SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Akordeon Şeklinde İçerik

Akordeon Şeklinde İçerik

Akordeon Şeklinde İçerik Önemi

Arama motoru optimizasyonu ile ilgilenen herkes, içeriğin standartlarını biliyor. Bir içerik ne kadar özgün ve kaliteli ise SEO çalışmaları o derece sağlıklı oluyor. Kullanıcıları sayfaya çekmenin sihirli formülü olan içeriklerin sunulma şekli de önemli. İçeriğin açıklayıcı, yalın bir dille yazılması kadar algılamayı kolay hale getirilen bir düzende sunulması da gerekiyor. Son dönemde farklı sunum şekillerinden biri de akordeon şeklinde içerik sunmaktır. Pek çok SEO uzmanı, bu şekilde kullanıcı deneyimlerini artırma yoluna gitmiştir. Pek çok kullanıcı tarafından beğenilen bir sunum şeklidir.

Akordeon Şeklinde İçerik Nedir?

Kadim müzik aleti akordeon, orijinal yapısı sayesinde çoğu eşyaya aynı ismin verilmesini sağladı. Akordeon içerikler de ismini bu müzik aletinden alıyor. Sistemde; bir içeriğin, başlığı girişi ve alt başlıkları bulunuyor. Kullanıcı, içeriğin okumak isteği bölümünü tıklıyor. Başlık, aşağıya doğru içeriğini gösteren şekilde açılıyor. Sonra alttaki başlık tıklanıyor ve üst kısım kapanıyor. Bu kullanıcı deneyimi bir arama motoru optimizasyonunu oluşturmuyor. Çünkü henüz kanıtlanabilen verileri bulunmuyor.

Burada dikkat edilmesi gereken konu, içeriğin sunulmasından ziyade kullanılan yazılım dilidir. Çünkü JavaScript ile yapılan uygulama kimi zaman sayfanın yavaşlığına neden oluyor. Bu nedenle hem kullanımı hem de yazılımı CSS kullanarak yapmak daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

Bu şekildeki verilen içerikleri kullanmaya karar vermek için kullanıcı deneyimlerini önemsemek gerekli. Zira kullanıcı içeriğin tamamını görmek istiyorsa bu uygulama doğru değildir. Bu nedenle deneme yanılma yöntemiyle akordeon şeklinde içerik kullanımı konusunda karar oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form