Seolog Foother Logo

Yeniden Değerlendirme İsteği

Yeniden Değerlendirme İsteği Nedir?

Google, kendi platformu içinde yer alabilmeyi bazı kurallarla sağlıyor. Bunun için site sahiplerinin bazı kuralları yerine getirmesini istiyor. Fakat bu kuralların en başında kullanıcı deneyimine önem verme var. Eğer siteniz kurallara uyuyor ve kullanıcıya en iyi deneyimi sunma adına gayret gösteriyorsa üst sıralarda yer alıyor. Fakat kötü amaçlı ya da bilinçsizlik nedeniyle bazı cezalar almak da mümkün. Google, kendini manipüle etmek isteyenleri ya da kullanıcıyı kandırmayı amaçlayanları tespit ederek cezalar uyguluyor. Manuel ya da botlar aracılığıyla uygulanan cezalardan kurtulmanın da imkanları var. Google’ın istediği düzeltmeleri yaparak ve yeniden değerlendirme isteği göndererek yeniden görünebilme mümkün.

Yeniden Değerlendirme İsteği Neden Önemli?

Google, çeşitli sebeplerle arama sonuçlarından çıkardığı web sayfalarının geri dönme için gayret istiyor. Bunun için de Google Search Console aracılığıyla cezanın türünü, sebeplerini ve kurtulma yollarını anlatıyor. Cezanın sebebi, kalitesiz ve fazla sayıda backlink alma, casus yazılım barındırma, kullanıcıyı aldatmaya yönelik içerikler olabiliyor. Yer alan listedeki aksaklığın bulunup hızla değiştirilmesi gerekiyor. Ardından da yeniden değerlendirme isteği göndererek düzeltmeler hakkında Google’ı bilgilendirmelisiniz. Hemen ardından aldığınız cezaya göre inceleme süreciniz başlıyor. Şayet, Google’ın istediği kriterlere uyan bir hale geldiyseniz cezanız kaldırılıyor. Fakat bu süreç bazen uzun sürebiliyor. Burada aldığınız cezanın türü hayli önemli. Üst sıralarda yer almak için optimizasyon çalışmalarının bilinçli yapılması çok önemlidir. Ayrıca güvenlik de göz ardı edilmemelidir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir