Seolog Foother Logo

Backlink Dağıtıcı

Google, doğallık seviyor. İçeriklerde istenilen sorunun cevabının verilmesini istiyor. Geri bağlantıların (backlink) tavsiye niteliğinde doğal yapılmasını istiyor. Tüm bunları isterken bir tek şey istemiyor: Arka kapıdan dolaşmayın. Yani sistemi manipüle ederek üst sıralara tırmanmaya çalışmayın. Kurulduğu günden bu yana bu şekildeki yaklaşımlarla karşılaştığı için de sürekli kendini güncelliyor. Kullanıcılara kötü deneyimler yaşatması muhtemel olayları önceden engelliyor. Backlink Dağıtıcı gibi uygulamalar da bunlardan biri. Geri bağlantıların önemi anlaşıldıktan sonra en çok manipüle edilmeye çalışılan alanların başında geliyor. Dağıtıcı da aslında bir nevi taşeron kullanmayı andırıyor. geri bağlantı veren sitelerin trafik yolunu karmaşıklaştırıyor. Böylelikle doğal gibi görünmesini sağlamaya çalışıyor. Fakat Google botları bunu kısa sürede anlayabiliyor.

Geri bağlantıların farklı adreslerden gelmesi önemli bir etken. Fakat bunun da doğal yolla olması gerekiyor. Sayfanın sosyal medyada paylaşılması, başka bir içerikten referans gösterilmesi gibi kriterler taşıması önemli. Bu anlamda backlink dağıtıcı kullanımı bazılarına çözüm gibi geliyor. Bu dağıtıcılar backlink yolunu karmaşık hale getiriyor. Farklı yollar kullanılarak trafiğin kaynağı doğal gibi gösterilmeye çalışılıyor. İlk başlarda bu işe yarasa da kısa sürede etkisini yitirdi. Bunun manipülatif bir hareket olduğunu algılayan Google, sıkı önlemler alıyor. Tespiti halinde de yaptırımlar uyguluyor, ceza veriyor. Google’ın gözünde itibarınızı kaybetmemek için Backlink Dağıtıcı gibi sistemlerden uzak durmalısınız.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir