternet sahipleri ziyaretçilerinin ayrılacağını düşünerek dış bağlantılar vermekten kaçınmaktadır. Bloğunuzdaki alakalı internet adreslerine bağlantı oluşturmaya başladığınız zaman arama motorlarına bilgi vermiş olursunuz. Blogunuzla benzerlik gösteren diğer bloglar ile bağlantı kurmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece hedeflenen ziyaretçileri daha fazla sitenize çekebilirsiniz.

Karşılıklı Backlinkler Kullanmayın

İki yönlü/karşılıklı backlinklerden kaçınmanız gerekir. Herhangi bir alana bağlantı verirken bunun özel bir blog ağına dahil olmalısınız. Google, güncelleme sonrasında tüm blog ağlarını kaldırmaya başlamıştır.

Harici Bağlantı Vermeyin

Birden fazla giden bağlantıya sahip olmak okuyucularınızın bakış açısını değiştirebilir. Bu yüzden bağlantı metni ile dahili bağlantı kurarken uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Paylaştığınız içeriklerin yararlı olduğundan emin olmalısınız.

WordPress kullanıyorsanız Rank Math eklentisi sayesinde sayfalarınızdan çıkan site içi ve site dışı bağlantılarınızı kolayca yönetebilirsiniz.

Bağlantı Kime Verilir?

Bağlantı kurmak için izleyebileceğiniz birçok strateji yer almaktadır. Bizim önerimiz, makalenizde bir referans vermek istediğiniz zaman güvenilir siteleri tercih etmenizdir. Giden bağlantılar oluşturmak için Seolog olarak önerimiz;

  • Sitenize değer katan sayfalara bağlantı verin.
  • Güvenilir alan adı yetkisine sahip makalelere bağlantı verin.

SEO sürekli değişen ve gelişen bir konudur. Her link, arama motorlarındaki güven oyudur. Yani Arama motoru optimizasyonu sürekli olarak yenilik talep etmektedir. Bir SEO çalışmasının birbirinden farklı unsurları bulunur. Hepsi birbirine bağlıdır. SEO çalışmalarını gerçekleştirmeden önce bağlantıların ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir.

Arama motoru algoritmalarında kullanılan 200’den fazla sıralama faktörü bulunuyor. Giden linkler SEO’nun en önemli parçalarından bir tanesidir. Sitelerinizi tasarlarken SEOLOG olarak mutlaka giden bağlantılara önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynaklar:

wordpress.org

https://tr.semrush.com/analytics/backlinks/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form