SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Görsel Üzerinden Gelen Backlinkler

Görsel Üzerinden Gelen Backlinkler

Görsel Üzerinden Gelen Backlink

Görsel objelerin insan beyni üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçektir. İlk çağlardan bu yana ifade şekli hep görsellikle ilgilidir. Bu olgu, insan hayatının bu kadar içindeyken internet dünyasında da önemli bir yer tutuyor. Pazarlamada ya da hizmet sektöründe özgün görsellerle sunulan içerikler her zaman daha çok ilgi görüyor. Birçok insan arama motorlarındaki aramalarını görseller üzerinden yürütüyor. Hal böyle olunca arama motoru optimizasyonu çalışmalarının önemli bir bölümünü de görsel üzerinden gelen backlinkler oluşturuyor.

Görsel Üzerinden Gelen Backlinkler ve ALT Etiketi

Arama motorları henüz görselleri algılamakta metinler kadar başarılı değiller. Bu nedenle görselle ilgili çalışma yapılarak bu tür geri bağlantıların alınması mümkün. Bunun için de görselin ALT bilgilerinin eksiksiz tamamlanması ve fotoğraf açıklamasının mutlaka girilmesi gerekiyor. ALT etiketi, görselle ilgili bilgilerin metne dönüştüğü formattır. Arama motorları bu şekilde görselle ilgili bilgilere daha kolay ulaşıyorlar. Ayrıca bu etiket sayesinde görselle ilgili daha fazla bilgi sahibi oluyorlar.

Görsel Üzerinden Gelen Backlinkler Neden Önemlidir?

Görselliğin öneminden yola çıkarak birçok insan arama şeklini görseller üzerinden şekillendiriyor. İlgi çekici görsel tercihlerde büyük önem taşıyor. SEO çalışmalarında backlink önemi kanıtlanan bir gerçektir. Bu gerçekliğin görselle de desteklenmesi önemli. Bu bağlamda önemi es geçilmemelidir. Backlinkleri bir referans olarak kabul eden arama motorları da görselliğe önem veriyor. Bu bağlamda görsel kullanılan sayfalar kullanıcı deneyimi artıyor. Bu nedenle geri bağlantılarda görsel kullanımına da önem verilmelidir. Görsel üzerinden gelen backlinkler sayesinde şu avantajlar elde ediliyor:

  • Görsel aramaların sonuçlarında görünmek.
  • Görsel tarayan arama motoru botlarının işleri kolaylaşıyor. Böylece arama sonuçlarına etki etmektedir.
  • Engelli kullanıcılar, görsel hakkında ALT etiketi hakkında bilgi sahibi olmaktadır.
  • Sayfanın içeriği hakkında kullanıcının fikir sahibi olması sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form