SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı

Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı

Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı Nedir?

Organik bulunmanın anahtarı konumundaki arama motoru optimizasyonu çalışmalarının en kritik noktası geri bağlantılardır. Başka sitelerin referansı şeklinde yorumlanan geri bağlantılar (backlink) SEO çalışmalarının da temelini ifade ediyor. Bir site için yüzlerce kriter değerlendiriliyor ve düzenlemeler yapılıyor. İçerikler üretilerek organik arama sonuçları için hazırlanılıyor. Fakat backlink çalışması en önemli aşamayı kapsıyor. Bu aşamada geri bağlantı kalitesi kadar backlinklerdeki alan adları sayısı da çok önemlidir. Çünkü tek bir alan adından sayısız backlink verilmesindense güvenilir birkaç siteden daha az sayıda backlink almak daha sağlıklıdır.

Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı Neden Önemlidir?

Arama motorları backlinkleri referans olarak görüyor. Yani güvenilir bir web sayfası, başka bir web sayfasına referans olarak yönlendirme yapıyor. Bu yönlendirme ne kadar kaliteliyse backlink çalışması da o kadar değerli oluyor. Aslında arama motorları burada doğallıktan yana tavır koyuyor. Backlinklerin doğal olarak verilmesini bekliyor. Fakat geri bağlantı arama sonuç sayfalarına doğrudan etki ediyor. Bu nedenle SEO çalışmalarının en önemli aşamalarından birini kapsıyor.

Bu bağlamda ‘ne kadar çok bağlantı alınsa iyidir’ yaklaşımı kabul görmüyor. Bunun yerine kaliteli ve otoritesi yüksek sayfalardan bağlantı almak gerekiyor. Bu aşamada backlinklerdeki alan adları sayısı önemli. Çünkü ne kadar değişik alan adı referans gösterirse sayfanın otoritesi de o derece artıyor. Bu nedenle dağılımın doğru bir şekilde yapılması son derece önem taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form