Seolog Foother Logo

Kullanıcı Dostu Olmak

Kullanıcı Dostu Olmak Nedir?

Dostluk çok eski bir kavram ama teknoloji ile insanın dost olmasına yeni alışılıyor. Teknolojinin insanlara hitap etmesi ve hayatı kolaylaştırması gerekiyor. Zaten, teknolojiyi geliştirenler de önceliğe her zaman bu ilkeyi koyuyor. Teknolojide Kullanıcı Dostu Olmak önemli bir artı katıyor. Aynı durum, teknolojinin bir parçası olan web sayfaları için de geçerli. Hem kullanıcılarına değer veren hem de arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen firmalar bunu prensip haline getiriyor. Özellikle büyük markalar kullanıcılarına verdiği değeri site kullanımını basitleştirerek gösteriyor.

Web Sitenin Kullanıcı Dostu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İlk web sayfasından bu yana bu alanda adeta bir devrim yaşandı. Okunacak metinler, düşük çözünürlüklü küçük görseller, iç bağlantılar, kategoriler hep daha iyi deneyim sunmak için geliştirildi. Özellikle bu gelişmede arama motorlarının da payı çok büyük. Çünkü tüm arama motorları önceliği kullanıcı deneyimlerine verdi. Yani onlar için kullanıcı dostu olmak çok önemli. Kullanıcılar, bir web sayfasından ne kadar memnun ayrılırsa o siteler hep üst sıralarda yer aldı.

Peki, arama motorları kullanıcının memnuniyetle ayrıldığını nereden biliyor? Oldukça gelişmiş robotlarla yönetilen bu sistemler kullanıcının sitede geçirdiği süre, yaptığı kaydırmalar, bağlantıların tıklanması gibi çok sayıda değişkene önem veriyor. Buradan alınan sonuçlarla bir puanlama sistemi oluşturuluyor. Kullanıcının severek kullandığı sayfalar ve işletmeler her zaman üst sıralarda yer alıyor. Ayrıca Kullanıcı Dostu Olmak için web sayfalarının uzman bir ekip tarafından tasarlanması gerekiyor. Tüm bileşenleri yerine getiren siteler her zaman beğeniyle takip ediliyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir