SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlink Büyüme Hızı

Backlink Büyüme Hızı

Trafik kaynakları, bir web sayfasını ayakta tutan kavramlardır. Doğal yolla olanı, yani organik trafik ise bir sitenin itibarını üst seviyelere çıkarmaya yeterlidir. Fakat organik trafiği daimi kılabilmek için çok çalışmak gerekiyor. Yararlı ve güncel içerikler sunmak artık pazarlamanın değişmez parçası haline geldi. Bu nedenle trafik kaynaklarından en önemlilerinden biri de backlinkler. Geri bağlantılar sayesinde organik trafik yakalamak dahası arama motorlarının dikkatini çekmek mümkün. Bunun için de backlink büyüme hızı dikkat edilmesi gereken önemli bir değişken.

Backlink Büyüme Hızı Nedir, Neden Önemlidir?

İnternet dünyasında doğal olarak bulunabilme en önemli kuraldır. Marka bilinirliğini artırmak yeni hedef kitlelerine, doğru yıllarla ulaşmak için çok çalışmak gerekiyor. Eğer bu yolda bir adım atmış ve arama motoru optimizasyon çalışmasına başladıysanız, backlinklere özel önem vermelisiniz. Fakat bunu da bir strateji çerçevesinde yapmalısınız.

Arama motorlarının ‘referans’ olarak algıladığı geri bağlantıları sistemli şekilde kullanmalısınız. Bunun için alaka düzeyi, doğru içeriklerden doğru şekilde link almak gibi önemli detaylar var. Bu detaylardan biri de geri bağlantıların büyüme hızıdır. Eğer sayfanıza link veren ‘alakalı’ sitelerin sayısında artış olursa, bu büyüme hızı olarak kaydediliyor. Fakat buradaki alakalı bölümüne özellikle dikkat etmelisiniz. Fazla yerden bağlantı almak adına yapacağınız yanlış hamleler sizi yanıltabiliyor. Siyah şapka SEO olarak bilinen manipülatif çalışma olumsuz sonuçlar da doğurabiliyor. Bu nedenle backlink büyüme hızı sağlıklı şekilde yürütülmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form