(0212) 212 5736 / (0542) 345 1980

Organik Hit Programı

organik hit programı
Organik Hit Programı

Organik Hit Programı Kullanılmalı mı?

Organik Hit Programı, Günümüz dünyasında sitelerin tıklanma oranı oldukça önemlidir. Sitelerin tıklanma oranını tespit eden çeşitli programlar bulunmaktadır.

Hit Programı Nedir?

Hit programı, bir internet sitesini ziyaret eden bireylerin sayısını tespit eden bir programdır şeklinde basit bir şekilde tanımlanmaktadır. Bu programlar sayesinde sitenin giriş sayısı tespit edilebilmekte ve sitenin yöneticileri bun dair işlemlerine devam etmektedir. Dolayısı ile Hit programı ile tıklama oranının tespiti göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Gidişatın nasıl seyretmesi gerektiği kısmında belirleyici faktörler bulunmaktadır. Bunlardan biri ve en önemlisi Hit programıdır. Bu doğrultuda oluşturulan ve kullanılan ücretli ve ücretsiz programlar bulunmaktadır.

Organik Hit Nedir?

Organik hit, bireylerin doğal yollarla siteyi ziyaret etme sayısı olarak tanımlanmaktadır. Bilindiği üzere site ziyareti için gerçekleştirilen çeşitli eylemler bulunmaktadır. Bu eylemler sayesinde daha fazla kişiye ulaşmak amaçlanmaktadır. Daha fazla kişiye ulaşmak demek, siteye daha fazla giriş gerçekleştirilecek demek anlamına gelmektedir.

Siteye gelen kişi sayısını arttırmak için doğal yollar ve doğal olmayan yollar kullanılmaktadır. Doğal yollar, site içi SEO ve site dışı SEO ile gerçekleştirilmektedir. SEO, çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman kişi, site ve firmalar EO noktasında hizmet vermekte ve sitelerin daha fazla kişiye ulaşması sağlanmaktadır. Organik hit, organik yöntemlerle gerçekleştirilir ve doğal yollarla siteyi ziyaret eden kişi sayısını ölçümler.

Doğal Olmayan Yöntemlerle Edinilen Sayıyı Ölçmek Organik Hit Programı İle Mümkün Müdür?

Siteye gelen kişi sayısını arttırmak için kullanılan yöntemlerden biri de doğal olmayan yollardır. Bu, ücretli bir yöntemdir. Genellikle reklam satın alma veya sponsor olma şeklinde olmaktadır. Elbette bu da pek çok kullanıcıya erişmeye vesile olmaktadır ve bu yöntemle siteye gelen kişi sayısını ölçümlemenin de çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. fakat organik hit programı ile sponsorlu sitelerin ölçümlemesi gerçekleştirilememektedir.

Günümüz dünyasında internet ortamının sıklıkla kullanılmasının altında yatan pek çok etmen bulunmaktadır. Bunlardan biri ve en önemlisi, internette yapılan işlemlerin ölçülebilir olmasıdır. Siteye giriş sayısı gibi ölçülebilir durumlar için çeşitli programlar kullanılmaktadır. Siz de bir siteyi yönetmekteyseniz ve sitenize doğal yollarla gelen ziyaretçilerin sayısını öğrenmek istiyorsanız organik hit programı kullanabilirsiniz.

Organik Hit

Organik Hit Programı, Sitenize direk ziyaretçi gönderen, arama motorlarından yükselmesini amaçlayan programlara organik hit programı denilmektedir.

Organik hit programı, sitenin Google başta olmak üzere arama motorlarında yükselmesini sağlayan programlara denir. Bu programlar arama motorlarından istediğiniz şekilde arama yapmayı, diğer sitelerde bulunan linklerin açılmasını ya da siteye direkt olarak ziyaretçi göndermeyi sağlar. Sitenin doğal bir şekilde yükselmesini ve daha iyi bir yere gelmesini sağlamaktadır.

Bu programlar ile birlikte arama motoru sıralamasında web siteniz daha üst sıralara taşınabilmektedir. Burada Google ve diğer tüm arama motorları kontrolleri devreye girmektedir. Çünkü organik olmayan ve doğal yollar dışında sitenin popülerliği arttığı zaman çeşitli algoritmalar ile birlikte bunun kontrolünü sağlamaktadır. Bu tür bir durum ortaya çıktığı takdirde site için yapılan tüm çalışmalar ciddi sıkıntıya girebilir.

Organik Hit Nedir?

Organik hit nedir konusu merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu noktada siteye kendi isteği ile gelen ziyaretçi sayısı denilebilmektedir. Siteye yapılan ziyaretlerin organik olması için bazı kriterler bulunmaktadır.

  • Siteye yapılan ziyaretin kaynağı
  • Sitenin içerisinde kalma süresi
  • Sitede gezilen sayfa sayısı
  • Ziyarete gelen kullanıcıların gezdiği sayfa çeşitliliği

Organik bir şekilde yükselen siteler arama motorlarında hızlı ve tutarlı bir şekilde yükselmektedir. Bu nedenle bu durum site sahipleri ve web siteleri için oldukça önemlidir. Eğer bu tarz bir yükselme dışında farklı bir yol ile yükselme arama motorları tarafından tespit edilir ise o zaman site için yaptırım uygulanması gibi durumlar ile karşılaşmak mümkündür.

Organik Hit Programları Ne Yapar?

Organik hit programları nasıl çalışır konusu her program için farklı olabilir. Ancak genel olarak aynı mantıkta çalışmaktadır. Genel olarak şu mantık ile hareket etmektedirler.

  • Zaman planlaması yapma
  • Farklı ve benzersiz ziyaret gerçekleştirme
  • Doğal davranış gerçekleştirme
  • Ziyaretler arasında tutarlılık
  • Backlink üzerinden siteye ziyaretçi gönderme

Her ne kadar site için doğal ve organik ziyaretler gerçekleştirse de dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü herhangi bir şekilde organik olmayan ya da farklı bir yol kullanıldığı arama motorları tarafından tespit edilirse site için çok daha zararlı olabilmektedir.

 

Print Friendly, PDF & Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.