Seolog Foother Logo

Link Verilmeden Marka Sinyali

Markalaşma, ticaret dünyasının en önemli unsurudur. Ne iş yapılırsa yapılsın, marka olmayı başaran işletmeler gelecek vaat ederler. Elbette kısa sürede marka yarabilmek zordur. Bunun için uzun uğraşlar, kaliteli hizmet ve önemli bir imaj gereklidir. Her marka sahibinin yapması gereken kurallar listesi bulunur. Ancak internet markalaşma süreçlerini hızlandıran bir etki yarattı. Artık, daha fazla insana daha düşük maliyetlerle ulaşmak mümkün. Buna kaliteli hizmet de eklendiğinde markayı büyütme imkânı artıyor. Günümüz dijital pazarlamasının belkemiği içerikler sayesinde de marka bilinirliğini artırmak mümkün. Ancak özellikle başka sitelerdeki Link Verilmeden Marka Sinyali gönderilen içerikler de büyük önem taşıyor.

Pazarlamanın dijitalleşmesiyle yöntem de değişti. Özellikle içerik pazarlaması çok önemli bir yere yerleşti. Bu yöntemde kullanılan yönlendirmeler de büyük önem taşıyor. Kendi sitenizde bulunan içerikler marka değerinizi artırıyor. Ancak başka güvenilir sitelerden yapılan yönlendirmeler ayrı bir değer taşıyor. Arama motorlarının güvenilir gördüğü sitelerde, yönlendirme yapılmasa bile markanın isminin geçmesini önemsiyor. Yani başka bir sitede link verilmese bile markanızın geçmesi Link Verilmeden Marka Sinyali olarak isimlendiriliyor. arama motorları, içeriklerdeki bu tür ifadeleri marka değerinize bir artı puan olarak ekliyor.

Elbette başka güvenilir sitelerin markanızı zikretmesi, kendiliğinden olmaz. Bunun için ciddi çalışmalar ve planlamalar yapmak gerekir. Bu bağlamda arama motoru optimizasyon çalışmaları önemli bir yer tutar. Çünkü iyi bir SEO uzmanı, bu tür çalışmaları nasıl yapacağını bilir. Bunun için uzun analiz süreçleri gereklidir. Marka isminin doğal yollarla zikredildiği sitelerle temasa geçmek gerekebiliyor. Ya da skoru yüksek güvenli bir sitede markayı geçiren bir içerik yayımlanmasını sağlayabiliyor.

Markayı zikreden sitenin kalitesi çok önemlidir. Güvensiz ya da skoru düşük sitelerde yapılan uygulamalar yarardan fazla zarar getirebiliyor. Burada yapılması gereken, SEO uzmanının ustalığına güvenmek ve yönergelerini takip etmektir. Link Verilmeden Marka Sinyali alabilme, içerik pazarlamasındaki en önemli noktalardan biridir. Ancak çok ince bir detaydır ve her güz bu detayı göremez.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir