Seolog Foother Logo

Meta Açıklamada Anahtar Kelimenin Kullanımı

Meta Açıklamada Anahtar Kelimenin Kullanımı Nedir?

Arama motorlarında markanızın hemen altında bir açıklama var. Kısa ve öz bir metinden oluşan bu bölüm meta açıklamanın olduğu bölümdür. Haliyle çok önemlidir. Burada asıl önemli olan meta açıklamada anahtar kelimenin kullanımı ilkesidir.
arama motoru optimizasyonu çalışmaları için çok şey söylenebiliyor ama kullanıcıya direkt ulaşan bölümü her zaman meta etiketlerdir. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak, elbette çok önemlidir ama önemli olan tıklamaya teşvik edebilmektir. İşte kullanıcının gözüne çarpan bölüm meta açıklamalardır. Çünkü yapılan onca çalışma ile arama sonuç sayfasında yer alınabiliyor. Fakat “snippet” denilen bölümle kullanıcıyı yakalayamıyorsanız işiniz zordur.

Meta Açıklamada Anahtar Kelimenin Kullanımı Neden Önemlidir?

Bu açıklama kısmı çok önemlidir ancak tek başına da yeterli değildir. arama motorları, meta açıklamaya dikkat ediyor fakat içerik kalitesine de önem veriyor. Yani tek başına açıklamaya odaklanmak yetmiyor. Bu nedenle meta açıklamada anahtar kelimenin kullanımı zorunluluktur fakat doğrudan üst sıralarda çıkmanın formülü değildir. Daha çok arama sonuç sayfasında dikkat çekici bir şekilde yer alarak kullanıcıyı yakalamak amacında olmalıdır. Bunun formülü de elbette kelimelerdir. Anahtar kelimenin meta açıklamalarda doğru şekilde kullanılması kullanıcının dikkatini çeken düzeyde olmalıdır.
Açıklamanın 160 karakteri geçmemesine gayret göstermek gerekmektedir. Ana sayfa açıklamalarından, kategori sayfalarına kadar her biri için ayrı açıklamalar oluşturun. Çünkü bu kısmın boş bırakılması kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekiyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir