SEOLOG-29-EKIM-LOGO

İçerikten Gelen Bağlantının Konumu

İçerikten Gelen Bağlantının Konumu

Arama motorlarında doğal yollarla üst sıralarda yer almanın formülü optimizasyondur. SEO olarak adlandırılan bu çalışmaların neredeyse tamamının temelinde ise içerik yer alıyor. Bir içerik ne kadar kaliteli, temiz ve anlaşılırsa arama motorlarının ilgisi de artıyor. Çünkü kaliteli içerik, kullanıcıya üst düzey bir deneyim sunuyor. İçerikten bağlantı vermek yani backlink, optimizasyon çalışmalarının önemli bir bölümünü kapsıyor. Tam burada da içerikten gelen bağlantının konumu önem taşıyor. Çünkü bağlantının, içeriğin hangi bölümünde olduğu optimizasyon çalışmalarına etki ediyor.

İçerikten Gelen Bağlantının Konumu Nasıl Olmalı?

Optimizasyon çalışmalarında backlink almak kadar bu bağlantının yönlendiren içeriğin neresinde olduğu da önemli. Arama motorlarının kullanıcı deneyimine gösterdiği hassasiyet bunu gerektiriyor. Eğer backlink çalışması yapacaksanız ve bunun için bir içerik kullanacaksanız, konumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Geri bağlantının içeriğin ilk 100 kelimesi içinde yer alması etki gücünü artırıyor. Bağlantıyı altlarda vermek ise çalışmalara olumsuz etki ediyor. Bu nedenle çalışmalar planlanırken bağlantının içeriğin ilk paragrafında olmasına dikkat edilmesi önemli. İçeriğin kaliteli ve benzersiz olması ise en önemli kuraldır. Kullanıcının içerikte ne kadar zaman geçirdiği, aşağı kaydırma yapıp yapmadığı önemli detaylardır. Bu da kaliteli içeriklerle sağlanabiliyor. Bu bağlamda içerikten gelen bağlantının konumu da iyi bir deneyim sunmayı amaçlamalıdır. Bu amaç doğrultusunda da konumunu doğru belirlemek optimizasyon çalışmalarının önemli aşamasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form