(0212) 212 5736 / (0542) 345 1980

Alan Adı Otoritesi

Alan Adı Otoritesi
Alan Adı Otoritesi

Alan Adı Otoritesi

Alan Adı Otoritesi Hakkında

Alan adı otoritesi internet adresinin arama motorları üzerindeki gücünü ve değerini belirleyen önemli SEO faktörleri arasındadır. Sizlere bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

SEO çalışmaları için önemli olmasından dolayı alan adı otoritesini yükseltecek çalışmalar yapılması gerekir. Bu uygulama internet üzerinde organik olarak arama motorlarından daha fazla trafik almanızı sağlar.

Alan Adı Otoritesi Nedir?

Alan adı otoritesi, internet adresinin arama motorlarında nasıl bir değeri olduğunu ve gücünü gösteren değer aralığıdır. 0 ile 100 arasında hesaplanan bu değerleme işlemi ne kadar yüksek olursa internet adresinin o kadar güçlü olduğunu gösterir. Seolog olarak özellikle bu konuya ağırlık gösteriyoruz. E-ticaret firmalarını bu skorlarını yüksek hale getirmek için belirli çalışmalar yapmalıdır.

Alan Adı Otoritesi Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Alan otoritesinde çalışmaya başlamadan önce doğru kriterleri uygulamanız gerekir. Böylece odaklanmanız gereken konuları da çözebilirsiniz. Alan adı otoritesi skorunu belirleyen kriterler;

  • Alan adının yaşı,
  • Alınan link sayısı,
  • Site trafiği,
  • Siteye alınan backlinkler,
  • Backlinklerin kalitesi,
  • İnternet adresinin aranma durumu,
  • Sitenin SEO yapısı

Alan Adı Otoritesi Yükseltmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Backlink alımlarıyla sıklıkla karşı karşıya kalıyoruz. Backlink alımlarına mutlaka dikkat etmek gerekir. Backlink satın almak, yarardan çok zarar getirebilir. Bu nedenle organik yöntemlerden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Seolog olarak tavsiyemiz içerik üretimine ağırlık vermenizdir. Ayrıca sitenizde mutlaka SEO çalışmalarının kalitesini arttırmanız gerekiyor. Sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirmediğiniz zaman trafik oranları düşecektir.

Site içeriğinde bulunan sayfaların SEO çalışmalarını yapmanızı tavsiye ediyoruz. SEO ve backlink çalışmalarının yanı sıra site üzerindeki kullanıcı deneyimini de arttırmanız sitenizin kalitesini arttıracaktır. Sosyal ağlar üzerinden alınan yönlendirme linklerinin ne kadar değerli olduğunu gördük. Sosyal ağlar üzerinde sadece kendi hesaplarınızda paylaştığınız linkler değil, kullanıcıların kendi hesaplarından sizinle ilgili paylaşımlarında bulunması gerekir.

Alan Adı Otoritesi Neden Bu Kadar Önemlidir?

Alan adı otoritesi sitenizin güvenilirlik durumunu gösterir. Sitenizin skoru yükseldiğinde, site üzerinde yaptığınız çalışmaların doğru olduğunu anlayabilirsiniz. Alan adı otoritesi de ölçümlenmesi gereken bir metrik sistemlerden bir tanesi. Biz akıllı paketlerimizle aradığınız site kalitesini sizlere sunabiliriz.

Kaynaklar:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Alan_ad%C4%B1

Print Friendly, PDF & Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.