SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Ülke Alan Adlarından Backlink Almak

Ülke Alan Adlarından Backlink Almak

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları söz konusu olduğunda backlink bölümüne ayrı bir sayfa açmak gerekiyor. Geri bağlantıların, organik bulunmaya etkisi azımsanmayacak kadar fazla. Bu nedenle, nereye gidilirse gidilsin SEO çalışması varsa backlink de ardınızdan geliyor. Buna, özellikle uluslararası SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gerekiyor. Ülke alan adlarından backlink almak bulunduğunuz ülkedeki bulunabilirlik açısından önem taşıyor.

Ülke Alan Adlarından Backlink Almak Nasıl Sağlanır?

Hedef kitle, birçok pazarlama stratejisinin en temel bölümünde bulunuyor. Uluslararası pazarda ürünlerine müşteri arayanlar da hedef ülkeye göre çalışmalar yürütüyor. Arama motoru optimizasyonları da aynı şekilde ülkeye uygunluk gösteriyor. Örneğin Almanya’ya sürekli ürün satan bir firmanın Almanca içerik hazırlaması yeterli midir? Yoksa Almanya’yı temsil eden “.de” uzantılı bir alan adı alarak pazara giriş mi yapmalıdır?

Konu arama motoru optimizasyonu olduğundan soruların cevabı hep evettir. Ülke alan adı uzantılı web sayfasıyla hizmet vermenin önemi ve backlinkin önemi burada birleşiyor. Çünkü sadece o ülkenin alan adıyla yayın yapmak değil aynı zamanda ülkenin geleneklerine ve tüketim alışkanlıklarına göre de pazarlama yapmalısınız. Bu bağlamda o ülkenin uzantısı ile biten alan adlarından backlink almak çok önemlidir. Geri bağlantının -bir referans- olduğunu kabul ettiğimize göre ülke alan adlarından backlink almak referansın kalitesinin yükselmesi anlamını taşıyor. Bu nedenle özellikle uluslararası SEO çalışmalarında çok önemli bir konudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form