Seolog Foother Logo

Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak

Kelimelerin önemi, arama motorlarıyla birlikte bir kez daha anlaşıldı. Anahtar kelimelerin arama sonuçlarındaki etkisi artık tartışılmayan bir gerçek. Hal böyle olunca bazı sektörlerde anahtar kelimeyi içeren alan adları büyük ilgi gördü. Anahtar kelimenin alan adının içinde geçmesiyle aramalarda üst sıralarda yer alması durumu ise şehir efsanesinden ibarettir. Fakat buna rağmen, alan adlarında anahtar kelime içermesi hep önemsenmiştir. Bunu yapamayanlar ise Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak yoluna gitti. Yani, alt alan adını tarif eden bu terim ile anahtar kelime alan adı içine yerleştirilmeye çalışılmıştır. Halbuki bunlar gereksiz çabalardır.

Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak Önemli Mi?

Kelimelerin değeri her geçen gün artıyor. Bazı anahtar kelimeler o kadar çok aranıyor ki üzerindeki rekabet artıp gidiyor. İşte bu aşamada rekabeti sağlayabilen yöntemler geliştirmek gerekiyor. Fakat bu yöntemlerden biri Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak değildir. Anahtar kelimenin domainde geçmesi bile artık eskisi kadar önemli değildir. Çünkü arama motorları, artık anahtar kelimenin nasıl değerlendirildiğine dikkat ediyor. Çünkü arama motorları aramaya konu olan anahtar kelime ile kullanıcıya en iyi deneyimi vermek istiyor. Bu amaçla yola çıktığı için de alan adında anahtar kelimenin olmasıyla çok da ilgilenmiyor. Bunun yerine anahtar kelime ile eşleşen hangi içeriğin en iyi deneyimi sunacağıyla ilgileniyor.

Hal böyle olunca da alan adı içerisinde anahtar kelimenin yer alması ikinci planda yer alıyor. Bu bağlamda Anahtar Kelimeyi Sub Domainde Kullanmak yerine daha özgün ve kaliteli içeriklerle kullanıcıya ulaşmak hedeflenmelidir. URL içinde anahtar kelimenin geçmesi elbette önemli bir SEO faktörüdür. Fakat URL’yi oluşturan içeriğin kalitesi daha önemlidir. Bu nedenle anahtar kelimenin nerede ve nasıl kullanıldığı daha önemlidir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir