Seolog Foother Logo

Geri Link Gelen İçeriğin Kalitesi

İçerik arama motoru optimizasyonlarının temel direğidir. İçerik olmadan bir çalışma düşünülemez. Elbette bu temel direğinin sağlam olması, içeriğin yüksek kalitesi, benzersizliği ile mümkündür. Fakat içerik kalitesinin sadece kendi sitenizdeki yüksekliği yeterli gelmeyebiliyor. geri link gelen içeriğin kalitesi de son derece önemli. Yani size backlink veren içeriğin kalitesi de değerlendirilen kriterler arasında yer alıyor. Sizin puanınız yüksek, içerik gönderen sitenin ve içeriğin kalitesi düşükse bu bir handikap oluşturabiliyor.

İçeriğinizin kalitesi, kullanıcıya sunduğunuz deneyim, arama motorlarının en çok dikkat ettiği kriterdir. Eğer kullanıcı sitenizden mutlu ayrılıyorsa, bu durum arama sonuçlarına da etki ediyor. Aynı şekilde backlink kalitesi de önem taşıyor. Yani geri link gelen içeriğin kalitesi de sitenizin içeriği kadar önemli.  arama motorları pek çok kriteri değerlendirerek bir puanlama yapıyor. Bu puanlama sıralama faktörlerinin belirlenmesinde etkili oluyor. Çok etkili bir SEO faktörü olarak kabul edilmese de önemli bir detaydır. Bu nedenle backlink aldığınız içeriklerin kalitesine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Bunun için işbirliği yaptığınız siteler için içeriklerinizi kendiniz hazırlayarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede içerik kalitesini de garanti altına alabilirsiniz. Çünkü yüksek kaliteli içerik ile gelen bir kullanıcı aynı deneyimi sürdürdüğünde bu önemli bir artı sağlıyor. Dolayısıyla geri link gelen içeriğin kalitesi arama sonuçlarına da etki ediyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir