Seolog Foother Logo

Backlink Aldığınız Sitedeki Dış Bağlantı Sayısı

Yararlı görülen sitelerin paylaşıldığı platformlar, internetin ilk günlerinden beri varlığını koruyor. Firma rehberleri, tematik dizin siteleri, sadece adres bilgileri, web sayfası bağlantısı gibi bilgileri paylaşıyor. Bu tür sitelerden alınan backlinkler de sitenizin bulunma ihtimalini ve marka bilinirliğinizi yükseltiyor. Fakat backlink aldığınız sitedeki dış bağlantı sayısı da önemli bir kriter. Çünkü dışarıya bağlantılar veren bir sitenin backlink kalitesi de düşük oluyor. Haliyle arama sonuçlarına etkisi de düşük oluyor. Bu nedenle backlink alınan sitenin kalitesi de önemli kriterler arasında yer alıyor.

arama motorları, siz backlink alsanız da almasanız da indekslenen bir web sayfasını bir analize tabi tutuyor. Böylelikle arama motoru botları site hakkında fikir sahibi oluyor. Bunun için de yüzlerce değişkeni kullanıyor. Elbette bu değişkenlerin arasında dışarıya verilen bağlantılar da önem taşıyor.
Eğer site rehberlik görevi görüyorsa, arama motorunun gözündeki yeri belli oluyor. Fakat Blog sitesiyse ve fazlaca bağlantı dağıtıyorsa o zaman dikkatini bu yöne veriyor. Hem bağlantı göndereni, hem de alanı analiz ediyor. Şayet site bağlantı dağıtmak amacıyla kurulduysa o zaman göreceği muamele farklı oluyor. Bu bağlamda backlink aldığınız sitedeki dış bağlantı sayısı önemlidir fakat kalitesi daha önemlidir. Firma rehberi ya da dizin sitelerine kaydolmak ise marka bilinirliğiniz açısından gereklidir. Bu nedenle backlink kalitesi düşük olsa da kaydolmakta yarar var.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir