SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Başlıklarda LSI Anahtar Kelime Kullanımı

Başlıklarda LSI Anahtar Kelime Kullanımı

Başlıklarda LSI Anahtar Kelime Kullanımı Nedir?

Kelimeler insanlık tarihi boyunca hep önemliydi ama dijital çağa geçinde daha fazla önem kazandı. Çünkü doğru kelimelerle yapılan dijital pazarlamanın başarıya ulaşmaması neredeyse imkânsız. İnternette var olmanın asıl sebebi de kullanıcı ve müşterilere ulaşmak olduğundan bu başarı çok önem taşıyor. Anahtar kelimelerin bir web sayfasını dizayn ederken, içerik planını yaparken ne kadar önemli olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat hangi anahtar kelimenin nerede kullanıldığı da önemli. Ama özellikle başlıkta hangi anahtar kelime, hem arama motorlarından geçer ve kullanıcıyı yakalarsa en başarılısı odur. Bu nedenle Başlıklarda LSI anahtar kelime kullanımı büyük önem taşıyor. Yani ilgi düzeyine göre belirlenen ve aranma olasılığı olan LSI anahtar kelimeler başlıkta olunca bazı avantajlar sağlıyor.

Başlıklarda LSI Anahtar Kelime Kullanımı Neden Önemlidir?

Dijital dünyada var olmanın en önemli gereçleri olan anahtar kelimeleri tek bir parça olarak değerlendirmek yanlış olur. Bu konuda arama motoru mühendislerinin kullanıcı deneyimlerine göre geliştirdiği algoritmalardan yararlanmak gerekiyor. Çünkü arama motoru botları, anahtar kelimeye büyük önem veriyor. Burada başlıklarda LSI anahtar kelime kullanımı hem botlar hem de kullanıcılar için rehber görevi görüyor.
Başlıklar, botların içeriğin niteliğini anlamasındaki ilk etkendir. Başlıktan geçer not alan bir içerik diğerlerine karşı bir adım öne geçiyor. Bu durum kullanıcılar için de böyle… Kullanıcı alaka düzeyine göre belirlenen aramalara daha fazla ilgi gösteriyor. Örneğin arama çubuğuna “ayakkabı” yazdığında, devamında gelen “Ayakkabı modelleri”, “Ayakkabı fiyatları” gibi alaka düzeyi ile ilgili aramalara ilgi gösteriyor.
Arama motorlarının bu tür aramalara önem vermesinin sebebi, kullanıcının ne arayacağına karar vermesine yardımcı olmak. Bu bağlamda kullanıcı “ayakkabı” ile başladığı arama yolculuğuna, birden “ayakkabı modelleri” olarak devam edebiliyor. İyi bir optimizasyon çalışması bu aramalara hazırlıklı olmalıdır. Bu durumda başlıklarda LSI anahtar kelime kullanımı, kaçınılmaz bir gerekliliktir. Zaten, başlıklarda anahtar kelimelerin bulunmasının önemi ortada duran bir gerçektir. Fakat bu gerçekliğin içinde LSI anahtar kelimeler de kullanmak önemli bir SEO faktörüdür.

Başlıklarda LSI Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalı?

Peki, hem anahtar kelimeler hem de LSI anahtar kelimelerin kullanıldığı içerik tasarımı nasıl olmalıdır? Burada hem SEO uzmanının hem de içerik yazarının becerisi önemlidir. SEO uzmanı, LSI anahtar kelimeleri doğru analiz etmeli, sonuçları ve rakipleri iyi değerlendirmelidir. İçerik yazarı da rakiplerle mücadele edebilen içerikler üretebilmelidir. Başlıklarda LSI anahtar kelime kullanımı için içerik planının iyi yapılması gereklidir. Çünkü özellikle ülkemizde “nedir?” ile biten aramalar en popüler olanıdır. Doğru semantik anahtar kelimelerin kullanımıyla arama sonuç sayfasında direkt snippet sonuçlar arasında çıkmak da mümkündür.
Bu tür anahtar kelimelerin içeriklerdeki başlıklarda ya da her içerikte ayrı başlıkta kullanılmasıyla kullanıcıya eşsiz deneyim taahhüt edilmelidir. Bu da doğru planlama ve içeriğin kalitesiyle doğru orantılıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form