Seolog Foother Logo

Bağlantının Geldiği İçeriğin Kelime Sayısı

Bağlantının Geldiği İçeriğin Kelime Sayısı Nedir?

Kelimeler, internet dünyasının yeni ölçü birimlerini oluşturuyor. Anahtar kelimeler sayesinde bulunabilme mümkün oluyor. Tek kelime ile yapılan reklamlardan satış rekorları gelebiliyor. İçeriklerde kelime yarışı yaşanıyor. En fazla bilgiyi verebilme adına daha çok kelimenin yer aldığı içerikler oluşturuluyor. Çünkü bir içeriğin daha fazla bilgi ile daha iyi deneyim sunabilmesi için çok iyi tasarlanması gerekiyor. Daha fazla bilgi verilmesi için de daha fazla kelimelerin kullanıldığı metinler oluşturulması gerekiyor. Bu durum backlink çalışmalarında da önemli bir değer oluşturuyor. bağlantının geldiği içeriğin kelime sayısı bu bağlamda önem taşıyor.

Bağlantının Geldiği İçeriğin Kelime Sayısı Önemli mi?

Bir içerik oluşturulup indekslendiğinde ilk okuyucuları, botlar oluyor. Hızla içeriğin analizini yapıp bir değer belirliyorlar. Arama sonuçlarındaki sıralamasını da bu değer belirliyor.

Çok yararlı, daha iyi deneyim sunan içerikler her zaman avantajlılar. Bu bağlamda, bu değerdeki kelime sayısı yüksek, daha fazla bilgiler sunan bir içerikten gelen bağlantı da oldukça kıymetli sayılıyor. Çünkü bu derin bilgilerin bir parçasının, bağlantı verilen içeriğinizden geldiğini düşünüyor. Bu nedenle içerik kalitesi kadar bağlantının geldiği içeriğin kelime sayısı da önem taşıyor.

arama motorları rakam konusuna takıntılı değiller. Fakat kelime sayısı yüksek içerikten alınan bir geri bağlantıya da önem veriyorlar. Sonuç olarak, geri bağlantıların oluşturulan kaliteli içeriklerle hazırlanması büyük önem taşıyor. Bunda kelime sayısı da önemli bir yer tutuyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir