Seolog Foother Logo

Sayfalarda Farklı Başlıklar Kullanma

Sayfalarda Farklı Başlıklar Kullanma Nedir?

arama motoru optimizasyonu, anahtar kelimeler üzerinden yapılan bir uygulamadır. Anahtar kelimenin başlıkta geçmesi, çok bilinen bir kuraldır. Ancak bu sevda, bazı aksaklıkları da beraberinde getiriyor. Çünkü, içeriğin başlığı ile sayfanın başlığının aynı olması arama motoru optimizasyonunda karışıklığa neden oluyor. Bu da beraberinde Sayfalarda Farklı Başlıklar Kullanma zorunluluğunu getiriyor.

SEO’nun en önemli parçası hazırlanırken en çok anahtar kelimelerin kullanımına dikkat ediliyor. Çünkü anahtar kelime, istenilen kullanıcıya ulaşmanın en etkili yoludur. Ancak bu durum, anahtar kelimenin her yerde rastgele kullanılmasının da önüne geçiyor. Örneğin başlıkta geçen bir anahtar kelime bulunma oranını artırıyor. Ancak hem sayfanın başlığı hem de içeriğin H1 başlığı aynı ise o zaman verim almak imkansızlaşıyor.

Farklı Başlıklar Kullanma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arama motorlarının algoritmaları, içeriğin dizine eklenmesinden sonra taramasını yapıyor. Hem sayfanın başlığı hem de içeriğin başlığı kelimesi kelimesine aynı ise sorun var demektir. Çünkü, tarama esnasında bu benzerlik çakışma olarak algılanıyor ve listelenmeye etki ediyor. Bu nedenle sayfa başlığının içerik başlığından farklı olması hayati önem taşıyor. Elbette bu, anahtar kelimelerin sayfa başlığında gösterilmeyeceği anlamına gelmiyor. İçerik için kullanılan başlık aynı zamanda sayfanın başlığı olarak kullanılabiliyor. Ancak burada SEO uzmanının ustalığı devreye giriyor. Sayfalarda Farklı Başlıklar Kullanma formülünü bilen SEO uzmanı, küçük manevralarla bu sorunu kolayca aşabiliyor.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir