Seolog Foother Logo

Backlinklerin Süresi

Backlinklerin Süresi Nedir?

arama motoru optimizasyonu çalışmalarında geri bağlantılar yanı backlinkler büyük önem taşıyor. SEO’nun en önemli başlıkları sıralanırken backlink konusu en baş sıralarda yer alıyor. Geri bağlantının hangi siteden geldiği, gelen sitenin otoritesi kalitesi gibi konular da alt başlık olarak açılabiliyor. Fakat tüm bunlar kadar backlinklerin süresi üzerinde durulması gereken önemli başlıklardan. Buradaki süreden kasıt aslında düzenli bir backlink ağı sağlamaktır. Bu da SEO çalışmalarının bir kere ile tamamlanamayacağının bir göstergesi gibidir. Dolayısıyla düzenli olmayan bir backlink çalışması, yarardan fazla zarar getirebiliyor.

Backlinklerin Süresi Neden Önemlidir?

Geri bağlantılar, web sayfanıza gösteren referansların en önemlilerindendir. Bir içerik içinde firma isminin zikredilerek ya da edilmeden bağlantı gönderilmesi arama motorlarının en dikkat ettiği konulardandır. Bağlantıya gönderen sayfanın sorunsuz olmasıyla, arama sonuç sayfalarına etki eden sonuçları görmek mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konuların başında backlinklerin süresi geliyor.
Yani web sayfanız için backlink çalışması yapıp sonrasında devamını getirmezseniz bu kötü sonuçlar doğurabiliyor. Tıpkı kullanıcılara taze içerik sunma gerekliliği gibi backlinklerin de güncellenmesi gerekiyor. Bunun için bağlantı aldığınız sitelerle çalışmayı devam ettirmeli, aynı zamanda güvenilir sitelerden gelen kaynaklarınızı artırmalısınız. Bunu da belli bir takvim dahilinde yapmanız önemlidir. Çünkü arama motoru botları, indeksleme sırasında bu referansı es geçemezler. Dolayısıyla düzenli yapılan her backlink çalışması beraberinde başarıyı da getiriyor.
Geri bağlantılar web sayfanızın arama motorlarının gözünde hep yukarıda kalmasını sağlayan önemli bir çalışmadır. Haliyle yukarılarda seyreden bir çalışmanın gerilere düşmemesi için backlinklerin süresi iyi ayarlanmalıdır. Bayatlamaya başlayan bir geri bağlantı çalışması hemen tazelenmelidir. Yeni içerikler ve yeni bağlantılar sayesinde kullanıcılara ulaşmak mümkündür. SEO çalışmasının amacına ulaşması için SEO çalışmasının sürekliliği de son derece önemlidir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir