Seolog Foother Logo

Akordeon Şeklinde İçerik

Akordeon Şeklinde İçerik Önemi

arama motoru optimizasyonu ile ilgilenen herkes, içeriğin standartlarını biliyor. Bir içerik ne kadar özgün ve kaliteli ise SEO çalışmaları o derece sağlıklı oluyor. Kullanıcıları sayfaya çekmenin sihirli formülü olan içeriklerin sunulma şekli de önemli. İçeriğin açıklayıcı, yalın bir dille yazılması kadar algılamayı kolay hale getirilen bir düzende sunulması da gerekiyor. Son dönemde farklı sunum şekillerinden biri de akordeon şeklinde içerik sunmaktır. Pek çok SEO uzmanı, bu şekilde kullanıcı deneyimlerini artırma yoluna gitmiştir. Pek çok kullanıcı tarafından beğenilen bir sunum şeklidir.

Akordeon Şeklinde İçerik Nedir?

Kadim müzik aleti akordeon, orijinal yapısı sayesinde çoğu eşyaya aynı ismin verilmesini sağladı. Akordeon içerikler de ismini bu müzik aletinden alıyor. Sistemde; bir içeriğin, başlığı girişi ve alt başlıkları bulunuyor. Kullanıcı, içeriğin okumak isteği bölümünü tıklıyor. Başlık, aşağıya doğru içeriğini gösteren şekilde açılıyor. Sonra alttaki başlık tıklanıyor ve üst kısım kapanıyor. Bu kullanıcı deneyimi bir arama motoru optimizasyonunu oluşturmuyor. Çünkü henüz kanıtlanabilen verileri bulunmuyor.

Burada dikkat edilmesi gereken konu, içeriğin sunulmasından ziyade kullanılan yazılım dilidir. Çünkü JavaScript ile yapılan uygulama kimi zaman sayfanın yavaşlığına neden oluyor. Bu nedenle hem kullanımı hem de yazılımı CSS kullanarak yapmak daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

Bu şekildeki verilen içerikleri kullanmaya karar vermek için kullanıcı deneyimlerini önemsemek gerekli. Zira kullanıcı içeriğin tamamını görmek istiyorsa bu uygulama doğru değildir. Bu nedenle deneme yanılma yöntemiyle akordeon şeklinde içerik kullanımı konusunda karar oluşturabilirsiniz.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir