SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Güvenli Arama

Güvenli Arama

Güvenli Arama Nedir?

Arama motorları, kullanıcıların en iyi deneyimi yaşamalarını isterken güvenliği de ön planda tutuyor. Arama motorlarının güvenli olmayan siteleri sürekli kontrol ettiği bir sistemi var. Aynı zamanda güvenli arama seçeneğini de isteyen kullanıcılarına veriyor. Bu özellik sayesinde arama sonuçları, görseller tamamen değişebiliyor. Yalnızca arama motorlarının güvenli kabul ettiği sonuçlar listeleniyor. Bu liste içinde çıplaklık ya da kan gibi travmatik içerikler bulunmuyor. Bu özellik, hemen hemen tüm arama motorlarında kullanılabiliyor. Özellikle ortak kullanıma açık olan bilgisayarlarda bu tür güvenlik önlemleri açık tutuluyor.

Sonuç Sayfalarında Güvenli Arama Etkisi Nedir?

Kullanıcıların deneyimi kadar güvenliğini de ön planda tutan arama motorları bu sayede rahatsız edici içerikleri uzak tutuyor. Haliyle bu durum sıralama faktörlerinde de değişikliklere neden oluyor. Arama motorlarının kişiselleştirilen özellikleri burada da devreye giriyor. Güvenli arama seçeneğini işaretleyen kullanıcılar, kendi ayarlarına göre bir sonuç sayfasıyla karşılaşıyor.
Bu özellik, genellikle Google Aile grupları gibi çocuklarını gözetim altında tutmak isteyen ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Ebeveynler bu sayede çocuklarının arama terimlerini takip edebiliyor. Ayrıca sonuçların da filtrelenmesini sağlayabiliyor. Bu nedenle özellikle dışarıdan fotoğraf eklenebilen yorum sayfaları bulunan site sahiplerinin bu konuda dikkatli olması gereklidir. Kontrolsüz yapılan ve küfür içeren paylaşımlar ile aykırı görseller, arama sonuç sayfalarına etki edebiliyor. Web sayfası yayınında güvenli arama seçeneğini işaretleyen kullanıcılar unutulmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form