Seolog Foother Logo

Güvenli Arama

Güvenli Arama Nedir?

arama motorları, kullanıcıların en iyi deneyimi yaşamalarını isterken güvenliği de ön planda tutuyor. Arama motorlarının güvenli olmayan siteleri sürekli kontrol ettiği bir sistemi var. Aynı zamanda güvenli arama seçeneğini de isteyen kullanıcılarına veriyor. Bu özellik sayesinde arama sonuçları, görseller tamamen değişebiliyor. Yalnızca arama motorlarının güvenli kabul ettiği sonuçlar listeleniyor. Bu liste içinde çıplaklık ya da kan gibi travmatik içerikler bulunmuyor. Bu özellik, hemen hemen tüm arama motorlarında kullanılabiliyor. Özellikle ortak kullanıma açık olan bilgisayarlarda bu tür güvenlik önlemleri açık tutuluyor.

Sonuç Sayfalarında Güvenli Arama Etkisi Nedir?

Kullanıcıların deneyimi kadar güvenliğini de ön planda tutan arama motorları bu sayede rahatsız edici içerikleri uzak tutuyor. Haliyle bu durum sıralama faktörlerinde de değişikliklere neden oluyor. Arama motorlarının kişiselleştirilen özellikleri burada da devreye giriyor. Güvenli arama seçeneğini işaretleyen kullanıcılar, kendi ayarlarına göre bir sonuç sayfasıyla karşılaşıyor.
Bu özellik, genellikle Google Aile grupları gibi çocuklarını gözetim altında tutmak isteyen ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Ebeveynler bu sayede çocuklarının arama terimlerini takip edebiliyor. Ayrıca sonuçların da filtrelenmesini sağlayabiliyor. Bu nedenle özellikle dışarıdan fotoğraf eklenebilen yorum sayfaları bulunan site sahiplerinin bu konuda dikkatli olması gereklidir. Kontrolsüz yapılan ve küfür içeren paylaşımlar ile aykırı görseller, arama sonuç sayfalarına etki edebiliyor. Web sayfası yayınında güvenli arama seçeneğini işaretleyen kullanıcılar unutulmamalıdır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir