SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlink Aldığınız Sitedeki Dış Bağlantı Sayısı

Backlink Aldığınız Sitedeki Dış Bağlantı Sayısı

Backlink Aldığınız Sitedeki Dış Bağlantı Sayısı Nedir?

Yararlı görülen sitelerin paylaşıldığı platformlar, internetin ilk günlerinden beri varlığını koruyor. Firma rehberleri, tematik dizin siteleri, sadece adres bilgileri, web sayfası bağlantısı gibi bilgileri paylaşıyor. Bu tür sitelerden alınan backlinkler de sitenizin bulunma ihtimalini ve marka bilinirliğinizi yükseltiyor. Fakat backlink aldığınız sitedeki dış bağlantı sayısı da önemli bir kriter. Çünkü dışarıya bağlantılar veren bir sitenin backlink kalitesi de düşük oluyor. Haliyle arama sonuçlarına etkisi de düşük oluyor. Bu nedenle backlink alınan sitenin kalitesi de önemli kriterler arasında yer alıyor.

Backlink Aldığınız Sitedeki Dış Bağlantı Sayısı Neden Önemli?

Arama motorları, siz backlink alsanız da almasanız da indekslenen bir web sayfasını bir analize tabi tutuyor. Böylelikle arama motoru botları site hakkında fikir sahibi oluyor. Bunun için de yüzlerce değişkeni kullanıyor. Elbette bu değişkenlerin arasında dışarıya verilen bağlantılar da önem taşıyor.
Eğer site rehberlik görevi görüyorsa, arama motorunun gözündeki yeri belli oluyor. Fakat blog sitesiyse ve fazlaca bağlantı dağıtıyorsa o zaman dikkatini bu yöne veriyor. Hem bağlantı göndereni, hem de alanı analiz ediyor. Şayet site bağlantı dağıtmak amacıyla kurulduysa o zaman göreceği muamele farklı oluyor. Bu bağlamda backlink aldığınız sitedeki dış bağlantı sayısı önemlidir fakat kalitesi daha önemlidir. Firma rehberi ya da dizin sitelerine kaydolmak ise marka bilinirliğiniz açısından gereklidir. Bu nedenle backlink kalitesi düşük olsa da kaydolmakta yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form