SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlink Veren Sitenin Yetkisi

Backlink Veren Sitenin Yetkisi

Backlink Veren Sitenin Yetkisi (PageRank)

Site itibarı, yıllardan bu yana arama motorlarının üzerinde çalıştığı bir konudur. Özellikle Google’ın sayfaların puanını ölçtüğü PageRank sistemi, birçok site için temel kuralları oluşturuyor. Google algoritmalarının belki de en karmaşığı burada vücut buluyor. Çünkü PageRank değerinin sıralamaya etkisi tartışılıyor. Fakat bu uygulamayı yapanların öne geçtiği de gözle görülebiliyor. Bu nedenle backlink veren sitenin yetkisi (PageRank) önem taşıyor.

Geri bağlantıları uygulamak adeta karmaşık bir nakış gibi… Her bir ip doğru yere tutturulduğunda bir ahenk yakalanabiliyor. Bilmeden yapılan uygulamalar da karmaşık ve şekilsiz eserler ortaya çıkarıyor. Her seferinde doğru ve güzel işler ortaya çıkarabilmek için de işlemlerin incelikle yapılması gerekiyor. Bağlantıları yaparken, referans gönderen sitenin PageRank’ı hayli önem taşıyor. Çünkü backlink veren sitenin yetkisi (pagerank) referansın değerini belirliyor. Bu da site puanına etki ediyor.

Backlink Veren Sitenin Yetkisi (PageRank) Neden Önemlidir?

Özellikle Google robotları, indeksinde bulunan sayfaları sürekli ziyaret ediyor. Bu ziyaretler elbette arama sonuçlarında vücut buluyor. Çünkü her ziyaretteki iyi ya da kötü sonuç karneye yansıyor. Ancak bunun için bir strateji izlenecekse, o stratejinin odak noktası kalite olmalıdır. Çünkü sıralama yükseltmeye yönelik manipülasyona açık eylemler daha kötü sonuç doğuruyorlar. Bu nedenle, sunulan içeriğin kalitesi de önemlidir. Kaliteli ağlarla birbirine örülen sistemler daha iyi deneyim sunduğundan puanın yükselmesini sağlıyor.

PageRank’ı yüksek olanların, düşük puanlılardan altta çıktığı görülebilen bir şeydir. Burada robotlar puandan ziyade kullanıcı deneyimine odaklanıyorlar. Dolayısıyla puan kadar içerik kalitesi de önem taşıyor. Eğer içerik daha iyi deneyim sunuyorsa, puanın çok da bir önemi kalmıyor. Dolayısıyla backlink veren sitenin yetkisi (pagerank) ve içerik hazırlama çalışmaları titizlikle yapılmalıdır. İyi sonuç ancak kalite ile mümkün.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form