SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Anahtar Kelimeyi İlk Paragrafta Kullanmak

Anahtar Kelimeyi İlk Paragrafta Kullanmak

Anahtar Kelimeyi İlk Paragrafta Kullanmak Nedir?

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının temeli anahtar kelimeler üzerine kurgulanıyor. Reklamlar ya da içerikler anahtar kelimelere göre planlanıyor. Hizmet yazıları bile en çok aranan kelimeler ve alaka düzeyi ile ilgili anahtar kelimelere göre oluşturuluyor. Fakat anahtar kelimelerin bir düzen içinde olması en önemli kurallardan biridir. Bunlardan en önemlilerinden biri de anahtar kelimeyi ilk paragrafta kullanmak kuralıdır. Bu birkaç nedenden ötürü, dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Anahtar Kelimeyi İlk Paragrafta Kullanmak Neden Önemlidir?

Arama motorları, içeriği ve alaka düzeyini test ediyorlar. Bu testin sonucunda kullanıcıya sunulup sunulmayacağına karar veriliyor. İçeriği, kullanıcıya doyurucu bir deneyim sunması önemli. Kullanıcının sayfanıza anahtar kelimeler aracılığı ile geldiğini unutmayın. O anahtar kelime odağı çerçevesinde bir içerik deneyimi sunmalısınız. Bunun için de anahtar kelimeyi ilk paragrafta kullanmak önemli bir detaydır. Çünkü bu şekilde içeriğin anahtar kelime ile alakası ispatlanır. Böylelikle de kullanıcıya sunulması önünde bir engel kalmaz.
Diğer yandan anahtar kelimeyi başlıkta kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Hem başlıkta hem de ilk paragrafta bulunan anahtar kelime, içeriğin alaka düzeyini ortaya çıkarıyor. İçeriğin kelime sayısına göre anahtar kelime oranının dengelenmesi, metnin içinde homojen şekilde dağıtılmasına da dikkat edilmelidir. Anahtar kelimeyi ilk paragrafta kullanmak kadar son paragrafta kullanmak ve koyu renkli yaparak kullanıcının dikkatini çekmek de dikkat edilmesi gereken diğer konulardan bazılarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form