SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Sayfa Otoritesi

Sayfa Otoritesi

Sayfa Otoritesi (PA – Page Authority)

İnternette üst sıralarda yer almanın yolu arama motoru optimizasyonundan geçiyor. Optimizasyonun ne kadar iyi yapıldığını da sayfa otoritesi (PA – page authority) belirliyor. Bir sayfanın kullanıcısına ne kadar önem verdiği, optimizasyonun ne kadar başarılı olduğu bu otoriteden ya da diğer bir deyimle sayfa itibarı ile anlaşılıyor. Sayfanın otoritesinin belirlenmesi için belli kriterlere uyup uymadığı kontrol ediliyor ve bir puan veriliyor. Bu puan, arama sonuçları sayfasındaki kaderi belirliyor.

Sayfa Otoritesi (PA – Page Authority) Nedir?

İnternet aramalarında üst sıraları hedefleyen çalışmalarda önceliği sayfanın otoritesi belirliyor. Site sahipleri farkında olmasa da alan adının içerdiği tüm sayfalar bir puanlama sistemine tabi tutuluyor. 0 ila 100 arasındaki puanlama için yüzlerce kriter bulunuyor. Her bir kriterden başarıyla geçen ve yeşil tik alan satır için bir puan veriliyor. Puanların toplamı ne kadar yüksekse üst sıralarda yer almak da o kadar olasılık kazanıyor.

Sayfa Otoritesi (PA – Page Authority) Yükseltmek İçin Ne Yapılır?

Dünyadaki internet sitelerinin sayıları düşünüldüğünde her bir puanın ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor. Çünkü ilgili bir aramada en yüksek puanlılardan başlayarak sıralama oluşturuluyor. Puanı yükseltmenin yolları var. Ancak çoğunluğu teknik bilgiler içeren bir işlem gerekiyor. Bunun için de SEO uzmanlarına güvenmek gerekiyor. Çünkü iyi bir SEO uzmanı sayfa otoritesi (PA – page authority) için yapılması gerekenleri iyi biliyor. Yüzlerce kriteri tek tek inceleyerek uygun hale getiriyor ve puanı yükseltebiliyor. Elbette elinde bir sihirli değnek bulunmuyor. Bu nedenle sabırlı olmak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form