Seolog Foother Logo

Backlink Büyüme Hızı

Trafik kaynakları, bir web sayfasını ayakta tutan kavramlardır. Doğal yolla olanı, yani organik trafik ise bir sitenin itibarını üst seviyelere çıkarmaya yeterlidir. Fakat organik trafiği daimi kılabilmek için çok çalışmak gerekiyor. Yararlı ve güncel içerikler sunmak artık pazarlamanın değişmez parçası haline geldi. Bu nedenle trafik kaynaklarından en önemlilerinden biri de backlinkler. Geri bağlantılar sayesinde organik trafik yakalamak dahası arama motorlarının dikkatini çekmek mümkün. Bunun için de backlink büyüme hızı dikkat edilmesi gereken önemli bir değişken.

İnternet dünyasında doğal olarak bulunabilme en önemli kuraldır. Marka bilinirliğini artırmak yeni hedef kitlelerine, doğru yıllarla ulaşmak için çok çalışmak gerekiyor. Eğer bu yolda bir adım atmış ve arama motoru optimizasyon çalışmasına başladıysanız, backlinklere özel önem vermelisiniz. Fakat bunu da bir strateji çerçevesinde yapmalısınız.

Arama motorlarının ‘referans’ olarak algıladığı geri bağlantıları sistemli şekilde kullanmalısınız. Bunun için alaka düzeyi, doğru içeriklerden doğru şekilde link almak gibi önemli detaylar var. Bu detaylardan biri de geri bağlantıların büyüme hızıdır. Eğer sayfanıza link veren ‘alakalı’ sitelerin sayısında artış olursa, bu büyüme hızı olarak kaydediliyor. Fakat buradaki alakalı bölümüne özellikle dikkat etmelisiniz. Fazla yerden bağlantı almak adına yapacağınız yanlış hamleler sizi yanıltabiliyor. Siyah şapka SEO olarak bilinen manipülatif çalışma olumsuz sonuçlar da doğurabiliyor. Bu nedenle Backlink Büyüme Hızı sağlıklı şekilde yürütülmelidir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir