Seolog Foother Logo

Yeniden Ziyaret

Yeniden Ziyaret Nedir?

Müşteri sadakati, ticaretin var olduğundan bu yana en önemli ticari değerlerden biridir. Zira, hizmetten ya da üründen memnun müşteri, sürekli bir kaynak sağladığı gibi aynı zamanda beraberinde yeni müşteriler de getiriyor. Bu sadakat, arama motorlarının da en önem verdiği değişkenlerden biridir. Yeniden Ziyaret oranı Google için değerlidir. Ücretsiz kullanıma sunduğu araçlardan Analytics, yeni ziyaretçi girişlerini ve yinelenen ziyaretleri ayrı ayrı veriyor. Özellikle bu kullanıcı sadakatinin tıklanmalardaki etkisine dikkat çekiyor. Çünkü kullanıcının sadakati, o hizmetten ya da ürünün kalitesinin memnun olduğunu gösteriyor. Ayrıca sürekli talep görmesi, “kalite değeri” olarak kabul ediliyor.

Yeniden Ziyaret Oranları Neden Önemlidir?

Arama sonuçlarını sıralama konusunda oldukça karmaşık formüller kullanan Google, bir konuda açık yürekli davranıyor. Yeniden ziyaret oranı yüksek olan siteleri ayrı bir kategoride değerlendiriyor. Bunun temel sebeplerinden biri kullanıcı deneyimi. Bu deneyime çok önem veren Google, ziyaretçinin aynı siteyi sürekli talep etmesiyle iyi bir deneyim yaşadığını düşünüyor. Haliyle bu durum sonuç sayfalarındaki sıralamaya da etki ediyor. Özellikle bu bir web sayfasının yaşayan organizmaya dönüşmesi için bir gerekçe daha ortaya koyuyor. Yani web sayfanızı ne kadar güncel ve kaliteli içeriklerle diri tutarsanız, o kadar değer kazanıyorsunuz. Burada içeriğin önemi de bir kez daha ortaya çıkıyor. Çünkü Yeniden Ziyaret alma adına kendini sürekli yenileyen bir yapı oluşturmak gerekiyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir