Seolog Foother Logo

Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı

Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı Nedir?

Organik bulunmanın anahtarı konumundaki arama motoru optimizasyonu çalışmalarının en kritik noktası geri bağlantılardır. Başka sitelerin referansı şeklinde yorumlanan geri bağlantılar (backlink SEO çalışmalarının da temelini ifade ediyor. Bir site için yüzlerce kriter değerlendiriliyor ve düzenlemeler yapılıyor. İçerikler üretilerek organik arama sonuçları için hazırlanılıyor. Fakat backlink çalışması en önemli aşamayı kapsıyor. Bu aşamada geri bağlantı kalitesi kadar Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı da çok önemlidir. Çünkü tek bir alan adından sayısız backlink verilmesindense güvenilir birkaç siteden daha az sayıda backlink almak daha sağlıklıdır.

Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı Neden Önemlidir?

arama motorları backlinkleri referans olarak görüyor. Yani güvenilir bir web sayfası, başka bir web sayfasına referans olarak yönlendirme yapıyor. Bu yönlendirme ne kadar kaliteliyse backlink çalışması da o kadar değerli oluyor. Aslında arama motorları burada doğallıktan yana tavır koyuyor. Backlinklerin doğal olarak verilmesini bekliyor. Fakat geri bağlantı arama sonuç sayfalarına doğrudan etki ediyor. Bu nedenle SEO çalışmalarının en önemli aşamalarından birini kapsıyor.

Bu bağlamda ‘ne kadar çok bağlantı alınsa iyidir’ yaklaşımı kabul görmüyor. Bunun yerine kaliteli ve otoritesi yüksek sayfalardan bağlantı almak gerekiyor. Bu aşamada Backlinklerdeki Alan Adları Sayısı önemli. Çünkü ne kadar değişik alan adı referans gösterirse sayfanın otoritesi de o derece artıyor. Bu nedenle dağılımın doğru bir şekilde yapılması son derece önem taşıyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir