SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Çok Biçimli Duyarlı Arama Ağı Reklamları Testi

Çok Biçimli Duyarlı Arama Ağı Reklamları Testi

Arama Ağı Reklamları Testi

Çok Biçimli Duyarlı Arama Ağı Reklamları Testi; Reklam testlerinde, yanıt veren arama ağı reklamları, iki başlık metni reklamı, üç başlık metni reklamı ve tüm reklam gruplarınız da yayınlanan birden çok açıklama olduğunda neler oluyor?

Yayında olan arama ağı reklamlarına üçüncü bir başlık ve ikinci açıklama satırına eklenme yaparak reklamın etkisinde bir değişiklik olup olmadığı konusunda bir test yapıldı. Yani genişletilmiş gelişmiş metin reklamları

Reklamların nasıl görüntüleneceği hakkında pek çok değişken ve bilinmeyen, eksik raporlardan bahsetmek yerine, bu yeni biçimlerden herhangi birinin mevcut geliştirilmiş metin reklamlarınızdan daha iyi çalışıp çalışmadığını bilmek tabiki de zor olabilir. San Jose, CA’daki SMX West’de , reklam test platformu AdAlysis’in kurucusu Brad Geddes ve dijital ajans Catalyst’in arama direktörlüğünü yapan Cara deBeer, yanıt veren arama reklamlarıyla (RSA’lar) edindikleri deneyimlerini paylaştı. Ayrıca, reklam gruplarındaki biçimleri karıştırdığınızda performansın nasıl test edileceği ve değerlendirileceği konusunda da önerilerde bulundular.

Metin reklamlar için reklam testi, ek başlık ve açıklamaların ve RSA’ların sunulmasıyla daha karmaşık hale geliyor. Yüksek düzeyde, bu değişiklikler reklam testi için ne anlama geliyor? Hala mümkün mü?
Şu anda, Google, RSA’nın nasıl göründüğü ile ilgili herhangi bir dönüşüm istatistiği vermemektedir. Bu, en iyi ETA kombinasyonlarınızı oluşturmak için bir RSA’nın verilerini inceleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Google bu verileri gösterene kadar, reklam testi çok fazla değişmeyecek. Bu bir kez gerçekleştiğinde, bu anahtar kelimeler için mayına DSA kullanmak gibi olacak. ETA kombinasyonlarınızı test etmek için RSA’ları kullanacaksınız.

Net bir kazanan var ve Google’ın düşünmenizi istediği şey değil

Önümüzdeki yıl metin reklamlarının nerede geliştiğini görüyorsunuz?
Gelecek yıl potansiyel kombinasyonları bulmak için RSA kullanma olasılığı dışında büyük bir değişiklik göreceğimizi sanmıyorum. Google’ın otomatik reklamları istenilen performansa bir türlü ulaşamadı ve halen pek iyi değiller; Bu nedenle, öngörülebilir gelecek için insanlar sadece reklamlarda bilgisayarları yendi ve bu yakın zamanda değişmeyecek.

Arama pazarlamacılarının hazırlanmak için yapabilecekleri veya yapmaları gereken bir şey var mı?
Çoğu pazarlamacı reklamlarını başlangıçta iyi bir şekilde test etmez. Aslında Google Ads hesaplarının çoğu nadiren test edilir veya sonuçların nasıl test edileceği, okuyacağını konusunda bir bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından oluşturulur. Bu nedenle çoğu hesap, nasıl yönetecekleri konusunda sağlam bir strateji uygulamaktan uzaktır. Google reklamlarında zaten bir stratejisi sahibiyseniz şu anda yaptıklarınızı yapmaya devam etmek faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form