SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlink Dağıtıcı

Backlink Dağıtıcı

Backlink Dağıtıcı, web sitelerinin geri bağlantı profillerini doğal göstermeye çalışan bir araçtır. Google'ın doğallığı ve içerik kalitesini ön planda tutan yaklaşımına karşın, bu tür uygulamalar genellikle sitelerin trafik yollarını karmaşıklaştırarak yapay görünümlü backlinkler oluşturur. Ancak, Google'ın gelişmiş algoritmaları bu yapay stratejileri kolayca tespit edebilir ve sitelere zarar verebilir.
Backlink Dağıtıcılar ve Google Sıralamaları

Backlink Dağıtıcı Nedir?

Google, doğallık seviyor. İçeriklerde istenilen sorunun cevabının verilmesini istiyor. Geri bağlantıların (backlink) tavsiye niteliğinde doğal yapılmasını istiyor. Tüm bunları isterken bir tek şey istemiyor: Arka kapıdan dolaşmayın. Yani sistemi manipüle ederek üst sıralara tırmanmaya çalışmayın. Kurulduğu günden bu yana bu şekildeki yaklaşımlarla karşılaştığı için de sürekli kendini güncelliyor. Kullanıcılara kötü deneyimler yaşatması muhtemel olayları önceden engelliyor. Backlink dağıtıcı gibi uygulamalar da bunlardan biri. Geri bağlantıların önemi anlaşıldıktan sonra en çok manipüle edilmeye çalışılan alanların başında geliyor. Dağıtıcı da aslında bir nevi taşeron kullanmayı andırıyor. Geri bağlantı veren sitelerin trafik yolunu karmaşıklaştırıyor. Böylelikle doğal gibi görünmesini sağlamaya çalışıyor. Fakat Google botları bunu kısa sürede anlayabiliyor.

Backlink Dağıtıcı Kullanılmalı Mı?

Geri bağlantıların farklı adreslerden gelmesi önemli bir etken. Fakat bunun da doğal yolla olması gerekiyor. Sayfanın sosyal medyada paylaşılması, başka bir içerikten referans gösterilmesi gibi kriterler taşıması önemli. Bu anlamda backlink dağıtıcı kullanımı bazılarına çözüm gibi geliyor. Bu dağıtıcılar backlink yolunu karmaşık hale getiriyor. Farklı yollar kullanılarak trafiğin kaynağı doğal gibi gösterilmeye çalışılıyor. İlk başlarda bu işe yarasa da kısa sürede etkisini yitirdi. Bunun manipülatif bir hareket olduğunu algılayan Google, sıkı önlemler alıyor. Tespiti halinde de yaptırımlar uyguluyor, ceza veriyor. Google’ın gözünde itibarınızı kaybetmemek için backlink dağıtıcı gibi sistemlerden uzak durmalısınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form