SEOLOG-29-EKIM-LOGO

İçerik Oluşturma Teknikleri

İçerik Oluşturma Teknikleri

İçerik Oluşturma Teknikleri

İçerik Oluşturma Teknikleri Ve Daha Fazlası

Anahtar kelime araması sonrasında internet adresini arama torlarında birinci sayfada çıkartmak önemli bir başarıdır. Arama motorlarında üst sıralardan yer almak için sizlere içerik oluşturma tekniklerinden bahsetmek istiyoruz.

İnternet adreslerinin olmasa olmazlarından bir tanesi özgün içeriklerdir. Google son zamanlarda gerçekleştirdiği güncellemelerle kafa bulandırmaya devam ediyor. Son güncellemeden sonra özgün içeriklerin değeri de daha da artmıştır. Güncelleme öncesinde backlink alınan internet adresleri ön plana çıkıyordu. Ancak Google penguin ile sistem tamamen değişmeye başladı. Artık istediğiniz kadar backlink satın alsanız da siteniz özgün ve güncel olmaması durumunda üst sıralara çıkamayacaksınız. Kısacası Google özgün içeriğin önemine daha fazla değiniyor.

Google en az 300 kelimeden içerik oluşturmanızı tavsiye ediyor. Düşük kelimelerle oluşturulan yazılar eklendiği zaman Google sizin kendi sitenize değer vermediğinizi düşünüyor ve sitenizi aşağıya çekiyor.

Özgün Resimler Oluşturma

Özgün resimen önemli içeriklerden bir tanesidir. Yükleyeceğiniz resmin boyutlarını mutlaka orantılı hale getirin. İçeriğe eklemeden önce resmin alt tagını değiştirin. Daha sonra resmi içeriğinize ekleyin. Google botları sadece resimlerin alt tagına bakarlar. Daha sonra özgün olarak indexler.

Özgün Yazı Oluşturma

İnternet adresinize ekleyeceğiniz yazıları hiç bir yerden kopyalama yapmadan oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle güncel konuları kullanmanız sitenizin trafiğini arttıracaktır. Güncel siteler Google’ın gözünde son derece değerlidir.

Sitenize yazdığınız yazıları uzun tutmaya çalışmalısınız. Yazı uzun olduğu zaman Google sizin kendi sitenize önem verdiğinizi düşünür ve artı puan sunar.

Site Tasarımının Özgün Olması

Site tasarımı site içi SEO ve Google açısından önemli konulardan bir tanesidir. Sitenizin mutlaka çok hızlı açılması gerekir. Ziyaretçilerin mutlaka sitede rahatlıkla dolaşabilmesi gerekir. Sadelik bu noktada önemli bir avantaj sunacaktır. Kullanıcıların rahatça ve hızlı gezebildiği siteyi Google her zaman çok sever. Tasarımın mutlaka gözü yormaması gerekiyor. Bu nedenle sade ve şık tasarımlar tercih edin.

Meta Tag’lar

Bir içerik eklerken kullanacağınız etiketler tamamen içerik ile alakalı olmalıdır.Anlamsız taglar kullanmamanız gerekir.İnternet adresinize eklediğiniz bir yazı için meta tag eklerken mutlaka detaylı bilgi sahibi olmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form