Seolog Foother Logo

İçerikten Gelen Bağlantının Konumu

Arama motorlarında doğal yollarla üst sıralarda yer almanın formülü optimizasyondur. SEO olarak adlandırılan bu çalışmaların neredeyse tamamının temelinde ise içerik yer alıyor. Bir içerik ne kadar kaliteli, temiz ve anlaşılırsa arama motorlarının ilgisi de artıyor. Çünkü kaliteli içerik, kullanıcıya üst düzey bir deneyim sunuyor. İçerikten bağlantı vermek yani backlink, optimizasyon çalışmalarının önemli bir bölümünü kapsıyor. Tam burada da içerikten gelen bağlantının konumu önem taşıyor. Çünkü bağlantının, içeriğin hangi bölümünde olduğu optimizasyon çalışmalarına etki ediyor.

İçerikten Gelen Bağlantının Konumu Nasıl Olmalı?

Optimizasyon çalışmalarında backlink almak kadar bu bağlantının yönlendiren içeriğin neresinde olduğu da önemli. Arama motorlarının kullanıcı deneyimine gösterdiği hassasiyet bunu gerektiriyor. Eğer backlink çalışması yapacaksanız ve bunun için bir içerik kullanacaksanız, konumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Geri bağlantının içeriğin ilk 100 kelimesi içinde yer alması etki gücünü artırıyor. Bağlantıyı altlarda vermek ise çalışmalara olumsuz etki ediyor. Bu nedenle çalışmalar planlanırken bağlantının içeriğin ilk paragrafında olmasına dikkat edilmesi önemli. İçeriğin kaliteli ve benzersiz olması ise en önemli kuraldır. Kullanıcının içerikte ne kadar zaman geçirdiği, aşağı kaydırma yapıp yapmadığı önemli detaylardır. Bu da kaliteli içeriklerle sağlanabiliyor. Bu bağlamda içerikten gelen bağlantının konumu da iyi bir deneyim sunmayı amaçlamalıdır. Bu amaç doğrultusunda da konumunu doğru belirlemek optimizasyon çalışmalarının önemli aşamasıdır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir