Seolog Foother Logo

Ülke Alan Adlarından Backlink Almak

arama motoru optimizasyonu çalışmaları söz konusu olduğunda backlink bölümüne ayrı bir sayfa açmak gerekiyor. Geri bağlantıların, organik bulunmaya etkisi azımsanmayacak kadar fazla. Bu nedenle, nereye gidilirse gidilsin SEO çalışması varsa backlink de ardınızdan geliyor. Buna, özellikle Uluslararası SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gerekiyor. Ülke Alan Adlarından Backlink Almak bulunduğunuz ülkedeki bulunabilirlik açısından önem taşıyor.

Hedef kitle, birçok pazarlama stratejisinin en temel bölümünde bulunuyor. Uluslararası pazarda ürünlerine müşteri arayanlar da hedef ülkeye göre çalışmalar yürütüyor. Arama motoru optimizasyonları da aynı şekilde ülkeye uygunluk gösteriyor. Örneğin Almanya’ya sürekli ürün satan bir firmanın Almanca içerik hazırlaması yeterli midir? Yoksa Almanya’yı temsil eden “.de” uzantılı bir alan adı alarak pazara giriş mi yapmalıdır?

Konu (Arama Motoru Optimizasyonu) olduğundan soruların cevabı hep evettir. Ülke alan adı uzantılı web sayfasıyla hizmet vermenin önemi ve backlinkin önemi burada birleşiyor. Çünkü sadece o ülkenin alan adıyla yayın yapmak değil aynı zamanda ülkenin geleneklerine ve tüketim alışkanlıklarına göre de pazarlama yapmalısınız. Bu bağlamda o ülkenin uzantısı ile biten alan adlarından backlink almak çok önemlidir. Geri bağlantının -bir referans- olduğunu kabul ettiğimize göre Ülke Alan Adlarından Backlink Almak referansın kalitesinin yükselmesi anlamını taşıyor. Bu nedenle özellikle uluslararası SEO çalışmalarında çok önemli bir konudur.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir