SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Meta Açıklamada Anahtar Kelimenin Kullanımı

Meta Açıklamada Anahtar Kelimenin Kullanımı

Meta Açıklamada Anahtar Kelimenin Kullanımı Nedir?

Arama motorlarında markanızın hemen altında bir açıklama var. Kısa ve öz bir metinden oluşan bu bölüm meta açıklamanın olduğu bölümdür. Haliyle çok önemlidir. Burada asıl önemli olan meta açıklamada anahtar kelimenin kullanımı ilkesidir.
Arama motoru optimizasyonu çalışmaları için çok şey söylenebiliyor ama kullanıcıya direkt ulaşan bölümü her zaman meta etiketlerdir. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak, elbette çok önemlidir ama önemli olan tıklamaya teşvik edebilmektir. İşte kullanıcının gözüne çarpan bölüm meta açıklamalardır. Çünkü yapılan onca çalışma ile arama sonuç sayfasında yer alınabiliyor. Fakat “snippet” denilen bölümle kullanıcıyı yakalayamıyorsanız işiniz zordur.

Meta Açıklamada Anahtar Kelimenin Kullanımı Neden Önemlidir?

Bu açıklama kısmı çok önemlidir ancak tek başına da yeterli değildir. Arama motorları, meta açıklamaya dikkat ediyor fakat içerik kalitesine de önem veriyor. Yani tek başına açıklamaya odaklanmak yetmiyor. Bu nedenle meta açıklamada anahtar kelimenin kullanımı zorunluluktur fakat doğrudan üst sıralarda çıkmanın formülü değildir. Daha çok arama sonuç sayfasında dikkat çekici bir şekilde yer alarak kullanıcıyı yakalamak amacında olmalıdır. Bunun formülü de elbette kelimelerdir. Anahtar kelimenin meta açıklamalarda doğru şekilde kullanılması kullanıcının dikkatini çeken düzeyde olmalıdır.
Açıklamanın 160 karakteri geçmemesine gayret göstermek gerekmektedir. Ana sayfa açıklamalarından, kategori sayfalarına kadar her biri için ayrı açıklamalar oluşturun. Çünkü bu kısmın boş bırakılması kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form