SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak

Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak

Kelimelerin önemi, arama motorlarıyla birlikte bir kez daha anlaşıldı. Anahtar kelimelerin arama sonuçlarındaki etkisi artık tartışılmayan bir gerçek. Hal böyle olunca bazı sektörlerde anahtar kelimeyi içeren alan adları büyük ilgi gördü. Anahtar kelimenin alan adının içinde geçmesiyle aramalarda üst sıralarda yer alması durumu ise şehir efsanesinden ibarettir. Fakat buna rağmen, alan adlarında anahtar kelime içermesi hep önemsenmiştir. Bunu yapamayanlar ise anahtar kelimeyi sub domainde kullanmak yoluna gitti. Yani, alt alan adını tarif eden bu terim ile anahtar kelime alan adı içine yerleştirilmeye çalışılmıştır. Halbuki bunlar gereksiz çabalardır.

Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak Önemli Mi?

Kelimelerin değeri her geçen gün artıyor. Bazı anahtar kelimeler o kadar çok aranıyor ki üzerindeki rekabet artıp gidiyor. İşte bu aşamada rekabeti sağlayabilen yöntemler geliştirmek gerekiyor. Fakat bu yöntemlerden biri anahtar kelimeyi sub domainde kullanmak değildir. Anahtar kelimenin domainde geçmesi bile artık eskisi kadar önemli değildir. Çünkü arama motorları, artık anahtar kelimenin nasıl değerlendirildiğine dikkat ediyor. Çünkü arama motorları aramaya konu olan anahtar kelime ile kullanıcıya en iyi deneyimi vermek istiyor. Bu amaçla yola çıktığı için de alan adında anahtar kelimenin olmasıyla çok da ilgilenmiyor. Bunun yerine anahtar kelime ile eşleşen hangi içeriğin en iyi deneyimi sunacağıyla ilgileniyor.

Hal böyle olunca da alan adı içerisinde anahtar kelimenin yer alması ikinci planda yer alıyor. Bu bağlamda anahtar kelimeyi sub domainde kullanmak yerine daha özgün ve kaliteli içeriklerle kullanıcıya ulaşmak hedeflenmelidir. URL içinde anahtar kelimenin geçmesi elbette önemli bir SEO faktörüdür. Fakat URL’yi oluşturan içeriğin kalitesi daha önemlidir. Bu nedenle anahtar kelimenin nerede ve nasıl kullanıldığı daha önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form