Seolog Foother Logo

Etiket Kullanımı

Etiket Kullanımı Nedir?

İnternet dünyasında aranan bir şeyin bulunabilmesi arama motorları sayesinde çok basitleşti. Ancak arama ve aranan şeyi bulmanın kurallarını sadece onlar belirlemedi. Bunun için sosyal medyada da sıklıkla karşımıza çıkan etiket yani ‘tag’ önemli bir yer tutuyor. Çünkü Etiket Kullanımı site için SEO çalışmalarında çok önem taşıyor. İçeriklerin birbirine bağlanması ya da alaka düzeyine göre başka içerikleri önerme ancak etiketlerle oluyor. Örneğin, otomobillerle ilgili bir içerik okurken etiketler sizi oto lastiklerine yönlendirebiliyor. Alaka düzeyi iyi belirlenmiş etiketler sitede kalma süresini etkiliyor. Aynı zamanda SEO çalışmalarına da artı puan katıyor.

Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı?

Etiketler genelde içerikler için kullanılsa da sitede etiketlenecek birçok alan bulunuyor. Başlık etiketleri, meta anahtar kelime etiketleri, görsel altı etiketler gibi pek çok alanda etiketleme yapmak mümkün. Ancak etiket bol diye her yere yapıştırmak da doğru değil. Etiket Kullanımı dikkat edilmesi gereken hassas bir konu. Yine otomobil örneğindeki gibi içeriğin altına oto lastikleri ile ilgili bir etiket koydunuz. Ancak oto lastiklerini anlatan hiçbir içeriğiniz yok. Bu durumda kullanıcı bomboş bir sayfayla karşılaşır. Bu da kötü bir deneyime neden olur.

SEO çalışmalarının çok dikkat edilmesi gereken bir bölümü olan etiketler doğru planlanmalıdır. Çok etiket, o kadar çok başarı getirmez. Bir içerikte ideal etiketin sayısını ölçmek zordur. Bu nedenle etiket kullanımı SEO uzmanının ustalığı ile alakalıdır. İyi uzmanlar, nerede kaç tane ve hangi etiketi kullanacağını iyi bilir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir