SEOLOG-29-EKIM-LOGO

İç Link Sayısı

İç Link Sayısı

İç Link Sayısı Nedir?

İçerik, arama motoru optimizasyonunda başrol oyuncusudur. Günümüz dünyasında içerik olmadan bir web sayfasının ya da sosyal medya profilinin başarılı olması mümkün değildir. Aksine, içerik bakımından ne kadar zenginse o kadar başarılıdır. Ayrıca içeriğin kalitesi de önemlidir. Bu iki faktör, doğru teknik SEO ile birleştirilmelidir. Bu da iç link vermekle mümkündür. Ancak iç link sayısı, bu kriterdeki önemli bir konudur. Çünkü içeriğin kalitesi, başka siteye bağlı kalmadan yapılan geçişlerle artırılabilmektedir. Hem içeriğin kendi içindeki bağlantılar hem de diğer içeriklere verilen bağlantılar büyük önem taşımaktadır.

İç Link Sayısı Nasıl Belirlenir?

Bugüne kadarki arama motoru optimizasyonları iç bağlantının önemini göstermiştir. Çünkü bağlantılarla desteklenen içerik, kullanıcı deneyimini artırıyor. Arama motorları da kullanıcıların kaliteli deneyimlerini önemser. Bu nedeniyle bu özelliğin önemi artıyor. Yani arama motorları da iç bağlantıları doğru yapılan site ve içerikleri ön planda tutuyor. Aynı zamanda iç bağlantılar arama motorlarının içeriği daha iyi anlamasını sağlıyor. Böylelikle indeksleme daha sağlıklı oluyor.

Elbette iç bağlantıların sayısı konusunda sonsuz hakkınız bulunmuyor. Bunun için doğru analiz gerekiyor. İçerikler arasında bağlantıların yapılması şart. Örneğin ön plana çıkarmak istediğiniz bir anahtar kelime içeren içerik oluşturup, diğer içeriklerle bağlantısını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ilgi çekmek istediğiniz anahtar kelimeyi yükseltebilirsiniz. Anahtar kelime her zaman, tanıtıma ve satışa etki eden unsurdur. İç link sayısı dozajında ayarlanmalıdır ve kullanıcıya iyi bir deneyim sunmalıdır. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form