Seolog Foother Logo

Alan Adının Yaşı

Alan Adının Yaşı Nedir?

İnternet dünyasında yer alabilmenin en etkili ve prestijli yollarından biri doğru alan adını almaktır. İnternetin ilk çıktığı günlerden bu yana ‘.com’ ile biten sayfalar daha büyük prestije ve akılda kalıcılığa sahip oldular. Ancak arama motorları ile birlikte alan adının hangi uzantıyla bittiği değil, akılda kalıcılığı etkili oldu. İnternetin ilk günlerinde alınmış ‘.com’ uzantılı bir internet sitesi, daha birkaç yıl önce çıkmış bir rakibine yenilip gitti. Çünkü internetten Alan Adının Yaşı değil, etkinlik önemlidir. Kullanıcılarına düzenli, güvenli içerik sunan sayfalar kaç yıllık olduğuna bakılmaksızın arama sayfalarında üst sıralarda çıkabiliyorlar.

Alan Adının Yaşı SEO’da Önemli Mi?

arama motoru önem kazanmaya başladığından bu yana alan adının ne zaman tescillendiğinin bir önemi kalmadı. Çünkü arama motorları, kullanıcıların deneyimlerine önem veriyorlar. Bu nedenle bu konuda geçmişe değil bugüne bakıyorlar. Dolayısıyla sayfanın kullanıcı deneyimlerine verdiği öneme, içerik zenginliğine ve kurallara uymasına önem veriyorlar. Bu durumda da alan adının bir önemi kalmıyor. Ancak internetin ilk günlerinde tescil edilen, bugüne kadar da hiç aksatmadan içerik üreten alan adları, bugün büyük markalara dönüştüler. Haliyle arama sonuçlarında bu özellikleri onların ön plana çıkmasını sağlıyor.

Bu Alan Adının Yaşı büyük olan, aktif olarak faaliyet gösterilen bir site ile rekabet edilemeyeceği anlamını taşımıyor. İçerik zenginliği ile kullanıcılara daha iyi deneyim sunanlar ilk sırada değilse bile ikinci sırada çıkabiliyor. Bunun için de SEO çalışmalarının titizlikle yürütülmesi gerekiyor. Kullanıcılara farklı deneyimler sunacak içerikler üretmek, rakiplerin eksiklerini tespit ederek boşlukları doldurmak gerekiyor. Burada SEO ekibinin uzmanlığına büyük görev düşüyor. Alan Adının Yaşı kaç olursa olsun, iyi bir SEO çalışmasıyla başarıya ulaşmak mümkündür.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir