SEOLOG-29-EKIM-LOGO
Alan Adının Yaşı

Alan Adının Yaşı Nedir?

İnternet dünyasında yer alabilmenin en etkili ve prestijli yollarından biri doğru alan adını almaktır. İnternetin ilk çıktığı günlerden bu yana ‘.com’ ile biten sayfalar daha büyük prestije ve akılda kalıcılığa sahip oldular. Ancak arama motorları ile birlikte alan adının hangi uzantıyla bittiği değil, akılda kalıcılığı etkili oldu. İnternetin ilk günlerinde alınmış ‘.com’ uzantılı bir internet sitesi, daha birkaç yıl önce çıkmış bir rakibine yenilip gitti. Çünkü internetten Alan Adının Yaşı değil, etkinlik önemlidir. Kullanıcılarına düzenli, güvenli içerik sunan sayfalar kaç yıllık olduğuna bakılmaksızın arama sayfalarında üst sıralarda çıkabiliyorlar.

Alan Adının Yaşı SEO’da Önemli Mi?

arama motoru önem kazanmaya başladığından bu yana alan adının ne zaman tescillendiğinin bir önemi kalmadı. Çünkü arama motorları, kullanıcıların deneyimlerine önem veriyorlar. Bu nedenle bu konuda geçmişe değil bugüne bakıyorlar. Dolayısıyla sayfanın kullanıcı deneyimlerine verdiği öneme, içerik zenginliğine ve kurallara uymasına önem veriyorlar. Bu durumda da alan adının bir önemi kalmıyor. Ancak internetin ilk günlerinde tescil edilen, bugüne kadar da hiç aksatmadan içerik üreten alan adları, bugün büyük markalara dönüştüler. Haliyle arama sonuçlarında bu özellikleri onların ön plana çıkmasını sağlıyor.

Bu Alan Adının Yaşı büyük olan, aktif olarak faaliyet gösterilen bir site ile rekabet edilemeyeceği anlamını taşımıyor. İçerik zenginliği ile kullanıcılara daha iyi deneyim sunanlar ilk sırada değilse bile ikinci sırada çıkabiliyor. Bunun için de SEO çalışmalarının titizlikle yürütülmesi gerekiyor. Kullanıcılara farklı deneyimler sunacak içerikler üretmek, rakiplerin eksiklerini tespit ederek boşlukları doldurmak gerekiyor. Burada SEO ekibinin uzmanlığına büyük görev düşüyor. Alan Adının Yaşı kaç olursa olsun, iyi bir SEO çalışmasıyla başarıya ulaşmak mümkündür.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir
SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden "SEO Teklifi" alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG'un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form