Seolog Foother Logo

Değişiklik Tarihi

Değişiklik Tarihi Nedir?

Toplumun hızlı tüketime yönelmesi, internetteki içeriklerin tüketimini de hızlandırdı. Geçmiş yıllarda bir iki günlük haberler bayat kabul ediliyordu. Ancak internetle gelen hızlı bilgi akışı bu algıyı değiştirdi. Çünkü saatler önce yapılan paylaşımlar, eski kabul edilen hale geldi. Bu aynı zamanda bilginin gelişmesi ve yenilenmesi açısından da önemlidir. Çünkü özellikle arama motorları, en iyi bilgiyi listelediği kadar güncelliği de önem veriyor. Burada da Değişiklik Tarihi önemli oluyor.

arama motoru optimizasyonlarında içerik ön plana çıktı. Bu de bir yağmur gibi içerik yağmasına neden oldu. Bilgi akışı hızlandı. Her içerik, ardından daha doyurucu olanlarını getirdi. Her yazar, bir öncekinden daha fazla ve anlaşılan bilgi vermeyi amaçlıyor. Çünkü doğru bulunma için bu gerekli bir kuraldır. Ancak arama motorları da birbirinin benzeri olan içerikleri ayırt edebiliyor. Bu teknolojiye sahipler. Bir öncekinden daha zengin bir içerik indekslendiğinde bunu tercih etme olasılığı yüksektir. Bunun için de içeriklerin sürekli güncel tutulması önemlidir.

Değişiklik Tarihi Neden Önemlidir?

Güncellik uğruna, manipülasyonlara girişmek sağlıksız bir yoldur. Çünkü arama motorlarının botları, hiçbir değişiklik yapılmadan tarihi ile oynanan içerikleri ayırt edebilmektedir. Bu tür manipülasyonlar, arama sıralamasındaki yeri de olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle içeriklerin tarihi ve indekslenme tarihi ile oynamak iyi bir fikir değildir.

Kurallara uymak en iyi sonuç için önemlidir. Değişiklik Tarihi güncel kalabilsin diye içerikleri taze tutmak en iyi yöntemdir. Bir öncekinin üzerine daha zengin bilgiler ekleyerek yeni içerikler yaratmak iyi bir yoldur.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir