Seolog Foother Logo

İşletme Sayfaları

İşletme Sayfaları Önemi

İnternet, dünyamıza hız getirdi. İstenilen bir şeyin anında bulunabilmesi internet sayesinde mümkün oldu. Ancak bulunabilme için sadece internet değil arama motorları da gerekiyor. Çünkü bu motorlar, sizin görmediğiniz yerlerde gerçekten durmayan bir motor gibi çalışıyor. Öyle kriterlerle aramalar yapıyorlar ki orada bulunabilmek büyük önem taşıyor. Elbette bu zor değil. Çünkü arama motorları işletme sayfaları ile büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede bir işletmenin bulunabilmesi tam anlamıyla nokta atışı ile oluyor.

İşletme Sayfaları Nedir?

Dünyada birçok arama motoru kullanılıyor. Ancak  tüm aramaların yüzde 90’ı Google'dan yapılıyor. Tüm insanların arama ihtiyacını karşılayan Google, işletme sayfaları ile de ön plana çıkıyor. Yandex ve Bing gibi arama motorlarının da hizmet verdiği işletmelere özel bu uygulama pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Örneğin, işletmenizi kayıt ettiğinizde doğrudan harita üzerinde işaretleniyor. Arama sonuçlarının üzerinde doğrudan telefonla ulaşma imkânı sunuluyor. Üstelik kullanıcı, tüm bilgileri ek bir tıklamaya ihtiyaç duymadan görüyor. Arama sonuçları sayfasında tüm detaylar yer alabiliyor. Şüphesiz ki bu pek çok işletme için büyük bir potansiyel demektir.

İşletme Sayfaları Kaydı Nasıl Yapılır?

(Arama Motoru Optimizasyonu) SEO) çalışmasında ilk yapılması gereken şeylerden biri işletme sayfaları kaydı oluşturmaktır. Bunun için Google başta olmak üzere birçok arama motorunun bazı kriterleri vardır. Çoğunluğu dijital olarak gerçekleşen kayıt sonrası işletme arama sonuçlarında görülebiliyor.

Ancak bu tek başına SEO çalışmasını ifade etmez. Bu daha başlangıçtır. SEO, uzun soluklu bir çalışmadır. Web sayfasından sosyal medya hesaplarına kadar pek çok kapsamı vardır. Nakış gibi ince ince işlenerek SEO ile başarıya ulaşılabiliyor. Ancak iyi bir SEO uzmanının ilk yapması gereken; işletmeyi kaydettirmektir. Ancak bu dakikadan sonra işletmeniz yorumlara da açık hale gelir. İşletme ve ürünler hakkında müşteri deneyimlerinin aktarılması bir işletme için çok önemlidir. Kayıt işlemi bir aşamadır. Buradan sonra müşterinin sizden duyacağı memnuniyet puanlamaya ve yorumlara yansır. İşletme Sayfaları kaydında olumsuzluklarla karşılaşmamak için bir profesyonelden yardım almak en doğrusudur. Çünkü doğru adım sizi zirveye taşır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir