Seolog Foother Logo

Sahte veya Güvensiz Site Olmayın

Sahte veya Güvensiz Site Olma

Dünyanın tümünün ağla birbirine bağlanması olumlu olduğu kadar olumsuz yönler de taşıdı. Yeni ve bilinmeyen bir şeyler konusunda kötü niyetli yaklaşımlar her zaman olmuştur. Bu durum internet için de geçerli oldu. Bilgisayarın ilk çıktığı günden bu yana var olan virüsler, internetle birlikte daha hızlı yayıldı. Bağlantılar yoluyla yayılan virüsler çoğu insanın canını yaktı. Özellikle web sitesi sahiplerinin de bu konuya özel önem vermesi gerekiyor. Çünkü her zaman kötü niyetli insanlar vardır. Bu insanlar sürekli saldırı gerçekleştiriyor. Bu bağlamda siz de sahte veya güvensiz site olmayın. Üstelik güvenli olabilmek birkaç adımda başarılabilecek bir durumdur.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Günümüzün internet teknolojileri, SSL sertifikası, virüs taraması gibi güvenlik önlemlerini olanaklı kılıyor. Web sitesinin barındırıldığı sunucunun güvenliğinden, sayfaların kod güvenliğine kadar pek çok şey önem taşıyor. Bu güvenliğin yakalayabilmesi için de bazı yönergelere uymak gerekiyor. Çünkü, güvensiz site kullanıcılara kötü deneyim yaşatıyor. Haliyle arama motorları da bu tür siteleri görmezden geliyor. Arama sonuçları sayfasında çıksa ve kullanıcı tıklasa da uyarı mesajı veriyor.

Bu nedenle arama motoru çalışmalarında öncelik güvenliğe veriliyor. İyi bir uzman önce sitenin tüm güvenliğini sağlıyor. Ardından çalışmalarını yürütüyor. Çünkü insanlar güvenli olmayan sitelere girmek istemiyor. Çünkü geçmiş tecrübeler oluşabilen hasarlar hakkında fikir veriyor. Kimse kredi kartı bilgilerinin çalınmasını istemiyor. Bu nedenle görev, işletme sahiplerine düşüyor: Güvenlik önlemlerinizi alın ve Sahte veya Güvensiz Site Olmayın

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir