SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Bağlantının Geldiği İçeriğin Kelime Sayısı

Bağlantının Geldiği İçeriğin Kelime Sayısı

Bağlantının Geldiği İçeriğin Kelime Sayısı Nedir?

Kelimeler, internet dünyasının yeni ölçü birimlerini oluşturuyor. Anahtar kelimeler sayesinde bulunabilme mümkün oluyor. Tek kelime ile yapılan reklamlardan satış rekorları gelebiliyor. İçeriklerde kelime yarışı yaşanıyor. En fazla bilgiyi verebilme adına daha çok kelimenin yer aldığı içerikler oluşturuluyor. Çünkü bir içeriğin daha fazla bilgi ile daha iyi deneyim sunabilmesi için çok iyi tasarlanması gerekiyor. Daha fazla bilgi verilmesi için de daha fazla kelimelerin kullanıldığı metinler oluşturulması gerekiyor. Bu durum backlink çalışmalarında da önemli bir değer oluşturuyor. Bağlantının geldiği içeriğin kelime sayısı bu bağlamda önem taşıyor.

Bağlantının Geldiği İçeriğin Kelime Sayısı Önemli mi?

Bir içerik oluşturulup indekslendiğinde ilk okuyucuları, botlar oluyor. Hızla içeriğin analizini yapıp bir değer belirliyorlar. Arama sonuçlarındaki sıralamasını da bu değer belirliyor.

Çok yararlı, daha iyi deneyim sunan içerikler her zaman avantajlılar. Bu bağlamda, bu değerdeki kelime sayısı yüksek, daha fazla bilgiler sunan bir içerikten gelen bağlantı da oldukça kıymetli sayılıyor. Çünkü bu derin bilgilerin bir parçasının, bağlantı verilen içeriğinizden geldiğini düşünüyor. Bu nedenle içerik kalitesi kadar bağlantının geldiği içeriğin kelime sayısı da önem taşıyor.

Arama motorları rakam konusuna takıntılı değiller. Fakat kelime sayısı yüksek içerikten alınan bir geri bağlantıya da önem veriyorlar. Sonuç olarak, geri bağlantıların oluşturulan kaliteli içeriklerle hazırlanması büyük önem taşıyor. Bunda kelime sayısı da önemli bir yer tutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form