Seolog Foother Logo

Yandex’e Kayıt

Yandex’e kayıt nasıl yapılır sorusuna bakmadan önce Yandex nedir sorusuna bakmak gerekmektedir. Dünya’nın en büyük arama motorlarından biri olan Yandex, daha fazla söz sahibi olmak ve rekabeti arttırmak için çeşitli hamleler yapmaktadır. Bu hamleler ile diğer arama motorlarından daha öne geçmeyi hedeflemektedir.

Yandex’e Kayıt

Yandex’e kayıt birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almakla beraber birkaç basit adımla mümkündür.

Yandex’e Kayıt nasıl yapılır sorusuna bakmadan önce Yandex nedir sorusuna bakmak gerekmektedir. Dünya’nın en büyük arama motorlarından biri olan Yandex, daha fazla söz sahibi olmak ve rekabeti arttırmak için çeşitli hamleler yapmaktadır. Bu hamleler ile diğer arama motorlarından daha öne geçmeyi hedeflemektedir.

 

Arama motorunun yanında haritalar ve navigasyon gibi hizmetleri de bulunan şirket, bu alanda ilk olma özelliğini taşımaktadır. Yandex haritalar için yapılan kayıtlar aynı zamanda navigasyon için de geçerlidir. Bu hizmet ile birlikte işletmenize ya da mekanınıza ulaşmak isteyenler haritalardan eklendiğinde navigasyon servisinden de ulaşabilmektedirler. Bunun yanında arama motorunda yapılan aramalarda da listelenirsiniz.

Neden İhtiyaç Duyulur?

Dünya son 20 yılda teknoloji anlamında çağ atlamış durumda. Özellikle bilinmeyen yerlerin bulunması için teknoloji çok fazla kullanılmaktadır. Ancak hala bilinmeyen yerlerin bulunması zor bir süreçtir. Çünkü haritalara ve navigasyon cihazlarına yüklenmeyen alanlar hala bilinmemeye devam etmektedir.

Bu nedenlerden dolayı özellikle Yandex navigasyon uygulamasına kayıt olmak oldukça önemlidir. Tanınmak ve bulunmak için oldukça önemlidir. Örnek verecek olursak x firması herhangi bir işi için Yandex arama motorundan arama yapabilir. Ortaya çıkan sonuçların yanında menüde çıkan haritada en yakın işletme seçilebilir ve işler için çalışma başlatılabilir. Önemi ise şurada ortaya çıkmaktadır. Belki daha yakında çok daha iyi bir şirket ya da işletme mevcuttur. Ancak kayıt oluşturulmadığı için bu fırsattan yararlanamamıştır.

Nasıl Kayıt Yapılır?

Yandex’e kayıt nasıl yapılır sorusu bu noktada en çok sorulan sorulardan biridir. Bu aşamaları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Yandex mail ile Yandex Rehber sitesine giriş yapılır.
  2. Fiziksel bir mekan var ise “Evet bir ofisimiz var” seçeneği tıklanır.
  3. Firma adresi ve bilgileri eklenir ve devam et butonuna tıklanır.
  4. İletişim kanalları ve numaraları eklenir. SMS ya da telefon onayı butonuna tıklanır.
  5. Gelen kod ilgili alana girilir.
  6. Gelen ekranda işletmeye ait logo ve benzeri dokumanlar eklenir.

Tüm bilgiler moderatör tarafından manuel olarak onaylanmaktadır. Bu nedenle onay süresi 3 ile 5 gün arasında sürebilir.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir