Seolog Foother Logo

Aynı İçerikten Birden Fazla Backlink Alma

İnternet dünyasının en etkili referans yöntemlerinden biri geri bağlantılar. Farklı içerik ve bilgilerin doğru kaynağına, daha iyi deneyimlere yelken açmayı sağlıyor. Her bir bağlantı ile daha fazla bilgiyi ya da bahsi geçen ürünü hemen bir tık ilerinizde görebiliyorsunuz. Bu durum kullanıcı deneyimini yükselttiğinden arama motorlarının da en çok değer verdiği paylaşımların başında geliyor. Backlinkler sayesinde internet gerçekten bir ağ olduğunu gösteriyor. Farklı basamaklarla çok ilerilere zıplanabiliyor. Bu bağlamda aynı içerikten birden fazla backlink alma konusu gündeme geliyor. Aynı içeriğin birden fazla geri bağlantı ile desteklenmesinin avantajları ya da dezavantajlarının tartışması da sürüyor.

Bu konuda “yararlıdır” ya da “zararlıdır” gibi kesin yargı içeren bir ifade kullanmak mümkün değil. Çünkü burada bağlantının sayısından ziyade içeriğin kalitesine odaklanmak daha önemli.
İçeriğin, sunduğu bilgiler ve yaşattığı deneyimle kaliteli olması, bağlantılarla desteklenmesi gerekir. Burada içerik kadar, yayınlayan sitenin kalitesi ve otoritesi de denetlenmelidir. Daha fazla backlink kullanabilmek adına anlamsız bağlantılar kurmayın. Backlinkte alaka düzeyi olması gerektiğini altını çizelim. Eğer hazırladığınız içerikte gerçekten bir bağlantı olması gerektiğini düşünüyorsanız uygulamaktan çekinmeyin. Fakat sayısını da abartmayın. Aynı içerikten birden fazla backlink alma konusunda arama motorlarının nasıl bir algoritma kullandığı henüz muamma. Fakat burada odağınıza kullanıcı deneyimini alarak sezgilerinizi kullanırsanız doğru yolu bulabilirsiniz.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir