SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Sayfalarda Farklı Başlıklar Kullanma

Sayfalarda Farklı Başlıklar Kullanma

Sayfalarda Farklı Başlıklar Kullanma Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, anahtar kelimeler üzerinden yapılan bir uygulamadır. Anahtar kelimenin başlıkta geçmesi, çok bilinen bir kuraldır. Ancak bu sevda, bazı aksaklıkları da beraberinde getiriyor. Çünkü, içeriğin başlığı ile sayfanın başlığının aynı olması arama motoru optimizasyonunda karışıklığa neden oluyor. Bu da beraberinde sayfalarda farklı başlıklar kullanma zorunluluğunu getiriyor.

SEO’nun en önemli parçası hazırlanırken en çok anahtar kelimelerin kullanımına dikkat ediliyor. Çünkü anahtar kelime, istenilen kullanıcıya ulaşmanın en etkili yoludur. Ancak bu durum, anahtar kelimenin her yerde rastgele kullanılmasının da önüne geçiyor. Örneğin başlıkta geçen bir anahtar kelime bulunma oranını artırıyor. Ancak hem sayfanın başlığı hem de içeriğin H1 başlığı aynı ise o zaman verim almak imkansızlaşıyor.

Farklı Başlıklar Kullanma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arama motorlarının algoritmaları, içeriğin dizine eklenmesinden sonra taramasını yapıyor. Hem sayfanın başlığı hem de içeriğin başlığı kelimesi kelimesine aynı ise sorun var demektir. Çünkü, tarama esnasında bu benzerlik çakışma olarak algılanıyor ve listelenmeye etki ediyor. Bu nedenle sayfa başlığının içerik başlığından farklı olması hayati önem taşıyor. Elbette bu, anahtar kelimelerin sayfa başlığında gösterilmeyeceği anlamına gelmiyor. İçerik için kullanılan başlık aynı zamanda sayfanın başlığı olarak kullanılabiliyor. Ancak burada SEO uzmanının ustalığı devreye giriyor. Sayfalarda farklı başlıklar kullanma formülünü bilen SEO uzmanı, küçük manevralarla bu sorunu kolayca aşabiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form