SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Sahte veya Güvensiz Site Olmayın

Sahte veya Güvensiz Site Olmayın

Sahte veya Güvensiz Site Olma

Dünyanın tümünün ağla birbirine bağlanması olumlu olduğu kadar olumsuz yönler de taşıdı. Yeni ve bilinmeyen bir şeyler konusunda kötü niyetli yaklaşımlar her zaman olmuştur. Bu durum internet için de geçerli oldu. Bilgisayarın ilk çıktığı günden bu yana var olan virüsler, internetle birlikte daha hızlı yayıldı. Bağlantılar yoluyla yayılan virüsler çoğu insanın canını yaktı. Özellikle web sitesi sahiplerinin de bu konuya özel önem vermesi gerekiyor. Çünkü her zaman kötü niyetli insanlar vardır. Bu insanlar sürekli saldırı gerçekleştiriyor. Bu bağlamda siz de sahte veya güvensiz site olmayın. Üstelik güvenli olabilmek birkaç adımda başarılabilecek bir durumdur.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Günümüzün internet teknolojileri, SSL sertifikası, virüs taraması gibi güvenlik önlemlerini olanaklı kılıyor. Web sitesinin barındırıldığı sunucunun güvenliğinden, sayfaların kod güvenliğine kadar pek çok şey önem taşıyor. Bu güvenliğin yakalayabilmesi için de bazı yönergelere uymak gerekiyor. Çünkü, güvensiz site kullanıcılara kötü deneyim yaşatıyor. Haliyle arama motorları da bu tür siteleri görmezden geliyor. Arama sonuçları sayfasında çıksa ve kullanıcı tıklasa da uyarı mesajı veriyor.

Bu nedenle arama motoru çalışmalarında öncelik güvenliğe veriliyor. İyi bir uzman önce sitenin tüm güvenliğini sağlıyor. Ardından çalışmalarını yürütüyor. Çünkü insanlar güvenli olmayan sitelere girmek istemiyor. Çünkü geçmiş tecrübeler oluşabilen hasarlar hakkında fikir veriyor. Kimse kredi kartı bilgilerinin çalınmasını istemiyor. Bu nedenle görev, işletme sahiplerine düşüyor: Güvenlik önlemlerinizi alın ve sahte veya güvensiz site olmayın!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form