SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Anahtar Kelimenin Sayfa Başlığındaki Konumu

Anahtar Kelimenin Sayfa Başlığındaki Konumu

Anahtar Kelimenin Sayfa Başlığındaki Konumu Nedir?

Kelimeler, internet dünyasının adeta pazarlama sihirbazlarıdır. Artık onlar olmadan dijital pazarlama stratejileri yapılamıyor. Tüm kampanyalar ve arama motoru organizasyonu çalışmaları anahtar kelime üzerinden yürüyor. Bu sihirli dokunuşun web sayfasına nasıl serpiştirildiği de çok önemli. Fakat öyle bir nokta var ki, eğer orada anahtar kelime yoksa diğer çalışmalar sanki boşa düşüyor. Bu bağlamda anahtar kelimenin sayfa başlığındaki konumu büyük önem taşıyor.
Anahtar kelimenin konumunun bu kadar önemli olmasına sebep olan şey ise yine arama motoru botları. Çünkü botların, anahtar kelimenin sayfanın başlığında olmasına çok dikkat ettiği bir gerçek. Bu konuya dikkat edilmesinin önemli bir artı kazandırdığı da yapılan çalışmalarda ortaya çıktı.

Anahtar Kelimenin Sayfa Başlığındaki Konumu Neden Önemlidir?

Arama motorları, anahtar kelimelere reklam verenlerden daha fazla dikkat ediyor. Çünkü arama niyetini çok iyi biliyor. Kullanıcının ne niyetle aradığından emin olduktan sonra deneyimi artırmak için anahtar kelimeye yöneliyor. Anahtar Kelimenin Sayfa Başlığındaki Konumu burada önem taşıyor. Çünkü aranan anahtar kelimeyi sayfa başlığına koyan sitelerin bu konuya özel ilgi duyduğunu düşünüyor. Başlığın içerikle desteklenmesiyle de ulaşılmak istenen mükemmel deneyim tanımı karşılığını buluyor. Bu konuya dikkat edilen SEO çalışmalarından daha iyi sonuçlar alındığı bir gerçek. Anahtar kelimenin başlıkta cümle ahengini bozmayacak şekilde olması da önem taşıyor. Bu nedenle çalışmanın uzmanlarca yapılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form