Seolog Foother Logo

Sayfanın Düzeni

Sayfanın Düzeni Nedir?

arama motorları, internetin icadından sonra hayatı en çok kolaylaştıran icatlar oldu. Yönlendirdikleri siteler ticaret yapıyorsa para kazandı, yayın yapıyorsa okuyucu ya da izleyici kazandı. Ancak arama motorları, kullanıcı deneyimlerini hep ön planda tuttular. Bu sayede popülerlikleri sürekli arttı ve artık vazgeçilmez oldular. Kullanıcı deneyimine önem verdikleri için de yönlendirdikleri sayfaların bazı standartlarda olmasını istiyorlar. Bunların başında da Sayfanın Düzeni geliyor. Çünkü bu sistemler, kullanıcının yönlendirdiği sayfadan tatmin olarak mutlu ayrılmasını istiyor. Bunun için de görselliğe ve basitliğe büyük önem veriyor.

Sayfanın Düzeni Neyi İfade Ediyor?

İnternet sayfaları, ilk başlarda belli bir standarda göre oluşturuldu. Sonra teknoloji gelişti ve yazılım dilleri gelişti. Bu da gazete, dergi ve televizyonlarda insanların alışık olduğu düzenleri sunmayı olanaklı hale getirdi. Böylece hem görsel hem de rahat kullanılabilen sayfalar hazırlanmıştır. Sayfanın Düzeni kullanıcıların aradığı her şeyi bulabildiği, görsel ya da videolarla desteklenen, doğru yazı karakterlerinin kullanılmasını ifade ediyor.

Sayfanın Düzeni Doğru Şekilde Nasıl Yapılır?

İyi bir SEO uzmanı, arama motorlarının kriter olarak koyduğu her şeyin kullanıcılar için olduğunu bilir. Bu nedenle kullanıcılara hitap edebilen sayfalar tasarlanması SEO çalışmalarının önemli bir unsurudur. Kullanıcıların sayfaya geldiğinde aradığı her şeyi bulabileceği bir düzende olması gerekir.

İçerikler uygun ve okunabilen yazı karakterlerinde sunulmalıdır. İlgili görsellerle ve videolarla desteklenmelidir. Merak edilen başka konular varsa yönlendirmeler doğru yapılmalıdır. Bu yönlendirmeler de kullanıcının anlayabileceği şekilde olmalıdır. Özetle, sadelik, düzen ve görsellik bir arada sunulmalıdır.

Tüm bu kullanıcı deneyimleri SEO çalışmalarını da yönlendiriyor. Sayfa düzenine önem veren sayfalar her zaman bir adım daha öne geçiyor. Çünkü arama motorları, indeksleme sonrası gelip sayfaları kontrol ediyor ve puan veriyor. Bu puanlamada düzenleme de büyük bir yer kaplıyor.

Kriterlere uyan sayfalar, sonuç sayfalarında üst sıralara tırmanabiliyor. Görselliğin önemli olduğu dünyamızda, özenli ve karmaşık olmayan tasarımlar büyük beğeni kazanıyor. Doğru Sayfanın Düzeni için uzmanların tavsiyelerini dinleyip modayı takip etmek gerekiyor. Bu sayede arama motorlarında da popülerlik yakalamak mümkün oluyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir