SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlink Veren Sitenin Otoritesi

Backlink Veren Sitenin Otoritesi

Backlink Veren Sitenin Otoritesi (DA)

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında en değer verilen konuların başında domain otoritesi geliyor. Otoritesi yüksek bir alan adına sahip olmak büyük önem taşıyor. Bu nedenle bütün çalışmalarda alan adının sicili büyük önem taşıyor. Kaliteli hizmet veren ve bugüne kadar kötü kullanım bildirilmeyen alan adlarının puanı daha yüksek oluyor. Dolayısıyla, kendi sitenizin domain otoritesi kadar backlink veren sitenin otoritesi (DA) önem taşıyor.

Arama motorlarının bu kritere ne kadar önem verdikleri aşikâr. Backlink uygulamasını da bir referans verme ve alma yöntemi olarak değerlendiriliyor. Bu durumda referansın kimden kime verildiği önem taşıyor. Haliyle arama motorları bu kritere büyük önem veriyor.

Backlink Veren Sitenin Otoritesi (DA) Neden Önemlidir?

Konu SEO olduğunda üzerine en çok kafa yorulan konu backlinklerdir. Ayrıca en çok tartışma da bu konuda yaşanıyor. Ancak tartışılmayan bir konu var ki o da domain otoritesidir. Yıllardan bu yana alan adları sunduğu hizmete bağlı olarak bir puanlama sistemine tabi tutuluyor. Kalitenin artarak devam ettiği alan adlarının otoritesi de haliyle yükseliyor. Aynı şekilde kötü amaçlı kullanılan, engellemeler alan bazı siteler de oluyor.

Bu siteler içerik değiştirse de sicilinde geçmişi duruyor. Backlink veren sitenin otoritesi (DA) bu nedenle önem taşıyor. Kendini kanıtlamayan, otoritesi yüksek olmayan sitelerden backlink almak kötü sonuçlar doğurabiliyor. Konu backlinke geldiğinde bunun bir referans içermesi gerektiğini unutmayın. Empati kurarak, “ben bu siteden gelen tavsiyeyi dinler miydim?” diye sorun. Bütün çalışmalarınızı da bunun üzerine kurgulayın.

Böylelikle geri bağlantı çalışmalarında başarıya ulaşmak mümkün hale geliyor. Backlink veren sitenin otoritesi (DA) konusunda arama motorlarının kriterlerine uyulması sonucun da daha kaliteli ve kalıcı olmasını sağlıyor. Bu nedenle üzerinde önemle durulması gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form