Seolog Foother Logo

Alan Adı Otoritesi

SEO çalışmaları için önemli olmasından dolayı alan adı otoritesini yükseltecek çalışmalar yapılması gerekir. Bu uygulama internet üzerinde organik olarak arama motorlarından daha fazla trafik almanızı sağlar.

Alan Adı Otoritesi Hakkında

Alan adı otoritesi internet adresinin arama motorları üzerindeki gücünü ve değerini belirleyen önemli SEO faktörleri arasındadır. Sizlere bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

SEO Çalışmaları için önemli olmasından dolayı alan adı otoritesini yükseltecek çalışmalar yapılması gerekir. Bu uygulama internet üzerinde organik olarak arama motorlarından daha fazla trafik almanızı sağlar.

Alan Adı Otoritesi Nedir?

Alan adı otoritesi, internet adresinin arama motorlarında nasıl bir değeri olduğunu ve gücünü gösteren değer aralığıdır. 0 ile 100 arasında hesaplanan bu değerleme işlemi ne kadar yüksek olursa internet adresinin o kadar güçlü olduğunu gösterir. SEOLOG olarak özellikle bu konuya ağırlık gösteriyoruz. E-ticaret firmalarını bu skorlarını yüksek hale getirmek için belirli çalışmalar yapmalıdır.

Alan Adı Otoritesi Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Alan otoritesinde çalışmaya başlamadan önce doğru kriterleri uygulamanız gerekir. Böylece odaklanmanız gereken konuları da çözebilirsiniz. Alan adı otoritesi skorunu belirleyen kriterler;

  • Alan Adının Yaşı
  • Alınan link sayısı,
  • Site trafiği,
  • Siteye alınan backlinkler,
  • Backlinklerin kalitesi,
  • İnternet adresinin aranma durumu,
  • Sitenin SEO yapısı

Alan Adı Otoritesi Yükseltmek İçin Neler Yapılmalıdır?

backlink alımlarıyla sıklıkla karşı karşıya kalıyoruz. Backlink alımlarına mutlaka dikkat etmek gerekir. Backlink satın almak, yarardan çok zarar getirebilir. Bu nedenle organik yöntemlerden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Seolog olarak tavsiyemiz içerik üretimine ağırlık vermenizdir. Ayrıca sitenizde mutlaka SEO çalışmalarının kalitesini arttırmanız gerekiyor. Sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirmediğiniz zaman trafik oranları düşecektir.

Site içeriğinde bulunan sayfaların SEO çalışmalarını yapmanızı tavsiye ediyoruz. SEO ve backlink çalışmalarının yanı sıra site üzerindeki kullanıcı deneyimini de arttırmanız sitenizin kalitesini arttıracaktır. Sosyal ağlar üzerinden alınan yönlendirme linklerinin ne kadar değerli olduğunu gördük. Sosyal ağlar üzerinde sadece kendi hesaplarınızda paylaştığınız linkler değil, kullanıcıların kendi hesaplarından sizinle ilgili paylaşımlarında bulunması gerekir.

Alan Adı Otoritesi Neden Bu Kadar Önemlidir?

Alan adı otoritesi sitenizin güvenilirlik durumunu gösterir. Sitenizin skoru yükseldiğinde, site üzerinde yaptığınız çalışmaların doğru olduğunu anlayabilirsiniz. Alan Adı Otoritesi de ölçümlenmesi gereken bir metrik sistemlerden bir tanesi. Biz akıllı paketlerimizle aradığınız site kalitesini sizlere sunabiliriz.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir