SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlinklerin Süresi

Backlinklerin Süresi

Backlinklerin Süresi Nedir?

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında geri bağlantılar yanı backlinkler büyük önem taşıyor. SEO’nun en önemli başlıkları sıralanırken backlink konusu en baş sıralarda yer alıyor. Geri bağlantının hangi siteden geldiği, gelen sitenin otoritesi kalitesi gibi konular da alt başlık olarak açılabiliyor. Fakat tüm bunlar kadar backlinklerin süresi üzerinde durulması gereken önemli başlıklardan. Buradaki süreden kasıt aslında düzenli bir backlink ağı sağlamaktır. Bu da SEO çalışmalarının bir kere ile tamamlanamayacağının bir göstergesi gibidir. Dolayısıyla düzenli olmayan bir backlink çalışması, yarardan fazla zarar getirebiliyor.

Backlinklerin Süresi Neden Önemlidir?

Geri bağlantılar, web sayfanıza gösteren referansların en önemlilerindendir. Bir içerik içinde firma isminin zikredilerek ya da edilmeden bağlantı gönderilmesi arama motorlarının en dikkat ettiği konulardandır. Bağlantıya gönderen sayfanın sorunsuz olmasıyla, arama sonuç sayfalarına etki eden sonuçları görmek mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konuların başında backlinklerin süresi geliyor.
Yani web sayfanız için backlink çalışması yapıp sonrasında devamını getirmezseniz bu kötü sonuçlar doğurabiliyor. Tıpkı kullanıcılara taze içerik sunma gerekliliği gibi backlinklerin de güncellenmesi gerekiyor. Bunun için bağlantı aldığınız sitelerle çalışmayı devam ettirmeli, aynı zamanda güvenilir sitelerden gelen kaynaklarınızı artırmalısınız. Bunu da belli bir takvim dahilinde yapmanız önemlidir. Çünkü arama motoru botları, indeksleme sırasında bu referansı es geçemezler. Dolayısıyla düzenli yapılan her backlink çalışması beraberinde başarıyı da getiriyor.
Geri bağlantılar web sayfanızın arama motorlarının gözünde hep yukarıda kalmasını sağlayan önemli bir çalışmadır. Haliyle yukarılarda seyreden bir çalışmanın gerilere düşmemesi için backlinklerin süresi iyi ayarlanmalıdır. Bayatlamaya başlayan bir geri bağlantı çalışması hemen tazelenmelidir. Yeni içerikler ve yeni bağlantılar sayesinde kullanıcılara ulaşmak mümkündür. SEO çalışmasının amacına ulaşması için SEO çalışmasının sürekliliği de son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form