SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Konuk Yazar Linkleri

Konuk Yazar Linkleri

Konuk Yazar Linkleri Nedir?

Backlink konusu üzerine en çok kafa yorulan arama motoru optimizasyonu çalışmalarından biridir. Bu konuda kafa karışıklığı yaşayanlar olsa da işin uzmanları doğru stratejileri belirlemekte mahirdir. Bunlardan biri de konuk yazar olarak yapılan backlink çalışmalarıdır. Bunun arama kriterlerine etki ettiğinin belirlenmesinden sonra manipülasyona en çok açık konulardan biri halini alkıştır. Konuk yazar linkleri diğer tüm backlink çalışmalarında olduğu gibi önemlidir. Ancak uygun kullanılmayan linkler yarardan fazla zarar getirirler.

Konuk Yazar Linkleri Yararlı Mı, Zararlı Mı?

Arama motorlarının uzmanlığa önem verdiği bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak uzman bir siteden sayfanıza alacağınız bağlantı çok değerlidir. Ancak organik trafiği hızlandırmak adına kötü sicilli sayfalardan link almak ise zararlıdır. Bu nedenle kendi sitenize alacağınız linkler kendi adınızı taşısa bile yayıncının önemi büyüktür.

Sadece trafiği artırmak adına anlamsız kelimeler yığını ile oluşturulan bir içeriğin konuk yazar linkleri ile bezenmesi de yarardan fazla zarar getiriyor. Çünkü arama motorları içeriğin kalitesine, etiketlerine; en önemlisi de kullanıcıya sunacağı deneyime büyük önem veriyor. Bu nedenle sayfanıza referans olan backlinkin kaliteli içerikle hazırlanması ve otoritesi yüksek bir sayfada yayınlanması son derece büyük önem taşıyor.

Konuk Yazar Linkleri Nasıl Olmalı?

Alacağınız backlinkin sektörünüz ile alakalı olması son derece önemli. Bu konuda birçok kriteri değerlendiren arama motorları sadece bununla da ilgilenmiyor. Aynı zamanda yönlendiren adresin puanını da değerlendiriyor. Bu nedenle konuk yazar linkleri için de iletişim gerekiyor. İyi bir analizden sonra size yararı olacağını düşündüğünüz site yöneticileri ile iletişime geçmelisiniz. Karşılıklı bir işbirliği ile yönlendirmeler yapabilirsiniz. Fakat sadece trafiği artırmak adına sektörünüzle ilgisi olmayan, puanı düşük adreslerden uzak durmalısınız. Kötü çalışma, arama sonuç sayfalarından uzaklaştırmanıza bile neden olabiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form